بزرگترین معروف انقلاب اسلامی زنده کردن نام خدا در دنیا بود
1397/12/19
نماینده ولی فقیه در جلسه ستاد امر به معروف و نهی از منکر شهرستان دیواندره
بزرگترین معروف انقلاب اسلامی زنده کردن نام خدا در دنیا بود
نماینده ولی فقیه دراستان کردستان گفت: بزرگترین معروف انقلاب اسلامی ایران این بود که نام خدا درتمام دنیا زنده کرد و مبنای خدا محوری درجامعه جایگزین شیطان محوری کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه دراستان کردستان، حضرت آیت الله سیدمحمد حسینی شاهرودی درجلسه شورای ستاد امر به معروف و نهی از منکر شهرستان دیواندره ضمن تبریک فرارسیدن ماه رجب اظهارداشت: امر به معروف ونهی از منکر یک امر واجبی است و نشانه ایمان هرفرد است.
وی بی تفاوتی دربرابر منکرات را جایز ندانست و تصریح کرد: بی تفاوتی در برابر منکرات را شرع مقدس مورد نکوهش قرار داده است و خداوند فطرتی دروجود انسانهای مومن قرارداده که نمی تواند نسبت به منکرات بی تفاوت باشد.
نماینده ولی فقیه یکی از نشانه های فرد مومن مودت به  اهل بیت دانست و افزود:  دوست داشتن و مودت به اهل بیت در نظر اسلام اين قدر مهم بوده كه در قرآن كريم به عنوان پاداش رسالت پيامبر اكرم معرفى‌ شده است.چون فریضه واجب امر به معروف ونهی از منکر یکی ازویژگی های اهل بیت(ع)  بود. 
وی گفت: یکی از وظایف ستاد امر به معروف و نهی از منکر ساماندهی و ایجاد بستر و فضا ی مناسبت جامعه درراستای اهداف فریضه امر به معروف ونهی از منکر است.
 حضرت آیت الله حسینی شاهرودی افزود: با استقرار حکومت اسلامی، امر به معروف و نهی از منکر در ایران زنده شد که ایستادگی در برابر کفر، استکبار و زورگویان عالم بزرگترین نهی از منکر است.
نماینده ولی فقیه تصریح کرد: بزرگترین معروف انقلاب اسلامی ایران این بود که نام خدا درتمام دنیا زنده کرد و مبنای خدا محوری درجامعه جایگزین شیطان محوری کرد.
آیت‌الله سیدمحمد حسینی‌شاهرودی با بیان اینکه برای داشتن یک جامعه سالم، تک‌تک افراد در جوامع اسلامی نسبت به هم مسوول هستند، اظهار کرد: توجه به دستورات دین ضروری است و اگر نسبت به این مسائل بی‌توجه باشیم آسیب‌های اجتماعی در حوزه‌های مختلف بوجود می‌آید.
حسینی‌شاهرودی خاطرنشان کرد: همه ما روزی در درگاه الهی قرار می‌گیریم و باید پاسخگو باشیم لذا از این فرصت که در اختیار داریم برای خدمت به مردم استفاده کنیم و تمام جهات را به صورت همزمان ببینیم.
وی خاطرنشان کرد: برای درک جایگاه امر به معروف و نهی از منکر و آنچه در این راستا باید مورد توجه قرار گیرد مرور آیات قرآن که در رابطه با این فریضتین الهی و اهمیت آن ضروری است.
آیت‌الله حسینی‌شاهرودی اضافه کرد: هر کس از مومنین نسبت به سایر مومنان یک تعهد دارد که این تکلیف با امر به معروف و نهی از منکر محقق می‌شود.
وی اظهار کرد: سعادت انسان‌ها در گروه احیا و ترویج امر به معروف و نهی از منکر است و ترک این فریضتین برکت را از زندگی فردی و اجتماعی انسان حذف می‌کند.
وی تصریح کرد: با امر به معروف و نهی از منکر است که جلو فساد، دزدی، ظلم و فحشا گرفته می‌شود لذا باید همه به این مهم توجه کنند
وی اذعان داشت: امر به معروف هم برای سلامت جامعه است و همه باید در این راستا تلاش کنند چرا که هر وقت انسان به یاد خدا باشد از گناه دور می‌شود.. 
نماينده ولي فقيه در استان کردستان اضافه کرد: دشمنان هيچ وقت دست از دشمني عليه اسلام و دين بر نمي‌دارد و ما نيز براي مقابله با آنان بايد بر اساس دستورات دين اسلام حرکت تا مانع پيشبرد اهداف آنها شويم.
آیت الله حسینی‌شاهرودی افزود: در این چهل سال انقلاب شاهد ایرانی مقتدر و با صلابت هستیم که امت اسلامی را به وحدت نزدیک کرد و هم اینکه یک گروه مقاومتی را تشکیل دهد که نهضتی فراگیر را برای عزت جهان اسلام به پیش می‌برد.
وی درپایان گفت: ایران اسلامی در وضعیت قدرت نظامی وموشکی، و ساخت زیردریایی های پیشرفته  به جاهای مهمی رسیده و زیردریایی جدیدی که به دست متخصصین نیروهای دریایی ایران ساخته شده است خطری جدی برای ناوهای آمریکا درمنطقه محسوب می شود. و امیدواریم کشورعزیزمان به توفیقات بیشتری  درهمه زمینه ها دست پیدا کنند.

آخرین کتاب ها