1397/10/17
دفتر نماینده ولی فقیه در استان کردستان
⏪ بیانیه دفتر نماینده ولی فقیه در استان کردستان، در خصوص حواشی ایجاد شده در مورد مراسم با شکوه یوم الله ٩ دی سنندج:
بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِیمِ
از ابتدای شکل گیری انقلاب اسلامی مردم همیشه در صحنه استان کردستان، با بصیرت و آگاهی همواره در صحنه حاضر بوده و در همراهی این حرکت عظیم لحظه ای و ذره ای غفلت از این مردم ولایت مدار صورت نگرفته است.
ملت کرد، ملتی حماسه ساز در تمامی زوایا و پیچ های تاریخی که نظام با آن دست و پنجه نرم کرده هستند و چون کوههای استوار این خطه، در مقابل تمامی سختی ها در کنار دیگر آحاد ملت شریف ایران اسلامی، با صلابت ایستاده اند.
لذا کردستان همواره قطعه ای با اصالت فرهنگی و ارزشمند از خاک ایران اسلامی و مقدسات آنان برای نظام اسلامی قابل احترام بوده و هست.
حال جای تأسف دارد عباراتی ناپخته و از سر ناآگاهی از لسان جوانی به عنوان مجری مراسم ٩ دی سنندج به سخنرانان این مراسم با شکوه و مسئولان نظام نسبت داده شود.
این در حالی است که تذکرات لازم در حین برگزاری و پس از برگزاری مراسم به مسئولان برگزار کننده به صورت جدی داده شده و با خاطیان؛ که تأکید میشود غیرعامدانه و ناآگاهانه بوده ؛ برخورد لازم صورت گرفته است.
جای سؤال اینجاست که کتابت بیانه هایی بدون سند و عامدانه در جهت تشویش اذهان عمومی و نشر اکاذیب، آیا در مسیر احقاق حقوق برادران اهل سنت بوده و یا قصد برهم زدن فضای اتحاد در استان و منطقه و از بین بردن همدلی و یکرنگی موجود را دارد؟!
اتحادی که به فرموده رهبر معظم انقلاب حضرت امام خامنه ای مدظله العالی، هرکه قصد برهم زدن آن را داشته باشد، ریشه در تشیع انگلیسی و یا تسنن آمریکایی دارد.
 اکنون بار دیگر با توصیه به تمامی اقشار استان و برادران دینی به سرمشق قرار دادن آیه شریفه سوره  مبارکه آل عمران" وَاعتَصِموا بِحَبلِ اللَّهِ جَميعًا وَلا تَفَرَّقوا" و چنگ زدن به ریسمان وحدت، اعلام میداریم هرگونه حرکت تفرقه انگیز را محکوم نموده و در جهت تنویر افکار عمومی و جلوگیری از ایجاد انشقاق در میان استان، آن را قابل پیگیری از مراجع قضایی میدانیم.
باشد که تمامی رفتار و سکنات ما در جهت جلب رضایت خداوند متعال و پیروی از طریق نورانی حضرت امام خمینی ره و رهبری معظم انقلاب مدظله العالی و پاسداری از خون شهیدان باشد، انشاالله...
 
وَآخِرُ دَعْوَاهُمْ أَنِ الْحَمْدُ لِلَّهِ رَبِّ الْعَالَمِينَ
دفتر نماینده ولی فقیه در استان کردستان
١٥ دی ماه ١٣٩٧
 

آخرین کتاب ها