ایجاد ناامنی در ممالک دنیا نمونه‌های بارزی از نقض حقوق بشر توسط آمریکاست
1397/4/10
امام جمعه دهگلان در خطبه های جمعه 8 تیر
ایجاد ناامنی در ممالک دنیا نمونه‌های بارزی از نقض حقوق بشر توسط آمریکاست
امام جمعه دهگلان گفت: تحریم 40 ساله علیه کشور ایران و ایجاد ناامنی در تمامی ممالک دنیا نمونه‌های بارزی از نقض حقوق بشر توسط ادعا داران مدافع حقوق بشر است.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور، ماموستا محمدی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته اظهار کرد: متاسفانه در دنیای امروز در کشورهای مختلف انسان های پیدا شده اند که خود را به عنوان ابر قدرت معرفی و سایرین را برده و خدمتگزار به حساب می‌آورند.
 
امام جمعه دهگلان اظهار داشت: ماهیت حقوق بشر آمریکا از هدف قرار دادن هواپیمایی مسافربری ایران توسط موشک اندازهای این کشور کاملا مشخص است.
 
ماموستا محمدی تصریح کرد: تحریم 40 ساله علیه کشور ایران و ایجاد ناامنی در تمامی ممالک دنیا نمونه‌های بارزی از نقض حقوق بشر توسط ادعا داران مدافع حقوق بشر است.
 
وی در بخش دیگری از خطبه‌های این هفته ضمن گرامیداشت سالروز شهادت دکتر بهشتی و 72تن از یاران ایشان گفت: قضات باید بر اساس موازین شرع مقدس اسلامی رفتار کنند و حق مظلومان را از ظالمان بگیرند و در برابر انسانهای قلدر و زورگو و کسی که خود را کدخدای عالم میداند ایستادگی کنند.
 
امام جمعه دهگلان همچنین از مجموعه نیروی انتظامی برای بر قراری امنیت و آسایش مردم در تمامی مناسبت ها و ماه مبارک رمضان تقدیر و گفت:‌ از نیروی انتظامی میخواهیم در برابر سوداگران مرگ که جوانان مردم را به مواد مخدر آلوده کرده اند برخورد قاطع داشته باشد و با موتور سورانی که مخل نظم و امنیت و مزاحم نوامیس مردم و مزاحم بعضی از رانندگان در سطح شهر هستند بر خورد جدی کند.
 
خطیب نماز جمعه دهگلان به گرم شدن هوا و افزایش مصرف برق به دلیل استفاده از سیستم‌های خنک کننده اشاره کرد و گفت: مردم برای جلوگیری از بروز مشکلات و بحران کم آبی باید در مصرف آب دقت لازم را داشته باشند و از زیاده روی دوری کنند.
 
ماموستا محمدی در ادامه در مورد اهمیت صله رحم و دید و یازدید از همدیگر گفت: دین مبین اسلام صله رحم و دید و بازدید را یک سنت حسنه عنوان کرده و بر توجه هرچه بیشتر مسلمانان به این مهم تاکید دارد.
 
وی خاطرنشان کرد: البته مهمانی گرفتن حدوداتی دارد و نباید در مهمانی اسراف شود مراقب باشیم که انسانهای گرسنه هم در بین ما زندگی می‌کنند که باید به فکر آنها باشیم.
 
خطیب نماز جمعه دهگلان افزود: زندگی حضرت محمد(ص) و تمامی اصحاب و یاران آنحضرت (ص) بر اساس ساده زیستی بود و همیشه به فکر و یاد یکدیگر بودند اگر امروزه مسلمان به یاد برادر مسلمان خود باشد فقر در بین مسلمانان از بین می‌رود

آخرین کتاب ها