توسعه ضریب امنیت استان را بالاتر می‌برد
1397/5/14
امام جمعه شهرک بهاران شهرستان مریوان:
توسعه ضریب امنیت استان را بالاتر می‌برد
امام جمعه شهرک بهاران شهرستان مریوان گفت: هرچه توسعه استان کردستان و اشتغال جوانان استان بیشتر گردد، ضریب امنیت استان نیز بالاتر است و امیدوارم مسئولین به خود آمده و برای ایجاد اشتغال و خدمت به مردم بیشتر تلاش نمایند.
به گزارش رابط خبری مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور، ماموستا ملافایق رستمی در خطبه‌های نماز جمعه شهرک بهاران مریوان، با تشکر از صدا و سیمای مرکز استان کردستان در معرفی و پخش سخنان علما، فرهیختگان، عارفان و شاعران استان، ادامه داد: صداو سیما یک رسانه به تمام معنا ملی بوده و من بخاطر زحماتشان در پوشش خبری به موقع وقایع و رویدادها چه در خوشی و چه در تلخی و خدمت به مردم کمال تشکر را دارم.
 
وی افزود: همچنین از مسوولان صدا و سیمای مرکز کردستان درخواست دارم هر چه سریعتر نسبت به رفع مشکل عدم آنتن‌دهی در برخی نقاط استان اقدام نموده تا کل استان تحت پوشش قرار گیرد.
 
ماموستا رستمی گفت: استاندار در خصوص ساماندهی مرز، منطقه تجاری بانه و مریوان، احداث فرودگاه، جاده مریوان به سنندج به مردم وعده‌هایی داده‌اند که امیدواریم در آینده نزدیک شاهد عملی شدن این وعده‌ها خواهیم بود و مردم استان از آن بهرمند خواهند شد.
 
وی افزود: در این سفر به مسئولین در خصوص صدور کارت الکترونیکی مرز برای تعداد بیشتری از جوانان استان رایزنی شده تا سطح بیکاری در استان پایین آید ضمن اینکه باید همه مسئولین درک کنند که با وجود این همه منابع خدادادی در کردستان، کارخانجاتی برای اشتغال جوانان نیست لذا باید مسوولان برای رفع بیکاری تلاش کنند چرا که بیکاری مسئله مهمی است.
 
ماموستا رستمی تصریح کرد: هرچه توسعه استان کردستان و اشتغال جوانان استان بیشتر گردد، ضریب امنیت استان نیز بالاتر است و امیدوارم مسئولین به خود آمده و برای ایجاد اشتغال و خدمت به مردم بیشتر تلاش نمایند.
 
وی ادامه داد: رسول الله(ص) نزد خداوند احترام بالایی دارد و امت او نیز نزد خداوند با ارزش است. جبرئیل امین حدود بیست و چهار هزار مرتبه هم در مکه مکرمه و هم مدینه منوره وحی و پیام خداوند را به رسول الله(ص) رسانده و این نشان دهنده عظمت و احترام رسول الله(ص) است.
 
ماموستا رستمی همچنین گفت: از آنجایی که خداوند از فضای سماوی بندگانش را برای سفر حج ندا می‌دهد، امت اسلام در صورت فراهم شدن امکان سفر حاضرند دار و ندار خود را فروخته و به سفر سفر حج بروند و این نشان از عظمت امت رسول الله(ص) و سفر بزرگ حج دارد.
 
وی ادامه داد: در زمان حج، فقیر و ثروتمند، حاکم، رئیس، مرئوس، فرمانده و مسئول مشخص نیست و همه یک شکل، یک رنگ و در یک ردیف ایستاده‌اند و هنوز پس از هزار و چهارصد و سی و هفت سال مردم از پیام پیامبر تبعیت می‌کنند.
 
وی عنوان کرد: سفر حج آنچنان با عظمت است که رسول الله(ص) به همه حاجیان پیام می‌دهند "کسی که با اخلاص به سفر حج رود و زبان خود را از ناسزا و هرزه گویی نگه دارد، پاک می‌گردد همانند روزی که از مادر زاده شده است".
 
ماموستا رستمی ادامه داد: حاجیان نزد خداوند به قدری با احترام هستند که اگر حاجی در لباس احرام فوت کند رسول الله(ص) فرموده‌اند «که سر او را نپوشانید زیرا در روز قیامت به همین صورت حشر خواهد گشت.»

آخرین کتاب ها