امام حسین(ع) درس آزادگی, شجاعت, صبر و ایستادگی به بشریت آموخت/ مسلمانان باید در پیروی از دین خدا ثابت قدم باشند و در این راه با حسین(ع) و اصحاب او باشند.
1397/6/29
نماینده ولی فقیه درجمع عزادارن تاسوعای حسینی شهرستانهای قروه، سریش آبا، دلبران و روستای مالوجه.
امام حسین(ع) درس آزادگی, شجاعت, صبر و ایستادگی به بشریت آموخت/ مسلمانان باید در پیروی از دین خدا ثابت قدم باشند و در این راه با حسین(ع) و اصحاب او باشند.
نماینده ولی فقیه در استان کردستان مجالس عزاداری برای امام حسین(ع) را مورد توجه ویژه خداوند دانست و اظهار داشت: خداوند در قرآن کریم، و تمامی ائمه اطهار (ع) ما را به عزارداری برای امام حسین (ع) توصیه کرده اند.چون امام حسین(ع) درس آزادگی, شجاعت, صبر و ایستادگی به بشریت آموخت و مسلمانان باید در پیروی از دین خدا ثابت قدم باشند و در این راه با حسین(ع) و اصحاب او باشند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه دراستان کردستان، حضرت آیت الله سیدمحمد حسینی شاهرودی روز تاسوعای حسینی درجمع هزاران عزادار عاشورایی در شهرستانهای  قروه،  سریش آباد،  دلبران و روستای  مالوجه اظهارداشت: این شور و حماسه و جوشش خون حسین دررگهای شما مردم مومن ومتدین، همیشه ماندنی خواهد بود و حضور پرشکوه مسلمانان در مراسم عزاداری امروز، پیام "صبر، استقامت، ایستادگی، عزت، آزادگی برای دشمنان به دنبال دارد.  
نماینده ولی فقیه دراستان کردستان عزاداری برای امام حسین (ع) را در راستای دفاع از اهداف قیام عاشورا دانست  وگفت: خداوند همه ما را مورد آزمایش قرارخواهد داد،  برای قبولی در این آزمون باید ایمانی محکم و بصیرتی والا همچون امام حسین (ع) و دیگر ائمه داشته باشیم.
حضرت آیت الله حسینی شاهرودی با اشاره به اینکه این دنیا، دنیای آزمایش است، تصریح کرد: این عزاداری ها نمونه ای از آزمایش است و در واقع نام و دین خدا با یاد امام حسین (ع) ماندگار می شود .
وی درادامه گفت: مقاومت و ایستادگی ملت ایران در مقابل استکبار جهانی درسی است که از مولای خودشان امام حسین (ع) آموخته اند که ایشان نیز  در برابرکفار زمان خود زیر بار ظلم و ستم نرفت و حاضر شد جان خود وخانواده اش در این راه  فدا کند.
ایشان سعادت و پیروزی مسلمانان را اطاعت و حمایت از  دین خدا  خواندند و افزود :  هر انسان مسلمانی  اگر می خواهد به سعادت  و کمال برسد  باید از  دین خود و دین  پیامبر (ص) حمایت وپیروی کند.
نماینده ولی فقیه گفت: مسلمانان باید در پیروی از دین خدا ثابت قدم باشند و در این راه  با حسین(ع) و اصحاب او  باشند.  و همراه بودن  با این فرهنگ است که انسان عزتمند می شود.  چنانکه  قاتلین امام حسین (ع) و مردمی  که او را  یاری نکردند  مورد عذاب الهی قرارگرفتند .
وی تصریح کرد: انسانی که معیار عزاداری و پایه غمش عاشورا باشد. خداوند روز  قیامت را روز خوشحالی و سرافرازی وی قرار می دهد.
آیت الله حسینی شاهرودی خاطر نشان کرد : کسانی که از امام حسین(ع) و مکتب وی دور شدند انسانهای  پست  و فرو مایه ای بودند که از انسانیت خارج شدند  و مثل آنها همین افرادی هستند که امروز خود را  در دامن آمریکا و اسرائیل می بینند و  از جنایت و ظلم آنها حمایت می کنند.
وی دربخش دیگر از سخنان خود به جنگ روانی و اقتصادی که دشمن در داخل ایران راه انداخته  اشاره کرد وگفت: دشمن با شایعه سازی و دروغ پراکنی  و ایجاد جنگ روانی در پی  اهداف خود و بی ثباتی در داخل ایران و منطقه است و متاسفانه  برخی  سرمایه داران زالو صفت و  خائنینی که دنبال آمریکا رفتند و چنین آشفتگی بازار  و نوسانات  ارزی را رقم زدند. خود  نیز در این راه  بیشتر ضرر کردند.
نماینده ولی فقیه در پایان گفت :  جمهوری اسلامی و ملت ایران با ایستادگی درمقابل استکبار ثابت کرده است که  از اخم و تشر زورگویان و آمریکا  نمی ترسد. چون ایمانمان  برگرفته از حسین و ابوالفضل عباس(ع) است و رمز پیروزی ما همین یاحسین یاحسین ها است که مملکت را به پیش خواهد برد.
 
 

آخرین کتاب ها