هزینه در بخش فرهنگ سرمایه‌گذاری است/ تنوع کتاب‌های نمایشگاه قابل تقدیر است
1397/7/24
نماینده ولی فقیه در بازدید از نمایشگاه کتاب
هزینه در بخش فرهنگ سرمایه‌گذاری است/ تنوع کتاب‌های نمایشگاه قابل تقدیر است
نماینده ولی فقیه در استان کردستان گفت: هزینه در حوزه فرهنگ سرمایه‌گذاری است و هرچقدر برای رویدادهای فرهنگی هزینه شود به رشد فرهنگی جامعه کمک خواهد شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه دراستان کردستان به نقل از خبرگزاری فارس کردستان، حضرت آیت‌الله سیدمحمد حسینی‌شاهرودی  در هشتمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب کردستان در جمع خبرنگاران رسانه‌ها، اظهار کرد: در این نمایشگاه کتاب‌های مختلف درسی، تاریخی، فرهنگی، اجتماعی، مذهبی به ویژه در حوزه کودک و نوجوان برپا شده که تنوع کتب‌های این نمایشگاه قابل تقدیر است.
 
وی افزود: زمانیکه کتاب در یک مکان متمرکز می‌شود علاقه ایجاد خواهد شد و مخاطب را بیش از پیش به سمت کتاب و کتابخوانی هدایت می‌کند.
 
وی خاطرنشان کرد: در استان فرهنگی کردستان یکی از شاخصه‌های اصلی حوزه فرهنگی کتاب است و باتوجه به شرایط زمانی تنها کتاب‌های چاپی نباید مورد توجه قرار گیرد بلکه باید کتاب‌های دیجیتال را هم مورد استفاده قرار داد.
 
نماینده ولی فقیه در استان کردستان یادآور شد: امیدواریم با استقبال گسترده‌ای که از مردم شاهدیم شاهد برپایی نمایشگاه‌های دائمی در این استان فرهنگی باشیم.
 
آیت‌الله حسینی‌شاهرودی عنوان کرد: برپایی نمایشگاه دائمی در رشد علمی و رشد فرهنگی جامعه اثرگذار است و باید به این مهم توجه شود.
وی با بیان اینکه مکان نمایشگاه در شان نمایشگاه کتاب نیست، گفت: برای برپایی چنین نمایشگاههایی باید مکان مناسب‌تری در نظر گرفته شود.
 
وی با اشاره به اینکه جامعه ما جامعه‌ای دینی و مذهبی است، افزود: خوشبختانه تنوع خوبی هم در این حوزه از کتاب‌ها وجود دارد و باید با استفاده از ظرفیت کتب دینی، فرهنگ دینی را تقویت کنیم.
 
نماینده ولی فقیه در ستان کردستان اعلام کرد: از جمله ویژگی‌های این نمایشگاه نزدیک شدن به فرهنگ، ذهن و باورهاست و نقش نمایشگاه در این تقریب مهم و اساسی است.
 
آیت‌الله حسینی‌شاهرودی مراودات فرهنگی و تبادل تجربه را از دیگر ویژگی‌های این نمایشگاه دانست و گفت: حضور مردم در این نمایشگاه بیانگر علاقه آنان است و مردم همواره از مسائل مربوط به فرهنگ استقبال می‌کنند.
 
وی میزان خرید مردم در این نمایشگاه را امری ستودنی خواند و افزود: گرچه بسیاری از بازدیدکنندگان برای خرید مراجعه می‌کنند اما تعدادی هم که قصد خرید ندارند با حضورشان در نمایشگاه از نشرهای تازه کتاب اطلاع خواهند یافت.
 
وی در پایان گفت: هر چقدر در بخش فرهنگ هزینه کنیم سرمایه‌گذاری در این زمینه تلقی می‌شود و جا دارد مسوولان از هر جهت فعالیت‌های حوزه فرهنگی و رویدادهای اینچنینی را در استان حمایت کنند.

آخرین کتاب ها