ملت ایران در برابرتحریمهای آمریکا باشعاروحدت وبرادری مقاومت می‌کنند /باید بامفسدان اقتصادی برخوردجدی شود.
1397/5/31
نماینده ولی فقیه درخطبه های عید سعید قربان
ملت ایران در برابرتحریمهای آمریکا باشعاروحدت وبرادری مقاومت می‌کنند /باید بامفسدان اقتصادی برخوردجدی شود.
نماینده ولی فقیه در استان کردستان گفت: باید ملت ایران باشعاروحدت وبرادری در برابر دشمنان و تحریم‌های آمریکا مقاومت و ایستادگی کنند.اگرملت وحدت داشته باشند این توانایی را دارند که همه نقشه های دشمن خنثی وبی اثرکنند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه درکردستان، آیت‌الله سیدمحمد حسینی‌شاهرودی صبح امروز در خطبه‌های نماز عید سعید قربان در حسینیه سنندج با تبریک عید سعید قربان به همه مسلمانان سراسر کشور و مردم استان کردستان اظهار داشت: عید قربان عید بندگی و عبادت است؛ عید تبعیت از دستور حق،  امیدوارم به برکت این روز مبارک، مشکل همه مردم برطرف و دشمنان اسلام نابود شوند.
 
نماینده ولی فقیه بااشاره به اطاعت حضرت ابراهیم نسبت به امر پروردگارگفت:عیدقربان پیروزی ابراهیم (ع) برشیطان است درآن زمان که  حضرت ابراهیم دستور خداوند مبنی بر ذبح فرزند دلبند را بر چشم گذاشت و در برابر نفس اماره و وسوسه شیطان ایستادگی کرد. 
آیت الله حسینی شاهرودی خاطرنشان کرد: عید قربان درس گذشت، صبر و مقاومت به ما می‌دهد و باید در این روز مبارک، به فکر محرومان و مستضعفین جامعه باشیم..
وی تصریح کرد: اگر انسان از خواسته‌های نفسانی خود گذر کند به تقوی می‌رسد و لباس زینت تقوی را به تن خواهد کرد.
وی خاطرنشان کرد: عید قربان، عید آزمایش است و انسان‌ها دائما در حال امتحان دادن است و چون دنیا محلی برای آزمایش انسان‌ها است.
نماینده ولی فقیه در استان کردستان با بیان اینکه انسان‌ها نباید از خدا بخواهند که مورد امتحان قرار نگیرند، گفت: انسان باید از خدا بخواهد در امتحانات سربلند و پیروز شوند.
حسینی‌شاهرودی افزود: امتحاناتی که خداوند از انسان‌ها می‌گیرد در حد اولیا و انبیا الهی نیست، چرا که امتحانات اولیا بسیار سخت و در توان انسان عادی نیست.
ایشان در ادامه با اشاره به اینکه هرکدام از مراحل بجا آوردن حج آزمایش و پیام‌های زیادی دارد، گفت: قربانی کردن، رجم شیطان، رمل جمرات و غیره هرکدام به نوعی انسان را به مسیر تقوای الهی نزدیک می‌کند.
وی اظهار داشت: انسان‌ها در طول حیات هر کدام به وسایل خاصی از جمله پول، مقام و غیره امتحان می‌شوند و باید سعی کنیم با الگوگیری از پیامبران و اولیای الهی از این آزمایشات بیرون بیایم.
وی با بیان اینکه اعلام اعیاد و اقامه نماز به‌صورت همزمان نشانه وحدت اسلامی است، گفت: باید همه با هم برای تقویت وحدت، اتحاد و برادری کنونی تلاش کنیم و اجازه تفرقه‌افکنی به دشمنان ندهیم و اختلافات را کنار بگذاریم چراکه همه با هم یک امت هستیم.
حسینی شاهرودی درادامه به مشکلات کنونی کشور اشاره کرد و اظهار داشت: بسیاری از این مشکلات از سر بی‌تقوایی است چراکه اگر عده‌ای از افراد که در این شرایط، به‌جای اینکه ازدستورات خداوندپیروی کنند تسلیم افکار دشمن شده اندوخواسته های آنان را درکشور عملی می کنند واین چنین مشکلاتی برای معیشت مردم به وجود می آورند.
نماینده ولی فقیه در استان کردستان دربخش دیگری ازسخنان خود با اشاره به تحریم‌های آمریکا علیه ایران تصریح کرد: این بحران‌های تحمیلی می‌گذرد و باید همه با هم در برابر دشمنان و شیطان بزرگ آمریکا مقاومت و ایستادگی کنیم و قطعاً مسلمانان بدانند که در برابر آنها پیروز هستیم.
مردم با مشکلات معیشتی مواجه‌اند؛ با مفسدان اقتصادی "مبارزه جدی" شود 
 
