دشمنی آمریکا با اسلام ریشه تاریخی دارد
1397/4/10
خطیب نماز جمعه اهل سنت قروه
دشمنی آمریکا با اسلام ریشه تاریخی دارد
خطیب نماز جمعه اهل سنت قروه با بیان اینکه آمریکا مدعیست توانایی تامین امنیت کل دنیا را دارد، گفت: این ادعا دروغی بیش نیست نباید این موضوع را نادیده بگیریم که این کشور دروغگو با اسلام کدورتی دیرینه دارد.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور، ماموستا نوری در خطبه‌های نماز جمعه این هفته ضمن گرامیداشت سالروز شهادت آیت‌الله بهشتی و تبریک هفته قوه قضایه اظهار کرد: قوه قضائیه زحمات فراوانی را در راستای رسیدگی به شکایات و امور قضایی مردم متحمل می‌شود.
 
وی خاطرنشان کرد: نبود این قوه موجب می شود که مردم در این برهه از زمان در رسیدگی به مشکلات قضایی خود دچار مشکل شوند.
 
خطیب نماز جمعه اهل سنت قروه در ادامه با اشاره به نامگذاری هفته حقوق بشر گفت: آمریکا کشوری دروغگو است که امروزه ادعای رعایت حقوق بشر و دموکراسی را دارد.
 
ماموستا نوری گفت: آمریکا مدعی است که می‌تواند تامین امنیت کل دنیا را بر عهده بگیرد که این ادعا دروغی بیش نیست نباید این موضوع را نادیده بگیریم که این کشور دروغگو با اسلام کدورتی دیرینه دارد.
 
وی نمونه ای از دروغ بودن ادعای آمریکایی‌ها را به راه انداختن جنگ و نابسامانی در میان کشورهای منطقه عنوان کرد و افزود: اگر امروز در یکی از دول غربی به حیوانی بی احترامی شود در رسانه های خود به طور وسیعی به این امر می‌پردازند.
 
وی اضافه کرد: هنگامی که در کشور های اسلامی کشت و کشتار به راه انداخته می‌شود و خون مسلمانان به واسطه نقشه های پلید آنان ریخته می شود، هیچ واکنشی نسبت به این قضیه ندارند.
 
خطیب نماز جمعه اهل سنت قروه درگیری های یمن و کشتار بی رحمانه مسلمانان میانمار و سایر بلاد اسلامی را نمونه ای دیگر از عدم رعایت حقوق بشر توسط مدعیان این مهم نام بردند و گفت: مسلمانان باید مواظب توطئه های یهود و مسیح باشند، چرا که آنان امروزه نسبت به امت رسول الله (ص) جسارت های زیادی را انجام می دهند.
 
ماموستا نوری گفت: مسیحیت و یهودیتی که با اسلام ستیز نداشته باشد باید با آنان با مسالمت رفتارکرد، ولیکن در عکس این قضیه ما با یهودی ها و مسیحی ها یی که در منطقه جنگ ضد اسلام را انداخته اند سر ستیز داریم.
 
وی خاطر نشان کرد: حقوق بشری که اسلام برای ما به ارمغان آورده است برای ما با ارزش و اهمیت که چراکه اجازه تعرض و تعدی به هیچ کس را به ما نداده و نمی دهد.
 
خطیب جمعه اهل سنت شهرستان قروه در بخش دوم سخنان خود به بیان سفر حضرت رسول اکرم (ص) از شهر مکه به طرف طائف پرداخت و گفت: رسول الله اسوه و امام و پیشوای ماست و باید بدانیم که نعمت اسلام به آسانی به دست ما نرسانده و شخص پیامبر و اصحاب ایشان زحمات فراوانی را برای ما متقبل شده اند تا این نعمت بسیار بزرگ را برای ما به ارمغان آورده اند.
 
ماموستا نوری افزود: پیامبر بعد از وفات حضرت خدیجه و عمویشان ابوطالب برای تبلیغ اسلام و فرار از دست اذیت و آزار اهل مکه به شهر طائف سفر فرمودند که در آنجا هم مورد بی رحمی و نا ملایمتی های اهل طائف قرارگرفتند.
 
ماموستا نوری با بیان اینکه هجرت حضرت رسول اکرم حاوی نکاتی است که عبارتند از سخت دلی کفار نسبت به اسلام و مسلمانان گفت: ما باید بدانیم دین رسول الله (ص) به آسانی به دست ما نرسیده و پیامبر مکرم اسلام و اصحاب ایشان سختی های فراوانی را در این مسیر کشیدند.

آخرین کتاب ها