اگربه دوفریضه امربه معروف ونهی از منکر عمل نشود ضد ارزش ها به ارزش تبدیل می شود.
1397/6/19
نماینده ولی فقیه درجلسه ستادامر به معروف ونهی از منکر
اگربه دوفریضه امربه معروف ونهی از منکر عمل نشود ضد ارزش ها به ارزش تبدیل می شود.
نماینده ولی فقیه درستان کردستان گفت: امر به معروف و نهي از منكر دو فريضه مقدس است كه امت اسلام براي رسيدن به سعادت بايد به‌عنوان يك تكليف ديني و شرعي به آن عمل كند. اگر به اين دو فريضه مهم توجه و عمل نشود، هنجارهاي غلط، جايگزين هنجارهاي صحيح شده و جامعه به تباهي كشيده مي‌شود
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه دراستان کردستان، حضرت آیت‌الله سیدمحمد حسینی‌شاهرودی درجلسه ستادامر به معروف ونهی از منکر که با حضور استاندار ومسئولین استانی به مناسبت فرارسیدن هفته امر به معروف ونهی از منکر برگزار شدوضعیت ستادامر به معروف ونهی از منکراستان را مفید ارزیابی کرد وگفت: این ستاد نسبت به استانهای دیگر از لحاظ تشکیلاتی ورسیدگی به مسائل وگسترش آن درجایگاه بهتری قراردارد.
نماینده ولی فقیه ضمن عرض تسلیت به مناسبت فرارسیدن ایام محرم الحرام، اساس وفلسفه قیام امام حسین(ع) را زنده نگه داشتن دین اسلام درکنار امر به معروف ونهی ازمنکر بیان کردوگفت: امیدوارم همه مسلمانان باوحدت وانسجام درکنارهم بتوانند این پرچم برافراشته شده اسلام را به هدف نهایی آن برسانند.
وی گفت : محرم ماه ایثار و گذشت است ماهی که در آن خون بر شمشیر و حق  بر باطل پیروز شد در واقع عشق به محرم، عشق به حسین (ع) است و این عشق تو را به معبود نزدیکتر می کند و همین عشق باعث می شود تا برنامه های ماه محرم هر ساله با شکوه تر برگزار شود.
ایشان درادامه گفت: این امر ودستور خدابوده که باید امام حسین(ع) فدای دین جدش پیامبر (ص) شود واین وعده ای بوده که درزمان حضرت ابراهیم  داده شده که ذبح بزرگ وعظیم (امام حسین) باید قربانی دین خدا شود.
وی تصریح کرد: با امر به معروف و نهی از منکر است که جلو فساد، دزدی، ظلم و فحشا گرفته می‌شود لذا باید همه به این مهم توجه کنند
وی اذعان داشت: امر به معروف هم برای سلامت جامعه است و همه باید در این راستا تلاش کنند چرا که هر وقت انسان به یاد خدا باشد از گناه دور می‌شود..
نماینده ولی فقیه اظهارداشت: حدیث است که امام حسین(ع)را به عنوان وحی الهی معرفی کرده اند که نام پیامبر ودینش با حسین(ع) است که پایدارمی ماند.
وی بااشاره به فرمایش امام حسین (ع) گفت:اگر انسانهایی مثل یزید ویزیدیان به عنوان حاکم وخلیفه زمامداری جامعه اسلامی را به دست بگیرند باید فاتحه اسلام راخواند.چون اینها ریشه اسلام را می زنند و دیگر امیدى به بقاى دین خدانیست.
آیت الله حسینی شاهرودی اذعان کرد: مامسلمانان بادرس گرفتن از امام حسین(ع) که می فرماییدمن درمحضر پیامبر به خدا می گویم من معروفها را دوست دارم وازمنکرات عاجزم پس برما نیز واجب است که معروفها را رواج بداریم واز منکرات بپرهیزیم.
وی درادامه گفت: انسان باید درقلبش ازمنکرات دوری کند ومعروفات رادوست بدارد ومنکرات آن چیزی است که خلاف دستور خدا باشد ومعروفات افعال مورد رضایت خداست درنتیجه فطرت انسانی که برمبنای توحید وپاکی باشد منکرات را نمی پسندد.
نماینده ولی فقیه دراستان خاطر نشان کرد :امربه معروف ونهی از منکر دارای چند مرحله است ویکی از آن،  مرحله قلبی وارتباط با پروردگاراست وافرادی که دارای ایمان باشند نسبت به همدیگر احساس مسئولیت می کنند وامر به معروف ونهی ازمنکر می کنند . اما منافقون به ظاهر مسلمان کسانی هستند که امر به منکر می کنند ودنبال ترویج فساد واختلاف وشایعه ودروغ درجامعه هستند .
وی یکی دیگر از مراحل امر به معروف ونهی از منکر را تذکر لسانی دانست وگفت: تذکر لسانی شرایط خاص خودرا دارد وافرادی که اقدام به این امر می کنندباید آموزش دیده باشند وبا زبان وکلام خوب ونرم با فردخطاکار برخورد کنند.
 آیت الله حسینی شاهرودی یکی از ابعاد بسیار مهم نهضت عاشورا بُعد اصلاح‌گرانه آن  توصیف کرد وگفت: این موضوع آنقدر مهم بود که سیدالشهداء(ع) مهم‌ترین هدف قیام خویش را اصلاح امت جدّش درهمه امور مختلف معرفی کردند .
نماینده ولی فقیه درادامه اظهارداشت: درهرکجای زندگی انسان دین رعایت نشود فساد رشد می کند وجامعه‌ از معیارهای اصیل دین و ملاک‌های ارزشی فاصله می گیرد و فساد در پیکره آن ریشه می دواند، بی‌بند و باری در آن گسترش می یابد و ظلم و ستم بر مردم حکومت می  کند و به جان و مال مسلمانان تعرض می شود، چنین جامعه‌ای بیش از هر چیز نیاز به اصلاح دارد .
آیت الله حسینی شاهرودی باابراز تاسف از اینکه در سال های اخیر شاهد تغییر برخی ضد ارزش ها به ارزش در جامعه هستیم خاطرنشان کرد:  درجامعه ضد ارزشهایی همچون  نبود حجاب و پوشش مناسب، نبود صداقت فساد وچپاول بیت المال و خیلی از مواردی دیگربه ارزش تبدیل شده که چنین رویه ای به هیچ وجه در شان جامعه ایرانی و اسلامی نیست.وباید کاری کنیم که فرهنگ غنی مملکت ازدستمان نرود واگر فرهنگ خود راحفظ نکنیم اقتصاد به راحتی ازدستمان  خارج می شود.
 
 
 
 

آخرین کتاب ها