حج نمایش قدرت و وحدت مسلمانان است/ ایران اسلامی پرچم‌دار دفاع از مظلومان جهان است
1397/4/23
نماینده ولی فقیه در استان کردستان درجمع کارگزاران حج :
حج نمایش قدرت و وحدت مسلمانان است/ ایران اسلامی پرچم‌دار دفاع از مظلومان جهان است
نماینده ولی فقیه در استان کردستان با تاکید براینکه حج تمتع نمایش عزت، قدرت، عظمت و بزرگی جهان اسلام است، گفت: حج نمایش قدرت و وحدت مسلمانان است و هیچگاه نباید کمرنگ و یا تعطیل شود.
به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در استان کردستان، آیت‌الله سیدمحمد حسینی شاهرودی در دیدار با مدیران حج و زیارت استان و کارگزاران حج تمتع 97 در سنندج با بیان اینکه حج در اسلام جزء ارکان است، اظهار کرد: حج به عنوان علم و پرچم برای دین اسلام شناخته شده است.
 
وی با تاکید براینکه حج تمتع نمایش عزت، قدرت، عظمت و بزرگی جهان اسلام است، گفت: حج بیانگر اسلام و پرچم اسلام شناخته شده و کسانی که به حج مشرف می‌شوند به سوی خدا می‌روند.
 
نماینده ولی فقیه در استان کردستان خاطرنشان کرد: کسانی که توفیق این زیارت بزرگ را پیدا می‌کنند مثل نوزاد تازه متولد شده‌ای است و باید سبک زندگی خود را کاملا عوض کند.
 
آیت‌الله حسینی‌شاهرودی با بیان اینکه همانطور که سفارش شده نباید اجازه دهیم که حج هیچ وقت کمرنگ و تعطیل شود، گفت: حج خانه خدا را نباید هیچ وقت ترک کرد چرا که ترک حج موجب هلاکت انسان خواهد شد.
 
به گفته نماینده ولی فقیه در استان کردستان، تا زمانی که حج برقرار و این اجتماع وجود دارد دین برقرار خواهد بود.
 
آیت‌الله حسینی‌شاهرودی با تاکید براینکه استطاعت مهم‌ترین اصل در حج است، گفت: انجام حج به عنوان یک واجب دینی هرچه در سن جوان‌تری انجام شود بهتر خواهد بود.
 
وی خاطرنشان کرد: نهادینه کردن فرهنگ رفتن به حج در سن جوانی باید مورد توجه قرار گیرد و جوانانی که استطاعت مالی دارند این واجب دینی را انجام دهند.
 
نماینده ولی فقیه در استان کردستان با بیان اینکه ترک شدن حج توبیخ شده و حتی به عنوان گناه کبیره معرفی می‌شود، افزود: حج یک مجموعه از مسائل عبادی، سیاسی و غیره است.
 
آیت‌الله حسینی‌شاهرودی حج را نمایش قدرت و وحدت مسلمانان دانست و گفت: حج الگو و نماد وحدت مسلمانان است که یک دست و متحد در کنار هم معبود را عبادت می‌کنند.
 
وی از وحدت به عنوان بزرگترین سرمایه مسلمانان برای مقابله با دشمنان جهان اسلام نام برد و گفت: به هر میزان که این وحدت وجود داشته باشد دشمنان در دستیابی به اهدافشان شکست خواهند خورد.
 
به گفته نماینده ولی فقیه در استان کردستان، هر وقت مسلمانان از ناحیه دشمنان اسلام دچار زیان شده‌اند به خاطر نبود اتحاد بوده از این رو توجه به اتحاد و حفظ وحدت از اهمیت زیادی برخوردار است.
 
آیت‌الله حسینی‌شاهرودی با بیان اینکه دشمنان همواره دنبال ایجاد تفرقه در بین مسلمانان هستند، گفت: دشمنان خوب می‌دانند تنها راه ضربه زدن به اسلام ایجاد شکاف و تفرقه در بین صفوف مسلمانان است.
 
وی خاطرنشان کرد: اصل حج واجب نباید تحت تاثیر چیزی قرار بگیرد و با وجود تمام مشکلات حج باید انجام شود.
 
نماینده ولی فقیه در استان کردستان با بیان اینکه مسائل سیاسی، مشکلات ناشی از تحریم‌ها و غیره رهبر معظم انقلاب تعطیل شدن حج را جایز ندانسته‌اند، گفت: حج واجب الهی است و باید با هر سختی که شده انجام شود.
 
آیت‌الله حسینی‌شاهرودی با تاکید براینکه کارگزاران و افرادی که توفیق مشرف شدن به حج را پیدا می‌کنند باید سفیران وحدت باشند، گفت: این سفیران نقش ایران اسلامی و انقلاب را در حمایت از مظلومین نشان دهند.
 
وی خاطرنشان کرد: امنیت امروز ما حاصل ایثار و از خودگذشتگی افرادی است که برای دفاع از ایران و ملت در اآن طرف مرزها با دشمنان می‌جنگند.
 
نماینده ولی فقیه در استان کردستان با بیان اینکه اعتماد به دشمن بی‌عقلی است، گفت: آمریکا همیشه ثابت کرده که به هیچ وجه قابل اعتماد نیست و تمام تهدیدات و تحریم‌های آنها علیه ایران ناشی از ترس سران استکبار از اقتدار کشور ما است.
 
آیت‌الله حسینی‌شاهرودی اظهار کرد: قدرت و اقتدار امروز ایران به برکت دفاع از مظلومین جهان است و دشمنان اسلام از این رویه خشمگین هستند.
 
وی با بیان اینکه ایران پرچم دار دفاع از مظلومین جهان است، خاطرنشان کرد: دفاع ایران از مظلومان در برابر ظالمان اجابت فرمان خدا و تبعیت از دستور دین اسلام است.
 
وی خدمت به حجاج را توفیق الهی برای کارگزاران حج دانست و گفت: در راستای خدمت به حجاج تمام توان خود را بکار بگیرید و با این کار شکرانه توفیقی را خدا به شما داده بجا آورید.

آخرین کتاب ها