موضع دشمن روی پاشنه آشیل اقتصاد قرار گرفته است
1397/4/12
نماینده ولی فقیه در استان کردستان:
موضع دشمن روی پاشنه آشیل اقتصاد قرار گرفته است
نماینده ولی فقیه دراستان کردستان گفت: موضع دشمن روی پاشنه آشیل اقتصاد و معیشت قرار گرفته و با این احساس که دلار پول بین‌المللی است از این قدرت برای کاسبی و حل مشکلات خود استفاده می‌کند.
به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در کردستان، حضرت آیت‌الله سیدمحمد حسینی‌شاهرودی در همایش عمومی طرح میثاق حمایت از کالای ایرانی که در سالن اجتماعات اداره کل آموزش و پرورش کردستان برگزار شد،با بیان اینکه استفاده از کالای ایرانی در این برهه از زمان معروف و خرید کالای خارجی از جمله منکرات است، اظهار کرد: در قرآن کریم و روایات متعدد نظارت عمومی در قالب فریضتین امربه معروف و نهی از منکر بارها به کرات سفارش شده است.
وی افزود: ملاک سنجش انسان مومن و غیرمومن با ترازوی امر به معروف و نهی از منکر سنجیده می‌شود، لذا شاخصه مسلمان بودن رعایت این فریضتین در تمام جنبه‌های زندگی است.
سیدمحمدحسینی‌شاهرودی با تاکید براینکه رسالت دشمنان دین و منافقان، ترویج منکرات است، گفت: فرد مومن باید همیشه هوشیار باشد تا توسط شیطان به خسران کشیده نشود.
وی با اشاره به وضعیت اقتصاد ایران در زمان حال افزود: الان جنگ، جنگ اقتصادی است، خزانه دار آمریکا رسما اعلام کرده با تمام قوا سعی در نابودی اقتصاد ایران دارد و تنها از این راه است که میتوان ایران را فلج کرد.
نماینده ولی فقیه در استان کردستان گفت: امروزه آمریکا به این نتیجه رسیده که توان جنگ نظامی با ایران را ندارد لذا باتحریم و آشوب اقتصادی و رخنه در فرهنگ ایرانی اسلامی می‌خواهد به ما ضربه وارد کند.
حسینی‌شاهرودی اذعان کرد: متحدان آمریکا از وی به تنگ آمده‌اند و چهره خبیثش برای همه دولتها نمایان شده است.
وی با بیان اینکه جنگ اقتصادی تمام عیاری که الان در شرایط وحشتناک شروع شده و ادامه دارد مردم ما نباید تسلیم شوند، بیان کرد: جهاد اکبر و جهاد اصغر و جهاد سیاسی در مقابل دشمنان نظام برای ناامیدی آنان ضرورت دارد.
وی به فرمایش مقام معظم رهبری اشاره کرد و گفت: موضع دشمن رو پاشنه آشیل اقتصاد و معیشت قرار گرفته و با این احساس که دلار پول بین‌المللی است از این قدرت برای کاسبی و حل مشکلات خود استفاده می‌کند.
نماینده ولی فقیه در استان کردستان ادامه داد: با استفاده از کالای ایرانی توسط ۸۰ میلیون جمعیت کشور برای عده زیادی اشتغال ایجاد و بیکاری که ریشه بسیاری از آسیب های اجتماعی است از میان می‌رود.
سیدمحمدحسینی‌شاهرودی با اعلام اینکه ما باید اطلاع رسانی کنیم که قاچاق تا چه حد برای اقتصاد مملکت مضر است، تصریح کرد: کنترل واردات ضروری است.
وی اظهار داشت: مبارزه با فساد اقتصادی، پولشویی، خروج و ورود ارز و طلا از کشور، انجام معاملات سوری که بازار را دچار نوسان کرده ضروری است و باید به صورت جدی توسط دستگاه اجرایی منافذش را بسته و دستگاه فضایی در این زمینه حمایت کند.
وی خرید کالای ایرانی را کمک به اشتغالزایی افراد بیکار عنوان کرد و گفت: همه آحاد جامعه باید صرفه‌جویی در انرژی را ترویج دهند، چرا که دستور دین برای تولید در ایجاد ظرفیت محدود نیست بلکه محدودیت در مصرف بیش از حد نیاز مطرح است که اسراف و حرام شناخته شده و اسراف کاران را اصحاب نار می‌داند چون موجب ضرررسانی و خسارت می شوند.

آخرین کتاب ها