حرمت و کرامت انسان با رعایت حجاب ممکن است
1397/4/17
امام جمعه شهر مریوان
حرمت و کرامت انسان با رعایت حجاب ممکن است
امام جمعه مریوان با بیان اینکه در سوره نور آیات 30 و 31 به بحث رعایت حجاب اختصاص دارد که اول در آیه 30 رعایت حجاب برای مردان را آورده است، اضافه کرد: از این آیات می توان دریافت که حرمت و کرامت انسان چه زن و چه مرد با رعایت حجاب ممکن است.
به گزارش رابط خبری مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور، ماموستا مصطفی شیرزادی در محل مسجد جامع این شهر با تاکید بر اهمیت توجه بر صرفه جوئی در مصرف برق اظهار کرد: ما باید صحیح مصرف کردن منابع از جمله برق را سرلوحه کار خود قرار داده و از هدر رفت و مصرف بی رویی خودداری کنیم.
 
وی افزود: صرفه جوئی به معنی درست مصرف کردن و پرهیز از زیاده روی و کم روی است و طبق دین اسلام حد اعتدال را باید در مصرف هرچیزی مد نظر قرار دهیم.
 
امام جمعه شهر مریوان با تاکید بر اینکه صرفه جوئی را مسئولین باید از خود شروع کنند، اذعان کرد: پروژکتورهای اضافی در سطح شهر را هر از گاهی خاموش کنند تا نوسان برق نداشته باشیم.
 
ماموستا شیرزادی بر همکاری مردم با مأمورین راهنمائی و رانندگی و پیروی از قانون تاکید کرد و اذعان داشت: قوانین راهنمائی و رانندگی برای حفظ امنیت ماست و قانون گریزی دور از کرامت و وقار است.
وی در ادامه به بحث تعطیلات تابستانی و ورود مهمانان نوروزی هم گریزی زد و گفت: در تعطیلات تابستانی معمولا مسافرین برای تفریح و سیاحت رو به شهرهای توریستی مانند مریوان می‌آورند که بر اساس قرآن رعایت حق مسافر بر ما واجب است.
 
امام جمعه مریوان در ادامه با بیان اینکه ما باید انسانهای با اخلاق و رفتار مناسب و نرمال بوده و با همدیگر رفتار مناسبی داشته باشیم، گفت: قوانین اسلام برای حفاظت از شرافت و کرامت انسان چه زن و چه مرد است و به همین منظور با حجاب بودن موجب می شود انسان عزیز، محترم و مکرم باشد.
 
به گفته ماموستا شیرزادی، اسلام برای محترم شمردن انسان و داشتن یک زندگی پاک و جوانمردانه ، حجاب را وضع کرده است و لازم است انسان حجاب خود را رعایت کن تا خود را از دست، نگاه و شهوانیت انسانهای مریض، لاابالی و یاوه گو حفظ نماید.
 
وی خاطرنشان کرد: خداوند برای مصونیت و حفظ حرمت، وقار و حشمت انسان خداوند حجاب را واجب نموده است.
 
امام جمعه مریوان با بیان اینکه در سوره نور آیات 30 و 31 به بحث رعایت حجاب اختصاص دارد که اول در آیه 30 رعایت حجاب برای مردان را آورده است، اضافه کرد: از این آیات می توان دریافت که حرمت و کرامت انسان چه زن و چه مرد با رعایت حجاب ممکن است.
 
خطیب نماز جمعه مریوان با تاکید براینکه حجاب برای زنان یکی مقنعه که سر و گردن را پوشانده و دیگری چادر است که کل بدن را پوشانده و از نگاه حفظ می نماید.
 
وی با بیان اینکه متأسفانه امروزه برخی‌ خانواده به اسم آزادی و کلاس به سینمای هرزه نگاه‌ها تبدیل شده‌اند و همان رفتار دوران جهالیت را دارند، گفت: امروز مانتوهای تنگ، جلو باز و کنار باز مد شده که تمام اندام زنان را برای افراد نامحرم نمایان می‌کند و این مصادق همان کلمه متبرجات است.
 
به گفته وی، امروزه نزد برخی ها پوشیدن مانتوهای گشاد و محجب نشانه عقب ماندگی است.
 
وی اضافه کرد: جوانان ما باید نیروی جوانی خود را صرف کسب علم و کارو تلاش کنند نه اینکه دنبال آرایش، مواد مخدر و اعتیاد و ... باشند.
 
وی با طرح این سوال که آیا انسان برای آرایش و خود را نمایان کردن آفریده شده یا نه این معنی سرگردانی و دنبال روی شیطان است؟! گفت: رعایت نظافت واجب و و جزئی از ایمان است اما رعایت نظافت به معنی مد آنچنانی دادن و خود را تابلو کردن نیست.

آخرین کتاب ها