درگام دوم انقلاب شاخصه‌های اصلی تمدن نوین اسلامی مورد توجه است
1397/12/13
نماینده ولی فقیه درجلسه هم اندیشی ستاد امر به معروف و نهی از منکراستان
درگام دوم انقلاب شاخصه‌های اصلی تمدن نوین اسلامی مورد توجه است
نماینده ولی فقیه در استان کردستان گفت: درگام دوم انقلاب شاخصه‌های اصلی تمدن نوین اسلامی مورد توجه است و برای دستیابی به تمدن نوین اسلامی که از آن جمله، محوریت قوانین قرآن، علم، ایمان، مجاهدت مداوم و توانایی علمی، اقتصاد شکوفا، باید زمینه‌های لازم را فراهم کنیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه دراستان کردستان، حضرت آیت‌الله سیدمحمد حسینی‌شاهرودی در جلسه هم‌اندیشی مجمع نخبگان اندیشه‌ورز ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان در سنندج با موضوع (گام دوم انقلاب )  با اشاره به بیانیه مقام معظم رهبری در زمینه گام دوم انقلاب، اظهار داشت: ما باید با اندیشه ورزی چنان عمل کنیم که گام دو انقلاب  درمسیر تمدن نوین اسلامی و جامعه شناسی حرکت کند  تا بتواند کارایی و ثمرات بیشتری داشته باشد.
نماینده ولی فقیه در استان کردستان گفت: درگام دوم انقلاب  شاخصه‌های اصلی تمدن نوین اسلامی باید مورد توجه قرارگیرد و برای دستیابی به تمدن نوین اسلامی که از آن جمله،  محوریت قوانین قرآن، علم، ایمان، مجاهدت مداوم و توانایی علمی، اقتصاد شکوفا، باید زمینه‌های لازم را فراهم کنیم.

ویبا اشاره به اینکه تمدن نوین اسلامی متشکل از باورها، رفتارها و ارزش‌هایی است منطبق با فطرت انسانی است و تمام انسان‌های جهان با فطرت و منطق انسانی سبک زندگی متمدن اسلامی را قبول دارند.
وی اظهار کرد: در تمدن اسلامی مورد تاکید مقام معظم رهبری که در گام دوم انقلاب مورد نظر قرار گرفته است، بر تمام مسایل تاکید شده و راه و روش تمدن اسلامی و معروفات از خودسازی گرفته تا جامعه‌سازی و ایجاد تمدن اسلامی ترسیم شده است.
آیت الله حسینی شاهرودی  یادآور شد: تمدن اسلامی قدرتی دارد که سایر تمدن‌های غربی و اروپایی ندارند، تمدن اسلامی حامی مظلومین جهان و مقاوم در برابر کشورهای مستکبر و متجاوز است، کشور متمدن به دیگر کشورهای تجاوز نمی‌کند.
وی با اشاره به اینکه بشر امروز از نظام‌های مستکبر و ظالم جهان خسته شده است، گفت: تمدن نوین اسلامی از جهات معنوی و اخلاقی سازگار با فطرت انسانی است و سبک عالی و زیبای زندگی را به انسان معرفی می‌کند.
نماینده ولی فقیه با اشاره به اینکه دشمنان نظام اسلامی در اوایل انقلاب اسلامی مشکلات زیادی برای نظام جمهوری ایجاد کردند، گفت: امروز نیز پس از گذشت چهل سال از پیروزی انقلاب با بهره‌گیری از ابزار اقتصادی و اعمال فشار و تحریم اقتصادی درصدد ناکارآمد نشان دادن نظام است.
وی مقاومت ومبارزه را عواملی مهم درپیشرفت ایران اسلامی دانست واظهار کرد: امروز علیرغم اینکه دشمنان درصدد ایجاد موانع پیشرفت کشور هستند، اما کشور ما در عرصه‌های مختلف توانسته به پیشرفت‌های قابل ملاحظه‌ای دست یابد که ما با مبارزه به اینجا رسیده ایم.
نماینده مجلس خبرگان رهبری به پیشرفت‌های نظامی وموشکی  ایران اشاره کرد و گفت: امروز ایران  در زمینه نظامی به یکی از قدرتهای دنیا تبدیل شده و از نظر قدرت موشکی به جایی رسیده که آمریکا مجبور به تغییر استراتژیکی موشکی خود شده .
وی پیشرفت جمهوری اسلامی درزمینه زیردریایی  قدرتی جدید و نو برای نظام برشمرد و گفت: زیردریایی های ساخته شده توسط متخصصان صنایع دریایی جمهوری اسلامی برای دشمنان غافلگیرکننده خواهد بود.چنانکه با شلیک اژدرهایی در200 متری زیر دریا قاتلی خاموش برای ناوهای آمریکا محسوب می شوند.
آیت الله حسینی شاهرودی  ادامه داد: ضعف قدرت نظامی و بدهی‌های مالی امریکا اگر به پیش رود فروپاشی این کشور در آینده حتمی خواهد بود.
وی با بیان اینکه کشورهای غربی دین و علم را مخالف هم می‌دانستند گفت: انقلاب اسلامی ایران با دستیابی به پیشرفت‌های علمی در طول این چهار دهه ثابت کرد که دین زمینه را برای پیشرفت‌های علمی فراهم کرده است و منجر به تحول در علوم مختلف شده است.
نماینده ولی فقیه گفت : ما آزمون وخطاهای بسیاری انجام دادیم تا توانستیم به  گام دوم انقلاب برسیم و باید امروز نخبگان، اساتید دانشگاه و مسولان با تبیین این راهبرد در راستای حرکت در این مسیر برنامه‌ریزی کنند و راهکارهای مورد نظر را ارایه کنند.


آخرین کتاب ها