تربیت نیروهای بصیر مسئولیت خطیر فرهنگیان در عرصه حساس کنونی است
1397/12/11
نماینده ولی فقیه در دیدار با فرهنگیان و اعضای شورای تربیتی استان
تربیت نیروهای بصیر مسئولیت خطیر فرهنگیان در عرصه حساس کنونی است
نماینده ولی فقیه درکردستان گفت: تربیت نیروهای بصیر و فرهیخته مسئولیت خطیر فرهنگیان در عرصه حساس کنونی است وباید آموزش پرورش دنبال آن باشند که انسانهای ارزشمندی برای جامعه اسلامی تربیت کنند و درواقع تربیت انسان فرهیخته و بصیر هدف والای امورتربیتی باشد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه دراستان کردستان، حضرت آیت الله سید محمد حسینی شاهرودی صبح امروز دردیدار فرهنگیان و اعضای شورای تربیتی آموزش و پرورش استان کردستان که به مناسبت هفته تربیت اسلامی و روز امورتربیتی برگزارشد. ضمن تبریک هفته تربیت اسلامی و ایام ولادت با سعادت حضرت فاطمه زهرا ( س ) اظهار داشت: امر تربیت یکی از زمینه های مهم در مناسبات انسانی است و هدف خداوند از خلقت انسان ، تربیت است.
وی با اشاره به اهمیت موضوع تربیت،  و با بیان اینکه هدف از خلقت همه امورعالم، تربیت است، اظهار داشت : همه عالم برای انسان و انسان برای تکامل ، تعالی و رسیدن به قرب الهی خلق شده است . 
نماینده ولی فقیه دراستان کردستان نوع تربیت انسان را در انتخاب مسیر مهم دانست و با اشاره به تفاوت تربیت تصریح کرد: با تربیت الهی و اسلامی، انسان می تواند به درجات والای حیات دست پیدا کرده و در دنیا و آخرت زندگی با آرامشی داشته باشند و تربیت حیوانی و حرکت در مسیر شیطانی نیز باعث انحطاط و سقوط انسان و در نهایت زندگی جهنمی وی می شود . 
وی درادامه تصریح کرد: اگر تعلیم و تربیت بر اساس فطرت پاک و استعدادهای درونی انسان باشد، او انسانی پاک، وارسته و با اخلاق دینی پرورش می یابد و اگر تربیت شخص بر فساد اخلاقی و معیارهای غیرالهی مبتنی باشد، وی به فردی فاسد و بی ایمان تبدیل می شود. 
نماینده ولی فقیه  به تربیت اسلامی با تکیه بر قرآن و احادیث اشاره کرد و بیان داشت: انسان  منصب به همه کمالات است. و رسیدن به آن درگرو تربیت صحیح هست که باید بهترین شیوه را نتخاب نمود تا به هدف والای انسانیت که همان «قرب الهی » است برسد.
وی در ادامه سخنان خود به موضوع بشارت و انذار و ضرورت بهره گیری از این آموزه دینی در موضوعات تربیتی پرداخت و گفت: در موضوع تربیت انسان نیز مربی باید در درجه اول از بشارت و تشویق استفاده نموده و در صورت نیاز و در مراحل بعد به تذکر و انذار بپردازد. 
آیت الله حسینی شاهرودی با اشاره به توطئه و شیطنت دشمنان دین برای زدودن اسلام و اثرات آن در جهان ، گفت : با شکل گیری انقلاب اسلامی و احیای دین اسلام توسط حضرت امام خمینی ( ره )، دشمنان با اقدامات شیطانی خود و با تمام توان خواستند وضعیت سابق را برگردانند و امروز به برکت رهبری،  مقام معظم رهبری ( مد ظله العالی ) این انقلاب خدایی تداوم دارد . 
نماینده مردم استان در مجلس خبرگان رهبری با تاکید بر ضرورت مقابله با توطئه دشمنان و ایستادگی در مقابل شیطنت های آنان ، گفت : ما وقتی موفق خواهیم شد که انسانهای خدا محور تربیت کنیم و تربیت شدگان ما باید دارای روحیه انقلابی، معنوی گرا، آرمان خواه، روحیه جهادی و حماسی ، استکبار ستیز ، استقلال طلب، مردمی، عدالت خواه، مقاوم و شهادب طلب باشند و امروز دشمنان در تلاش هستند که این روحیات را از جوانان ما بگیرند و ذهنیت را عوض کرده و به تحریف موضوعات بپردازند . 
آیت الله حسینی شاهرودی یکی از مسئولیت خطیر فرهنگیان تربیت نیروی های بصیر که توان شناخت این مسائل را داشته باشد، دانست و با بیان اینکه امور تربیتی بسیار مهم است و در برهه ای از زمان این مساله مورد توجه جدی قرار نگرفته است، تاکید کرد:  امروز بیش از هر زمان دیگری این مساله باید مورد توجه قرار گیرد 
وی تربیت ، تعلیم و علم آموزی بر اساس حکمت را سه مولفه مهم در اسلام دانست و با تاکید بر توسعه علم پژوهش محور و بهره گیری از علم بر مبنای حکمت گفت: توجه به تربیت اسلامی، موجب رستگاری انسان در دنیا و آخرت می شود . 
آیت الله حسینی شاهرودی در میان مکتب های مختلف تربیتی،  دین مبین اسلام را بهترین روش تربیتی دانست و افزود:  دین مبین اسلام روش خاصی را در راستای تربیت انسان ها ارائه می کند در این روش که در قرآن و احادیث هم بیان شده سعی می شود با آگاه ساختن افراد از خود و جهان و توجه به ارزش ها در تربیت اسلامی پرداخته شود .
وی شیطان را مانعی برای تکامل انسان ضعیف و بی ایمان برشمرد و تصریح کرد: برای تکامل باید نقش شیطان لحاظ شود تا در این بستر امکان رشد فراهم گردد. وجود شیطان، برای انسان های با ایمان و آنها که می خواهند راه حق را بپیمایند، مضر نیست بلکه برای انسانهایی که درمسیر غیر خدایی حرکت کنند عامل شقاوت وبدبختی وی خواهد بود.
نماینده ولی فقیه  هدف از آفرینش انسان و همه ملائکه و انس و جن را بندگی خداوند برشمرد و اظهارداشت: همانطور که پیامبران‌(ع) نیز نخستین پیام خداوند را عبودیت انسان و بندگی او معرفی کرده اند. خداوند درقرآن نیز هدف از آفرینش انسان را بندگی و عبودیت در برابر خداوند یکتا دانسته است. 
گفتنی است در پایان این دیدار نماینده ولی فقیه در کردستان از تلاش و زحمات مدیر کل آموزش و پرورش ، شورای تربیتی و کلیه دست اندرکاران و فعالان امور تربیتی استان تشکر کرد . 

آخرین کتاب ها