یکی از وظایف اصلی روحانیون روشنگری و آگاه سازی و بصیرت افزایی مردم و جوانان در برابر توطئه ها و فتنه های دشمن است
1397/10/4
نماینده ولی فقیه در نشست تخصصی ائمه جمعه استان
یکی از وظایف اصلی روحانیون روشنگری و آگاه سازی و بصیرت افزایی مردم و جوانان در برابر توطئه ها و فتنه های دشمن است
نماینده ولی فقیه دراستان کردستان اظهارداشت: یکی از رسالت اصلی روحانیون روشنگری و آگاه سازی و بصیرت افزایی مردم و جوانان در برابر توطئه ها و فتنه های دشمن است.که روحانیت همواره می تواند در بصیرت‌افزایی و آگاهی بخشی به جامعه اسلامی نقش بسیار موثری ایفا نماید.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه در استان کردستان، حضرت آیت الله سید محمد حسینی شاهرودی پیش از ظهر امروز در نشست تخصصی ائمه جمعه استان با موضوع نقش ائمه جمعه در امنیت پایدار و نهادینه سازی دستاوردهای چهل ساله انقلاب اسلامی ضمن عرض تسلیت  رحلت حضرت آیت الله سید محمود هاشمی شاهرودی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام اظهار داشت: دومقوله تامین غذا،  امنیت جانی و مالی، به عنوان شرط بنیادین حیات انسانی در همه‌جای دنیا قابل درک بوده و همواره مورد تأكيد قرار گرفته است. 
نماینده ولی فقیه یکی از شرایط لازم برای تحقق بندگی خدا، تامین معیشت زندگی انسان دانست و افزود: تامین غذا و معیشت، یکی از نیازهای ذاتی و دائمی هر فرد است و مهمترین عامل بقای زندگی محسوب می شود . و اگر انسان از لحاظ غذا و امنیت، تامین باشد بهتر می تواند بندگی خدا را به جا بیاورد و از دستورات وی اطاعت نماید.
وی درادامه با اشاره به فرمایش امام حسن عسکری(ع) به چند دستور اخلاقی اشاره کرد و افزود: امام حسن عسکری علیه السلام در وصیت خویش به انسان ها فرموده ، خدا را بسیار یاد کنید و از مرگ  غافل نشوید چون یاد مرگ آثار گرانبهایی در سازندگی انسان دارد .
آیت الله حسینی شاهرودی درادامه این مبحث،  ارتباط با قرآن از وظایف عمده روحانیون دانست وافزود: روحانیون باید با قرآن انس داشته باشند وآن را بسیار تلاوت کنند. چون قرآن در سازندگی، پیشرفت و آرامش انسان نقش مهم و تعیین کننده ای دارد .
نماینده ولی فقیه دراستان کردستان به نقش روحانیون در آگاه سازی مردم اشاره کرد و اظهارداشت: یکی از رسالت اصلی روحانیون روشنگری،  آگاه سازی و بصیرت افزایی مردم و جوانان ، در برابر توطئه ها و فتنه های دشمن است.که روحانیت همواره می تواند در بصیرت‌افزایی  و آگاهی بخشی به جامعه اسلامی نقش بسیار موثری ایفا نماید. 
وی دربخش دیگری از سخنان خود به قدرت علمی،  نظامی و توان تأثیرگذاری ایران در خاورمیانه  اشاره کرد و افزود:  خوشبختانه کشور ما از لحاظ پیشرفتهای علمی و فنّاوری یک سطح قابل قبول و برجسته‌ای در دنیا دارد، امّا در بین مجموعه‌ی پیشرفتها، پیشرفتهای تسلیحاتی و پیشرفتهای نظامی ما جزو برترین‌ها است.
نماینده ولی فقیه حضور آمریکا درمنطقه را فقط نقش بی ثباتی درمنطقه دانست و اظهارداشت:   آمریکا  منشاء اصلی بی ثباتی‌ها و درگیری‌ها در این منطقه بوده و طی چهل سال گذشته بطور متناوب در این منطقه دچار اُفت موقعیت شده و رو به  شکست است.
وی گفت: امروز شاهد آن هستیم که  تلاش چهل ساله آمریکا  به شیوه های مختلف برای  شکست ایران بی نتیجه مانده و تنها راه باقی مانده برای آنان ایجاد اختلافات و آشوبهای  داخلی ایران مد نظرشان است.
 نماینده ولی فقیه با تاکید براینکه یکی از ابزارهای دشمن  از قدیم تا به امرو،  برانگیختن احساسات دینی مذهبی مسلمانان بوده تصریح کرد: یکی از مهم ترین اهداف شوم دشمن برانگیختن احساسات دینی مذهبی است .که در چنین موقعیتی مهم ترین وظیفۀ همۀ مسلمانان در برابر این پدیده شوم،  حفظ وحدت و هم گرایی میان پیروان مذاهب اسلامی به خصوص برادران شیعه و سنی، است.
آیت الله حسینی شاهرودی درپایان خاطر نشان کرد: درچنین اوضاع و شرایط جهان که دشمنان درتمام زمینه ها شکست خورده اند.آنچه مایع پیشرفت واقتدار بیشتر امت اسلامی است «اتحاد و وحدت»می باشد ما باید درکنار هم این اتحاد وحدت را حفظ کنیم.

آخرین کتاب ها