مسئولان برای ارتقای بهره‌وری در کردستان همت کنند
1397/8/22
نماینده ولی فقیه در دیدار معاون علمی و فناوری رئیس جمهور
مسئولان برای ارتقای بهره‌وری در کردستان همت کنند
نماینده ولی فقیه در کردستان گفت: مسئولان ارشد کشوری در راستای ارتقای میزان بهره‌وری و تولید علمی، یاری‌گر مردم استان باشند.
به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه دراستان کردستان، آیت‌الله سیدمحمد حسینی‌شاهرودی پیش‌از ظهر امروز در جریان دیدار معاون علمی و فناوری رئیس جمهور با اشاره به اینکه زمان‌شناسی و پیشبرد اهداف از مهم‌ترین رموز موفقیت است، اظهار داشت: عصری که در آن زندگی می‌کنیم با اتکا به دانش پیش می‌رود.
وی با بیان اینکه پیشرفت‌های کسب‌شده بشری با استفاده از دانش و آگاهی برای بالا بردن ارزش‌افروده در تمامی تولیدات محقق شده است، گفت: این مهم با تأسی از گفته پیامبر اکرم(ص) مبنی بر به‌کارگیری عقل و دانش در نحوه استفاده از نعمت‌های الهی انجام می‌پذیرد.
نماینده ولی فقیه در استان کردستان با اعلام اینکه پس از گذشت چهل سال از انقلاب اسلامی کشور ایران از لحاظ علمی به الگویی بزرگ برای کشورهای منطقه و جهان اسلام تبدیل شده است، تصریح کرد: علاوه بر علومی که در قرون گذشته در اختیار مسلمانان بوده، در حال حاضر نیز خوشبختانه دانشمندان ما در تلاش برای سیطره بر تمامی علوم هستند.
وی با تأکید بر اینکه رشد و توسعه علمی کشور باید به جایگاهی برسد که به عنوان الگویی برای تمام جهانیان تبدیل شود، ادامه داد: علم‌آموزی و تفکر دو دستور خداوند متعال به ماست چراکه خداوند ظرفیت پیشرفت به واسطه علم و دانش را در وجود بشر قرار داده و این نعمتی است که به بشر عطا نموده تا به وسیله آن جهل و نادانی را از خود دور سازد.
آیت‌الله حسینی‌شاهرودی با اشاره به اینکه استان کردستان دارای ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های زیادی در عرصه‌های مختلف کشاورزی، منابع طبیعی و انسانی است، خاطرنشان کرد: باید تلاش کرد تا این ظرفیت‌ها خروجی علمی، ارزش افزوده و اشتغال‌زایی را برای استان به ارمغان آورد.
وی سفر معاون علمی و فناوری رئیس جمهور به کردستان را منشاء خیر و برکات بسیاری برای این استان توصیف کرد و افزود: این انتظار وجود دارد که مسئولان ارشد کشوری در راستای ارتقای میزان بهره‌وری و تولید علمی، مردم این استان را یاری‌گر باشند.
نماینده ولی فقیه در استان کردستان در پایان گریزی به کسب رتبه دوم کردستان در تولید گندم و رتبه اول در تولید توت فرنگی زد و یادآور شد: استعداد بالای نیروی انسانی و جوانان تحصیل‌کرده کردستانی نمونه‌های عینی از وجود پتانسیل‌های بالقوه در کردستان است که می‌طلبد با نگاه ویژه مسئولان ارشد کشوری به این مهم، زمینه افزایش بهره‌مندی ایرانیان در نقاط مختلف کشور از این توانمندی‌ها را فراهم ساخت.

آخرین کتاب ها