برای حرکت در مسیر بندگی باید محب اهل بیت باشیم /اطاعت امرخدا نشانه دوستی بااهل بیت است
1397/10/11
نماینده ولی فقیه دردیداربا مسئولین هیئت های مذهبی استان
برای حرکت در مسیر بندگی باید محب اهل بیت باشیم /اطاعت امرخدا نشانه دوستی بااهل بیت است
نماینده ولی فقیه دراستان گفت: اطاعت امرخدا نشانه دوستی با اهل بیت است همانگونه که رسیدن به قله رفیع کمالات معنوی و انسانی بدون دوستی اولیاء الهی ممکن نیست، پذیرش اعمال و زحمات یک مسلمان در گرو محبت و ولایت اهل بیت علیهم السلام می باشد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه دراستان کردستان ، آیت‌الله سیدمحمد حسینی‌شاهرودی در دیداربا مسئولین هیئت های مذهبی استان با موضوع میثاق با ولایت و رهبری  اظهار کرد: بهترین معیاراطاعت امر خدا است.  اگر دوستی بااهل بیت علیه السلام رابخواهید باید اطاعت امر خدا کنید.
نماینده ولی فقیه دراستان تصریح کرد: انسانها نسبت به اهل بیت علیه السلام باید عشق و محبت داشته باشند وجنبه احساسی نداشته باشد چون همواره عشق ومودت به اهل بیت سفارش خود خداوند است.
وی به ویژگی عشق به اهل بیت پرداخت و گفت: از ویژگیهای مودت انسان نسبت به اهل بیت علیه السلام این است که درایام شادی آنها شاد باشیم ودرایام اندوه آنها غمگین وناراحت باشیم .
نماینده ولی فقیه خاطر نشان کرد: نقش هیأت های مذهبی و جایگاه مردمی آن بر هیچ کس پوشیده نیست. شاید بزرگ ترین پایگاه دینی ـ ملی در جامعه اسلامی ما هیأت ها و محافل مذهبی باشد. هر چه قدر، قدر و ارزش یک هیأت در میان مردم شناخته شده و والا باشد، میزان تأثیرگذاری آن بر مردم نیز بیش تر خواهد بود.
وی درادامه گفت:  باتوجه به این نقش ارزش مند، بسیاری از ضعف ها و قوت های فرهنگی را که در میان هیأتی ها و جوانان علاقه مند و محب اهل بیت(ع) دیده می شود، به نوعی می توان با هیأت های مذهبی و برنامه های آن مرتبط دانست
وی بیان داشت:  هیئت‌های مذهبی مهم‌ترین بستر نشر مبانی اهل بیت(ع) بوده و مداحان نیز نقش مهمی درجهت زنده نگه‌داشتن فرهنگ عاشورا در جوامع اسلامی برعهده دارند.

آیت الله حسینی شاهرودی از روحانیون  مداحان و مبلغین دینی در هییات مذهبی خواست با بصیرت‌افزایی و نهضت روشنگری خدمات چهل ساله انقلاب اسلامی را در موضوعات مختلف بیان کنند چراکه چهل سال مقابله با قدرت‌های جهانی کم نیست.
نماینده ولی فقیه با بیان اینکه برهرمسلمانی واجب است نسبت به اهل بیت محبت داشته باشد اظهارداشت: درنماز هرکسی هرعقیده  ومذهبی  دارد  اگر برپیامبر و آلش درود  و سلام نفرستد نماز وی باطل است .
آیت الله حسینی شاهرودی درادامه گفت: اگر ما مسلمانان اهل بیت(ع) را دوست داریم به این نیت است که آنها مقربان درگاه الهی هستند.
وی اظهارداشت: پیامبراسلام وهمه انبیاء درطول تاریخ حرفشان این بوده که رسالت انبیاء ازطرف خدا است و اجرو پاداش آن نیز دست خداست.
نماینده ولی فقیه باتاکید براینکه  قرآن کریم به مؤمنان دستور می دهد که به پیامبر(ص) درود و سلام بفرستنداظهارداشت: مقام پیامبر(ص) آن قدر والا است که خدای سبحان و تمام فرشتگان بر او درود و سلام می فرستند و بهتر است مؤمنان هم در این آهنگ کلّی هم نوا و هماهنگ شوند.
آیت الله حسینی شاهرودی با اشاره به اینکه وجود مودت عشق به خداوند متعال را بروز می‌دهد، خاطرنشان کرد: محبت این ویژگی مودت را ندارد و قابل بروز نیست اما مودت را نمی‌توان پنهان کرد و باید اظهار شود.
نماینده ولی فقیه بااشاره به اینکه میثاق با ولایت ورهبری یکی از نعمات بزرگی است که خداوند به ما ارزانی داشته بیان داشت: مقام معظم رهبری را یک  فرماندهی ویژه  و از افتخارات  این انقلاب است که شخصیتی عالم، مدیر و مدبر و آگاه به تمام مسائل سیاسی روز و با شجاعت و آگاهی این انقلاب را هدایت و رهبری می کند.
حضرت آیت الله حسینی شاهرودی به ویژگیها ومقایسه رهبر معظم انقلاب نسبت به دیگر رهبران پرداخت وافزود:  رهبری شخصیتی روشنفکر و  آینده‌نگری است که به تهدیدها وترفندهای دشمنان هیچ بهایی نمی دهد وبا شجاعت هرچه تمامتردربرابر دشمنان اسلام قد علم کرده است.اما می بینیم که رهبران بعضی کشورهای مسلمان تابع بی چون وچرای آمریکا واستکبار شده اند. 


آخرین کتاب ها