قرآن منشاء وحدت امت اسلامی است.
1397/8/23
نماینده ولی فقیه درگردهمایی اساتید و پیشکسوتان قرآنی
قرآن منشاء وحدت امت اسلامی است.
نماینده ولی فقیه در استان کردستان قرآن را منشاء وحدت بین امت اسلامی دانست وگفت:هرچه برای ترویج وعمل کردن به قرآن تلاش کنیم کم است وهرکجا که به دستورات قرآن عمل نشده خسارتها بیشتر وجبران ناپذیربوده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه دراستان کردستان، آیت‌الله سیدمحمد حسینی‌شاهرودی، در گردهمایی اساتید و پیشکسوتان قرآنی با محور «هم‌افزایی فعالیت‌های قرآنی» اظهار کرد: قرآن منشاء وحدت واتحاد امت اسلامی است و عمل به قرآن همواره منجر به موفقیت و پیروزی جامعه ما شده است. 
وی افزود: اقدامات قرآنی گسترده‌ای که در چهل ساله انقلاب شکوهمند اسلامی در سطح کشور انجام شده که منجر به تربیت اساتید و مربیان قرآنی مجربی شده است. 
نماینده ولی فقیه در استان کردستان با اشاره به اینکه ما امروز شاهد فعالیت‌های ارزشمندی از فعالان و اساتید قرآنی در سطح کشور و استان هستیم، بیان کرد: امروز ما نیاز داریم تا فعالیت‌های قرآنی استان را بیش از گذشته توسعه دهیم. 
وی عمل به قرآن را راه رسیدن به موفقیت و پیروزی جامعه دانست و عنوان کرد: حیات مادی، فرهنگی، اجتماعی، سیاسی، اقتصادی از قرآن گرفته شده است و قرآن می تواند به ما رشد، زندگی و حیات دوباره دهد. 
آیت‌الله سیدمحمد حسینی‌شاهرودی، با اشاره به اینکه در استان کارهای قرآنی خوبی صورت گرفته است، افزود: برای رسیدن به حد مطلوب در بخش توسعه فعالیت ‎ های قرآنی باید دستگاه های اجرایی بیشتر پای کار بیایند و فعالیت‌های مستمری را در این بخش به انجام برسانند. 
وی از احداث دارالقرآن استان کردستان به عنوان یکی از مصوبات سفر رهبری با اعتباری بالغ بر ۶۰ میلیارد ریال خبر داد و گفت : زمین این دارالقرآن یک هکتار است و در شهرستان های بانه و مریوان نیز کار احداث دارالقرآن شروع شده است. 
نماینده ولی فقیه در استان کردستان از راه اندازی مرکز تخصصی فقه امام شافعی در استان خبر داد و بیان کرد: کتابخانه امام شافعی نیز با کمک اعتبارات سفر رهبری به زودی در استان احداث خواهد شد. 
وی از وجود سه هزار روحانی اهل سنت در استان خبر داد و عنوان کرد: تمام روحانیون اهل سنت استان کردستان زیر پوشش بیمه هستند. 
آیت‌الله حسینی‌شاهرودی با اشاره به اینکه در تمام شهرهای استان شورای روحانیت تشکیل شده و به مباحث دینی و مذهبی مردم می پردازند، یادآور شد: ما باید مسلمانان را به سمت آگاه سازی و بصیرت هدایت کنیم تا بتوانیم در مقابل دشمنان ایستادگی کنیم. 
 

آخرین کتاب ها