صنایع تبدیلی محصولات کشاورزی دراستان تاسیس شود/ فرآوری محصولات باعث ایجاد ارزش افزوده و رونق اقتصادی در منطقه می‌شود
1397/6/12
نماینده ولی فقیه درجشن شکرگزاری گندم درشهرستان دهگلان
صنایع تبدیلی محصولات کشاورزی دراستان تاسیس شود/ فرآوری محصولات باعث ایجاد ارزش افزوده و رونق اقتصادی در منطقه می‌شود
نماینده ولی فقیه در استان کردستان گفت: باتوجه به تنوع محصولاتت مرغوب کشاورزی ومیوه جات دراستان کردستان لازم است صنایع تبدیلی تاسیس شود تا محصولات تولیدی بصورت کنسانتره درآمد دوچندان برای استان وکشاورزان داشته باشد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه دراستان کردستان، حضرت آیت‌الله سیدمحمد حسینی‌شاهرودی صبح امروز درجشن شکرگزاری گندم درشهرستان دهگلان با حضورآیت الله تقوی نماینده ولی فقیه درجهادکشاورزی ومسئولین استانی اظهار داشت: ماباید خداراشکر کنیم که نعمتهایش برما ارزانی داشت وازهمه کشاورزان سخت کوش که با زحمت وعرق ریختن آنچه که نیاز اولیه بشر برای زندگی است تهیه وتولید می کنند تشکر وقدر دانی نماییم.
نماینده ولی فقیه دراستان کردستان تصریح کرد:سیاست دولت ونظام براین است که به مشکلات مردم رسیدگی شود وکشاورزان پرتلاش نیز فارغ  از این مشکلات نیستند. 
وی گفت: اصل و اساس دولت، آموزش وهدایت مردم درجهت بهره وری وبهره برداری بیشتر ازمحصولات کشاورزی است وباید کشاورزان راهنمایی شوند که چه بکارند و چگونه بکارند تا بتوانند هزینه‌ها را پائین آورده و درآمد را بالا ببرند.
آیت الله حسینی شاهرودی افزود: استان کردستان باتوجه به شرایط اقلیم آب وهوایی مناسب دارای تنوع درانواع محصولات کشاورزی است وشاهد آن هستیم که باهمت وتلاش کشاورزان پرتلاش ازلحاظ تولیدات کشاورزی جزء رتبه های برترکشور است. 
وی گفت : با توجه به ظرفیتهای بالایی که دراستان کردستان موجود است بایدسعی شود زمینهای دیمی به آبی تبدیل شود واراضی منابع طبیعی که سهم زیادی از اراضی استان راتشکیل می دهند درجهت کاشت درختهایی مثمرثمر مورد بهره برداری قرارگیرد.
نماینده ولی فقیه درادامه بیان داشت: باتوجه به ظرفیتهای موجود وتولیدات انواع محصولات کشاورزی وشرایط مناسب آب وهوایی ومیزان بارندگی لازم دراستان، خداوند نعمت را در کردستان کامل کرده است  ونباید درقبال این همه نعمتهای عالی خداوند ناشکر باشیم.
ایشان استفاده بهینه ودرست ازمنابع خدادادی راتاکید کرد واظهارداشت: شکرگزاری این است که به بهترین شکل از منابع استفاده کنیم که این شکرگزاری عملی است.
وی با اشاره به تولید بیش از یک میلیون  تن گندم در کردستان گفت: اگر از این ظرفیت‌ها استفاده شود، برداشت محصول و میزان درآمد بیشتر خواهد شد و بخشی از مشکل بیکاری نیز برطرف می‌شود.
وی تصریح کرد: استان کردستان دارای ظرفیتهای فراوانی دربخش کشاورزی است وباید مسئولین استانی باهمکاری کشاورزان تدابیری بیاندیشند تا تولیدات بهتر ومرغوبتری داشته باشند .
نماینده ولی فقیه در استان کردستان همچنین خواستار توسعه صنایع فرآوری محصولات کشاورزی در استان شد و خاطر نشان کرد: فرآوری محصولات باعث ایجاد ارزش افزوده و رونق اقتصادی در منطقه می‌شود و حرکتی که در این زمینه در استان آغاز شده رو به رشد و خوب بوده اما باید سرعت بیشتری به آن بدهیم.
آیت الله حسینی شاهرودی تصریح کرد: با هماهنگی جهادکشاورزی دراکثرنقاط استان بخشهایی که محصولات کشاورزی کمتری تولید می شود باید تدبیری اندیشیده شود که درختانی که چوب آنها درصنایع کاغذسازی ودیگرصنایع مورداستفاده قرارمی گیرند کاشت نمود ونبایداین خاک وآبی که خداوند ارزانی داشته بی بهره بماند.
نماینده ولی فقیه درپایان بااشاره به فراوانی اراضی ومستعد بودن اکثر نقاط کشور برای محصولات کشاورزی اظهارداشت: مادربخش غذا ودیگر بخشهای تولیدی بخصوص محصولات کشاورزی باید به استقلال وخودکفایی برسیم. 

آخرین کتاب ها