آیت‌الله حسینی‌شاهرودی افزود: باید با مفسدان اقتصادی "مبارزه جدی" شود و اجازه گرانی و افزایش قیمت کالاها در بازار داده نشود. 
پیروزی در این شرایط نیازمند ایستادگی است/حرکت در مسیر دشمن خیانت به کشور است
نماینده ولی فقیه در استان کردستان افزود: الان که مشخص است دشمن چه چیزی می‌خواهد حرکت در میدان و مسیر دشمنان خیانت به ملت و کشور است و باید در محضر خداوند پاسخ دهیم 
وی تصریح کرد: در شرایط سخت امروز برخی‌ها با احتکار، دزدی و غیره عرصه دشمنی دشمنان را بر مردم سخت و سخت‌تر می‌کنند، شکست‌خورده میدان آزمایش و امتحان الهی هستند.
وی اضافه کرد: برخی از مسوولینی که مقام و جایگاهی به دست آوردند این هم آزمایشی است که خداوند در مسیر آنها قرار داده و فردای قیامت باید در مورد اینکه تا چه حد از این ظرفیت برای خدمت به مردم بهره گرفته‌اند باید در محضر خداوند پاسخگو باشند.
نماینده ولی فقیه خاطرنشان کرد: مسوولان باید بستر را برای ازدواج جوانان فراهم سازند تا جامعه ما به خاطر مسائل شهوانی دچار مشکل و آسیب نشوند.
وی با بیان اینکه باید در برابر آسیب‌های اجتماعی با راه‌کارهای مناسب مقابله کنیم، گفت: رسالت مسوولان در شرایط امروز که با هجمه‌های جدی از سوی دشمنان مواجه هستیم بسیار سخت‌تر از گذشته است. 
آیت الله حسینی شاهرودی اظهار داشت: اگر انسان تقوی داشته باشد کارها با معیار خدایی جلو خواهد رفت و در این صورت خداوند همواره پشتیبان انسان در هر شرایطی خواهد شد.
وی تصریح کرد: انسان‌های متقی با دشمنان نمی‌روند و در برابر دشمنان جهاد کبیر می‌کند و این افراد توجه به دین الهی دارند و به خدا باز می‌گردند.
نماینده ولی فقیه با بیان اینکه ایستادگی در برابر دشمنان موجب تقوی می‌شود، گفت: خداوند همواره انسان را به توجه به تقوای الهی تاکید و در آیات متعدد قرآن توجه می‌دهد.
وی اضافه کرد: ایران اسلامی قبل از انقلاب شرایط امروزی ال صعود را داشت که هم حق توحش از ما می‌گرفتند و پول و ثروت ایران را دشمنان به راحتی به یغما می‌بردند.
وی افزود: الان به برکت نظام مقدس اسلامی به جایگاهی رسیده‌ایم که به عنوان یکی از قدرت‌های جهانی به ما نگاه می‌شود.
آیت الله حسینی شاهرودی خاطرنشان کرد: پیشرفت‌هایی که ایران در داخل و خارج از کشور داشته قابل تصور برای دشمنان نبود ولی امروز ایران جزء قدرتمندترین کشورهای جهان است.
وی اضافه کرد: شرایط تحریم‌های دشمنان برای ملت ایران چیز تازه‌ای نیست اما تمام این توطئه‌ها را به برکت لطف الهی و در میدان بودن مردم و راهنمایی‌های رهبری پشت سر گذاشتیم.
نماینده ولی فقیه درپایان با بیان اینکه به واسطه همین تحریم‌ها که دشمنان از آن به عنوان تحریم‌های فلج کننده نام می‌بردند الان در بسیاری از مسائل به خودکفایی رسیده‌ایم، گفت: نباید از این سر و صداهای دشمنان که 40 سال است به انواع مختلف وجود داشته نترسیم و در کنار هم با توطئه‌های آنان مقابله کنیم.
 

آخرین کتاب ها