یهود پشت قضیه سیاست‌های آمریکا است/ تشکیل جبهه مقابله با کفر با محوریت ایران شکل گرفته است
1397/5/17
نماینده ولی فقیه درنشست با مسئولین مراکز بزرگ اسلامی غرب کشور
یهود پشت قضیه سیاست‌های آمریکا است/ تشکیل جبهه مقابله با کفر با محوریت ایران شکل گرفته است
نماینده ولی فقیه در کردستان گفت: امروز آمریکا را صهیونیست‌ها اداره می‌کند و یهود پشت قضیه سیاست‌های آمریکا است.
به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در کردستان، آیت‌الله سیدمحمدحسینی  شاهرودی در نشست مسولین مراکز بزرگ اسلامی غرب کشور اظهار کرد: حضرت علی(ع) می‌فرماید: «اگر کسی تلاش نکند که خود را اصلاح و تربیت کند بیشتر در معرض خطر و بیماری قرار می‌گیرد».
روحانیون مرز فکری جامعه هستند
وی داشتن اطلاعات دقیق از جامعه روحانیون و سطح تخصص و توانایی‌های علمی آنان را ضروری دانست و خاطرنشان کرد: ایجاد یک بانک اطلاعاتی جامع و کامل از طلاب و روحانیون و مساجد در سطح استان نیاز ضروری است.
نماینده ولی فقیه در کردستان از روحانیون و طلاب به عنوان مرز فکری جامعه نام برد و گفت:‌ فکری که از طریق علما و روحانیون در وجود جامعه مخاطب شکل می‌گیرد نقش مهمی در در رفتارهای شخصی و اجتماعی افراد دارد.
آیت‌الله حسینی شاهرودی اضافه کرد: باید به نحوی مدیریت و نظارت وجود داشته باشد تا خدایی ناخواسته زمینه ترویج افکار انحرافی با بهره‌گیری از ظرفیت مساجد و غیره فراهم نشود.
وی با اشاره به اینکه امروز دشمنان تمام توان خود را برای ایجاد شکاف در بین مسلمانان استفاده می‌کنند، گفت: برای دشمنان سنی و شیعه فرقی ندارد و مهم‌ترین هدف آنها خدشه‌دار کردن امنیت و اتحاد جامعه برای جلوگیری از پیشرفت کشور است.
نماینده ولی فقیه در کردستان تصریح کرد: در حادثه تروریستی و تلخ پایگاه روستای دری در مریوان 11 نفری به شهادت رسیدند که 8 نفر از آنها اهل سنت و سه نفر شیعه بودند.
آیت‌الله حسینی‌شاهرودی با تاکید براینکه در اینگونه اقدامات تروریستی بیشترین زیان متوجه مردم استان می‌شود، گفت: ضد انقلاب امنیت و توسعه کردستان را هدف قرار داده و این اقدامات ضد انسانی هم در این راستا انجام می‌شود.
نماینده ولی فقیه در کردستان با بیان اینکه امروز واقعا در جنگ تمام عیاری با دشمنان هستیم، گفت: دشمن با تمام توان انسانی و تجهیزاتی خود ورود پیدا کرده است.
 
به گفته آیت‌الله حسینی‌شاهرودی، دشمنان در این سال‌ها زور زیادی زدند اما به برکت اسلام و نیروی ایمان ملت ایران به هیچ نتیجه‌ای نرسید.
وی به نقش مستشاری ایران در مقابله با دشمنان در کشور سوریه اظهار کرد: اگر ایران در این موضوع ورود پیدا کرده به نوعی حفظ امنیت داخلی است، چرا که اگر امروز در آن کشورها با دشمنان مقابله نکنیم مجبوریم در مرزهای خود بجنگیم.
نماینده ولی فقیه در کردستان گفت: ما باید فعال باشیم چون دشمنان با تمام قوا و توان آمده است و برای مقابله با چنین دشمنی استفاده از تمام ظرفیت‌ها ضروری است.
 
امروز آمریکا را صهیونیست‌ها اداره می‌کند
نماینده ولی فقیه در کردستان افزود: امروز آمریکا را صهیونیست‌ها اداره می‌کند و یهود پشت قضیه سیاست‌های آمریکا است.
حسینی‌شاهرودی اظهار کرد: آسیب‌ها باید احصا و با استفاده از تمام ظرفیت‌ها در راستای رفع این مشکلات گام برداریم.
وی با بیان اینکه باید تمام ظرفیت‌ها برای علمای دینی که بر اساس شرع و دین و دستورات مذهب سعی در روشنگری و بصیرت‌افزایی جامعه دارند استفاده شود، گفت: نباید اجازه دهیم برخی افراد از این ظرفیت برای ریختن آب در آسیاب دشمنان استفاده کنند.
وی اضافه کرد: ساماندهی مساجد و مدارس و ایجاد بانک اطلاعاتی مناسب از حجره‌های دینی و برنامه‌های آنها باید در اولویت کاری قرار گیرد.
نماینده ولی فقیه در کردستان با بیان اینکه روحانیون ما باید براساس نیاز زمان و جامعه توان علمی خود را ارتقا دهد، گفت: اگر روحانیون ما به روز نباشند و با زمان خود جلو نیایند در مسیر بازخواهند ماند.
حسینی‌شاهرودی با اشاره به اینکه سطح سواد در روستاها کمتر از 30 درصد بوده است، اظهار کرد: امروز سطح سواد در روستاهای ما بیش از 90 درصد است و چنین جامعه باسوادی که از طریق فضای مجازی با دنیا ارتباط دارد نیاز به علمای توانمند و در سطح علمی بالا دارد.
 

آخرین کتاب ها