حمایت از تولید ایرانی اولویت مسوولان باشد/جنگ اقتصادی دشمن فرصتی برای افزایش قدرت ملت ایران است
1397/4/12
نماینده ولی فقیه دراستان کردستان:
حمایت از تولید ایرانی اولویت مسوولان باشد/جنگ اقتصادی دشمن فرصتی برای افزایش قدرت ملت ایران است
‍ نماینده ولی فقیه در کردستان با بیان اینکه حمایت از تولیدات داخلی اولویت مسوولان باشد، گفت: مدیران در هیچ شرایط از حمایت برای کیفیت تولیدات نگذرند و با تمام توان در این زمینه ورود پیدا کنند
به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه دراستان کردستان، آیت‌الله سیدمحمد حسینی‌شاهرودی در دومین جلسه شورای اداری استان در سال 97 با بررسی موضوعات اقتصادی که عصر امروز در سالن پیامبر اعظم استانداری برگزار شد، با بیان اینکه در نبرد خیلی جانانه بین حق و باطل قرار داریم، اظهار کرد: اینکه ابرقدرتی با تمام دست‌نشانده‌هایش به جنگ ما آمده یک فرصت برای قدرتمندتر شدن جبهه حق است.
وی افزود: ایستادن در مقابل دشمنان یک جهاد بزرگ می‌خواهد و خداوند در قرآن کریم به مسلمانان دستور داده در برابر زیاده‌خواهی آنان بایستید و از آنها تبعیت نکنید.
وی با بیان اینکه خداوند در جای دیگری در قرآن خطاب به انسان‌ها می‌فرماید«هر قدمی که در مسیر مقابله با ظلم بردارید خیر و برکت نصیبتان خواهد شد»، اذعان کرد: باید از این ظرفیت که پیش آمده استفاده و قدرت و استقلال را بالاتر ببریم.
نماینده ولی فقیه دراستان کردستان اذعان کرد: باید از ظرفیت نیروهای جوان و پای کار برای رفع مشکلات و مقابله با توطئه‌ها و تهدیدات اقتصادی بهره بگیریم.
حسینی‌شاهرودی با تاکید براینکه دشمنان نشان داده‌اند که هیچ وقت نمی‌‌خواهند ملت ایران روی پای خود بایستد، گفت: الان که همه به این نتیجه رسیده‌ایم باید با دست به دست هم دادن در مقابل با توطئه‌ها و تهدیدات دشمنان بایستیم.
وی اضافه کرد: ظرفیت‌های لازم برای نقش‌آفرینی در مقابل با تهدیدات دشمنان در کشور و استان وجود دارد و باید با تمام توان و اراده قوی در برابر دشمنان ایستادگی کنیم.
نماینده ولی فقیه در استان کردستان با بیان اینکه فشارهایی که آمده محدودیت‌هایی را در زمینه واردات و گرانی در برخی اجناس را پیشرو داریم، اذعان کرد: باید در شرایط کنونی به سمت صادرات غیرنفتی حرکت و در این راستا با برنامه‌ریزی و حمایت از تولید گام‌های اساسی برداشته شود.
آیت الله حسینی‌شاهرودی در مورد اسراف و بی‌توجهی به الگوی مصرف از منظر اسلام پرداخت و خاطرنشان کرد: دین اسلامی در مورد استفاده بهینه و خودداری از اسراف همواره تاکید کرده است.
به گفته وی، خداوند اسراف کنندگان را دوست ندارد و دین اسلام همواره بر درست مصرف کردن تاکید کرده است.
نماینده ولی فقیه در کردستان اظهار کرد: باید با تغییر روش تولید و مصرف مشکلات پیش رو در این حوزه را حل و از این ظرفیت‌های خدادادی به نفع تولید و تقویت اقتصادی استفاده کنیم.
سیدمحمدحسینی‌شاهرودی خرید کالاهای ایرانی را از سوی مردم و مسوولان مورد تاکید قرار داد و گفت: باید در این زمینه با تمام توان ورود و با مدیران متخلف که از کالاهای داخلی حمایت نمی‌کنند برخورد شود.
وی حمایت از واحدهای و بخش‌های تولیدی را ضروری دانست و گفت: حمایت در بعد کمیت و کیفیت باید مورد توجه قرار گیرید که یکی از این حمایت‌ها صرفه‌جویی در مصرف است.
نماینده ولی فقیه دراستان کردستان افزود: مدیران در هیچ شرایط از حمایت برای کیفیت تولیدات نگذرند و با تمام توان در این زمینه ورود پیدا کنند.
وی تاکید کرد: باید با مسئولان اداراتی که کالاهای خارجی استفاده و خریداری می‌کنند، برخورد شود چراکه با خرید تولیدات داخلی می‌توانیم از ایجاد اشتغال‌زایی بیشتر برای جوانان حمایت کنیم.
آیت‌الله حسینی‌شاهرودی افزود: باید همچنین به‌صورت جدی به کیفیت کالاها توجه و با کسانی هم که کیفیت کالاها را پایین می‌آوردند، برخورد شود.

آخرین کتاب ها