دستاوردهای انقلاب اسلامی برگرفته از قیام عاشوراست .
1397/6/27
نماینده ولی فقیه در جمع کارکنان نیروی انتظامی استان کردستان
دستاوردهای انقلاب اسلامی برگرفته از قیام عاشوراست .
نماینده ولی فقیه دراستان با تاکید برالگو قرار دادن سیره و روش زندگی ائمه اطهار (ع) در زندگی انسان ها گفت: دستاوردهای انقلاب اسلامی برگرفته از قیام عاشوراست.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه دراستان کردستان،  آیت الله "سید محمد حسینی شاهرودی در جمع فرماندهان و کارکنان انتظامی استان کردستان با اشاره به نقش هدایتی ائمه اطهار و اهل بیت (ع) در هدایت انسان ها گفت: پیامبران و امامان برای هدایت انسان ها برگزیده شدند و رسالت آنان هدایت همه عالمیان بوده است.
وی با اشاره به اینکه  در آیات قرآن و دین مقدس اسلام بر پیروی از ائمه اطهار تاکید شده است، افزود: خداوند در قرآن راه راست و رستگاری را به همه انسان ها نشان داده که با عمل به آن انسان به کمال خواهد رسید.
وی گفت : اهل بیت (ع) به جهت جایگاه والایی که نزد ÷روردگار  دارند، و به  دلیل برخورداری از کمالات و ویژگی‌های منحصر به فردی نظیر علم، عصمت و... نسبت به دیگران افضلیت و برتری دارن. و از خدا  می خواهند  محبین  و دوستداران آنها  نیز مورد لطف و عنایت پروردگار قرارگیرند.
آیت الله حسینی شاهرودی افزود  محبینی که  به خاطر مصیبت های امام حسین(ع) و دیگر فرزندان پیامبر(ص)،  اشکی بر گونه هایشان  جاری  می شود. مورد شفاعت اهل بیت(ع)  و عنایت  پروردگار قرار خواهند گرفت. 
نماینده ولی فقیه درادامه اظهارداشت: خداوند ائمه وانبیاء را برای امت اسلامی فرستاد تا آنها را به سمت قرآن  و پروردگار هدایت و راهنمایی نمایند. و به جزء خدا کسی نمی تواند اجر و پاداش  رسالت  پیامبری را بدهد.
وی خاطر نشان کرد: در قرآن و روایات اسلامی ـ اعم از شیعی و سنّی ـ بر مودّت و محبّت اهل بیت پیامبر (ص) تأكید فراوان شده است. و این تنها بدان جهت نیست كه آنان  از نسل پیامبرهستند، بلكه از آن جهت است كه آنان دارای فضایل و كمالات، و به تعبیر دقیق تر، مظهر صفات جمال و جلال الهی اند. 
ایشان یکی از راههای رسیدن به خدا، همراه بودن با اهل بیت(ع) خواندند وافزودند: پس در حقیقت محبت و اظهار عشق و ارادات قلبی به اهل بیت ـ علیهم السّلام ـ محبت و اظهار ارادات به خداوند متعال است تا آن جا كه، محبت به اهل بیت علیهم السلام، انسان را به قرب الهی می رساند.
نماینده مردم استان درمجلس خبرگان رهبری با اعلام اینکه این مسئله خواسته و مطالبه خدا از ماست که عشق و علاقه به اهل بیت رسول الله داشته باشیم، بیان کرد: محبت ائمه اطهار بالاترین رزق و موجب رسیدن به تمام خیرات دنیا و آخرت است .
وی درادامه تقوا را پایه واساس زندگی با سعادت انسان ها دانست و اظهار داشت: دستورات الهی که راه سعادت و کمال اخروی را به انسان ها رهنمون می کند پایه و اساس آن نیز تقوا و پرهیزگاری است و این یک اصل مهم در دین مقدس اسلام است.
نماینده ولی فقیه در استان کردستان با تاکید بر تقوا در زندگی انسان ها و پرهیز از هرگونه لغزش و خطا، تصریح کرد: پیامبران و ائمه اطهار از هرگونه لغزش و خطا مصون بودند و بهترین الگو برای ما انسان ها هستند.
آیت الله حسینی شاهرودی در بخش دیگری از سخنان خود جهان و زندگی انسان را تحت مدیریت نظام تکوینی و تشریعی خواندند وافزودند: نظام تکوینی، یعنی قوانین، ونظام حاکم بر کل عالم و آدم که ربطی به حوزه اختیاری بشر ندارد. ونظام تشريع، يعني قوانيني که به حوزه فعاليت‏هاي اختياري بشر مربوط است.
وی درادامه به مسئله ولایت در دین مقدس اسلام اشاره و بیان داشت: خداوند به کسانی که ولایت تشریعی داده است، ولایت تکوینی نیز داده است و نقش ائمه اطهار در تکوین و تشریع دستورات الهی بسیار مهم و تاثیرگذار بوده است. 
نماینده ولی فقیه دراستان بیان کرد:  خداوند همه این عالم را با نظم و انضباط خاصی آفریده،  اختیار همه نیز دردست اوست. و همین آتشی که وجوه  او سوزاننده است. و آبی که ماهیت روان و جاری دارد،  به اذن  و اراده خداوند آتش سرد وآب ثابت می ماند.
آیت الله حسینی شاهرودی در ادامه به واقعه عاشورا و شهادت سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) و72 تن از یاران وفادارش اشاره کرد و گفت: صحنه عاشورا صحنه آزمایش انسان ها بوده است و اصحاب و یاران امام حسین (ع) از این آزمایش سربلند بیرون آمدند.
این مقام مسئول دستاورد های انقلاب اسلامی را بر گرفته از نهضت و مکتب عاشورا دانست و بیان داشت: امربه معرف و نهی از منکر یکی از اهداف بزرگ قیام عاشورا بوده است و این فریضه الهی امروز یکی از رسالت های مهم نیروی انتظامی است.
نماینده ولی فقیه درپایان با تاکید بر توجه به اعتقادات و باورهای دینی و اعتقادی در مجموعه نیروی انتظامی، ادامه داد: حفاظت و حراست از انقلاب و دستاوردهای انقلاب اسلامی امروز برعهده مجموعه نیروهای مسلح است و نیروی انتظامی به عنوان متولی برقراری نظم و امنیت در این رسالت مهم نقش به سزایی دارد.


آخرین کتاب ها