وظیفه دینی وشرعی روحانیون این است که آثار وبرکات وقف رابرای مردم بازگوکنند /
1397/8/14
نماینده ولی فقیه در همایش وقف و روحانیون
وظیفه دینی وشرعی روحانیون این است که آثار وبرکات وقف رابرای مردم بازگوکنند /
نماینده ولی فقیه در کردستان گفت: وظیفه دینی وشرعی روحانیون این است که آثار وبرکات موقوفات درجامعه برای مردم بازگو کنند واز طریق مختلف برای مردم روشنگری و اطلاع‌رسانی شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه دراستان کردستان،حضرت آیت‌الله سیدمحمد حسینی‌شاهرودی در همایش «وقف و روحانیون» که در کتابخانه‌ای امام خامنه‌ای در سنندج برگزار شد، اظهار کرد: وقف موضوعی است که دین اسلام به آن اهمیت خاصی داده و ارزش بسیار زیادی برای آن قائل است. ویکی از اعمالی که به درد قیامت خواهد خوردوقف است.
وی دنیا را دار آخرت دانست و عنوان کرد: دنیا محلی برای عبور کردن است و ما باید در زندگی دنیایی خود به دنبال خیر آخرت باشیم.
وی تصریح کرد: پرونده هر انسانی با مرگ بسته می‌شود، اما وقف کردن اموال موجب ماندگاری فرد در دنیا و آخرت می‌شود.
نماینده ولی فقیه در کردستان افزود: کسی که اموال خود را وقف می‌کند در واقع سند آن را به نام خدا زده و منفعت آن به خود فرد بر خواهد گشت.
حسینی‌شاهرودی تصریح کرد: وقف حسنه همیشه جاری است و تا زمانی که از آن موقوفه استفاده می‌شود، حتی  بعد از مرگ انسان نیز اثرات مثبت آن به انسان باز می‌گردد.
وی با بیان اینکه آثاری که موقوفات در جامعه دارد، باید از طریق مختلف برای مردم روشنگری و اطلاع‌رسانی شود، گفت: تنوعی که در نیات وقفی داریم  بهترین بستر برای فرهنگ‌سازی و تشویق مردم به سمت انجام این سنت حسنه است.
وی خاطرنشان کرد: وقف یکی از معروفات اسلام است که باید زمینه تبلیغ این معروف دینی در جامعه فراهم شود.
حسینی‌شاهرودی گفت: باید به مسئله وقف نگاه شرعی و دینی داشته باشیم نه نگاه اقتصادی و سیاسی تا بتوانیم بهترین بهره‌گیری را از این سنت حسنه در جامعه ببریم.
وی بر احیای موقوفات به عنوان یک اصل مهم تاکید کرد و گفت: متاسفانه امروز همانند زمین‌خواران، در حوزه وقف وقف‌خواری داریم که باید از موقوفات در مقابل آنها حفاظت شود.
وی در ادامه به پیاده‌روی عظیم اربعین اشاره کرد و گفت: حرکت حماسی اربعین حرکتی بی نظیر وبی همتا است ونگاه آزادگی و هیهات من‌الظله این حرکت آثار زیادی دارد و  هیچ حکومتی نمی‌تواند حرکتی با این حجم را ایجاد کند.
 

آخرین کتاب ها