معیار در برنامه‌های مناسبتی و مذهبی معیار شرعی و آن چیزی است که قرآن گفته ./ اطاعت امرخدا نشانه دوستی بااهل بیت است/ برای ابراز عشق به اهل بیت نباید وارد آسیب‌های عزاداری شد
1397/6/4
نماینده ولی فقیه دردیداربا مسئولین هیئت های مذهبی استان
معیار در برنامه‌های مناسبتی و مذهبی معیار شرعی و آن چیزی است که قرآن گفته ./ اطاعت امرخدا نشانه دوستی بااهل بیت است/ برای ابراز عشق به اهل بیت نباید وارد آسیب‌های عزاداری شد
معیار در برنامه‌های مناسبتی و مذهبی معیار شرعی و آن چیزی است که قرآن گفته . اطاعت امرخدا نشانه دوستی بااهل بیت است/ برای ابراز عشق به اهل بیت نباید وارد آسیب‌های عزاداری شد نماینده ولی فقیه در استان کردستان گفت: اطاعت امرخدا بهتر ین معیار برای دوستی وعشق ورزیدن به اهل بیت (ع) است چون اهل بیت(ع) همیشه درس اطاعت وخد اپرستی به انسانها آموخته اند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه دراستان کردستان ، آیت‌الله سیدمحمد حسینی‌شاهرودی در دیداربا مدیرکل سازمان تبلیغات ومسئولین هیئت های مذهبی استان ضمن تبریک عید غدیر خم، هفته دولت و گرامیداشت یاد و خاطر شهیدان رجایی و باهنر اظهار کرد: بهترین معیاراطاعت امر خدا است.  اگر دوستی بااهل بیت علیه السلام رابخواهید باید اطاعت امر خدا کنید.
نماینده ولی فقیه دراستان تصریح کرد: انسانها نسبت به اهل بیت علیه السلام باید عشق ومحبت داشته باشند وجنبه احساسی نداشته باشد چون همواره عشق ومودت به اهل بیت سفارش خود خداوند است.
وی به ویژگی عشق به اهل بیت پرداخت وگفت: از ویژگیهای مودت انسان نسبت به اهل بیت علیه السلام این است که درایام شادی آنها شاد باشیم ودرایام اندوه آنها غمگین وناراحت باشیم .
آیت الله حسینی شاهرودی درادامه گفت: اگر ما مسلمانان اهل بیت(ع) را دوست داریم به این نیت است که آنها مقربان درگاه الهی هستند.
وی اظهارداشت: پیامبراسلام وهمه انبیاء درطول تاریخ حرفشان این بوده که رسالت انبیاء ازطرف خدااست واجروپاداش آن نیز دست خداست.
ایشان بابیان اینکه خداوند وپیامبرواهل بیت(ع) به محبت انسانها نیاز ندارند افزود: این عشق ومحبت به اهل بیت(ع) هدایت کننده خود انسان درمسیر بهشت است.
 نماینده ولی فقیه بااشاره به مراتب برگزاری مراسمات مربوط به اهل بیت (ع) اظهارداشت: درمراسمات برای ابراز عشق به اهل بیت نباید وارد آسیب‌های عزاداری همچون قمه زدن، تیغ زدن ، گل گیری وامثال اینها شد چرا که عشق به اهل بیت علیه ‌السلام سفارش خداوند متعال است و باید از راه درست به اهل بیت عشق ورزید.
وی اضافه کرد: معیار ما در برنامه‌های مناسبتی و مذهبی و اجرای جشن و عزاداری‌ها معیار شرعی است و استفاده از ابزاری مانند ساز و دهل و طبل برای افزایش حزن و اندوه در عزاداری است و نباید اجازه ورود موسیقی و پخش آهنگ‌هایی که مناسبتی با مراسم و برنامه‌های ما ندارد، داده شود.
نماینده ولی فقیه در استان کردستان یادآور شد: همیشه باید دانست که هیچگاه با کار حرام وغیرشرعی نمی‌توان تقرب جست بلکه انجام کارهای نیک و پسندیده است که انسان را به خداوند نزدیک می‌کند و باید کار کرد که مردم به انجام کارهای نیک و پسندیده علاقمند شوند.
وی با بیان اینکه شرط سالم زیستن عمل کردن به دستورات و فرامین پیامبر و ائمه اطهار است، افزود: بی‌شک پیروزی از دستورات خداوند و در پیش گرفتن راه پیامبر و ائمه اطهار عاقبت بخیری و سعادت را برای ما به همراه دارد.
آیت الله حسینی شاهرودی با اشاره به اینکه وجود مودت عشق به خداوند متعال را بروز می‌دهد، خاطرنشان کرد: محبت این ویژگی مودت را ندارد و قابل بروز نیست اما مودت را نمی‌توان پنهان کرد و باید اظهار شود.
وی با اشاره به در پیش بودن عید غدیر خم به عنوان یکی از اعیاد مسلمانان گفت: این عید بین شیعه و سنی مشترک است و امام شافعی نیز در مورد امام علی(ع) مدح گفته‌اند؛ بنابراین نباید اجازه داد افراد و گروههای تکفیری و نفوذی‌های میان مسلمانان نقاط مشترک مسلمانان شیعه و سنی را به گمراهی ببرند
نماینده ولی فقیه در استان کردستان همچنین به فلسفه امامت اشاره کرد و گفت: کسانیکه امامت پیدا می‌کنند باید افرادی معصوم و پاک باشندچون جایگاه امامت جایگاهی ویژه است و هر کسی نمی‌تواند به درجه امامت برسد.
آیت‌الله حسینی شاهرودی اضافه کرد: انسان مسلمان انسانی جامع است و خداوند، ائمه و پیامبر اسلام نیز این موضوع را اعلام کرده‌اند بنابراین مسلمان باید تکلیف خود را به خوبی بداند و بتواند در مناسبات مختلف محافل را گرم نگه دارند.
وی تصریح کرد: معیار ما در برنامه‌های مناسبتی و مذهبی و اجرای جشن و عزاداری‌ها معیار شرعی و آن چیزی است که قرآن گفته .
نماینده ولی فقیه خطاب به مسئولین هیئتهای مذهبی خاطر نشان کرد: مسئولین هیئت های مذهبی مورد بازخواست الهی قرارمی گیرند چون مسئول هستند پس باید نکته به نکته رعایت شود واین خود دارای اجر بزرگی است. 
وی درادامه گفت: شما مسئولین باید عزاداریها وجشنهای پررونق همراه با شور وهیجان واحساس براساس معیارشرعی برپا کنید وکا رشما برای خدا باشد که خدا خودش کمک خواهد کرد.
وی درپایان اظهارداشت: بصیرت وآگاهی وزمان شناسی یکی از وظایف مسئولین هیئات مذهبی است .چون درنظامی که به راحتی می توان یاحسین یاحسین گفت ومنطق امام حسین (ع) رادرآن رواج داد پس باید بصیرت وآگاهی لازم داشته باشید
 
 

آخرین کتاب ها