اصلاح الگوی مصرف بسیاری از مشکلات کشور را برطرف می‌کند
1397/12/19
نماینده ولی‌فقیه در نودششمین جلسه شورای فرهنگ عمومی استان
اصلاح الگوی مصرف بسیاری از مشکلات کشور را برطرف می‌کند
نماینده ولی‌فقیه در استان کردستان گفت: با ارائه راهکارهای اصلاح الگوی مصرف می‌توان بسیاری از مسائل و مشکلات را برطرف کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه دراستان کردستان، حضرت آیت‌الله سیدمحمد حسینی‌شاهرودی عصر امروز در نود و ششمین جلسه شورای فرهنگ عمومی استان که با موضوع بررسی راهکارهای اصلاح الگوی مصرف  برگزار شد اظهار داشت: فرهنگ زیربنای مسائل اقتصادی، اجتماعی و امنیتی است و اگر فرهنگ اصلاح شود، بسیاری از مشکلات جامعه برطرف می‌شود.
وی با بیان اینکه مسئولان در قبال فرهنگ عمومی جامعه وظیفه سنگینی دارند گفت: اگر اهمیت بخش فرهنگ را می‌دانستیم با کارکردن در این حوزه بسیاری از مسائل را برطرف می‌کردیم.
نماینده ولی فقیه در کردستان ادامه داد وگفت: یکی از مشکلات برخی از مدیران ومسئولین اسراف کاری دروقت است وآدم تاسف می خورد کسانی که مسئولند و نمی دانند وقت شان را کجا می گذارند و کجا دستشان را بگذارند تا مشکل شان حل شود. 
دشمن به‌صورت جدی وارد یک جنگ تمام عیار اقتصادی شده است
نماینده ولی فقیه در استان کردستان با یادآوری اینکه دشمن به‌صورت جدی وارد یک جنگ تمام عیار اقتصادی شده است، تصریح کرد: دشمن همه زورش را می‌زند تا با ایجاد جنگ روانی ملت ایران را شکست دهد اما هیچ‌ وقت به آرزوی شوم خود نخواهد رسید.
وی با بیان اینکه مقابله با تهدیدات و جنگ دشمن یک جهاد است تاکید کرد: باید همه دستگاه‌ها و مردم به این سمت بروند تا با ایفای نقش در این جنگ اقتصادی پیروز شویم.
آیت الله حسینی‌شاهرودی با اشاره به اینکه سرانه مصرف در کشور بالا است، افزود: با ارائه راهکارهای اصلاح الگوی مصرف می‌توان بسیاری از مسائل و مشکلات را برطرف کرد.
وی به اصلاح الگوی مصرف در حامل انرژی اشاره و توصیه کرد: با فرهنگ‌سازی مصرف بهینه و استفاده از ابرازهای مختلف و بهره‌گیری از توان رسانه‌ها، دستگاه‌ها و فعالان فرهنگی و هنری می‌توان در مقابله با جنگ اقتصادی دشمن صف‌آرایی کرد.
نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به وضعیت اقتصادی مردم خاطرنشان کرد: باید تیم‌های اقتصادی هر روز جلسه تشکیل داده و با بهره‌گیری از اساتید مسائل را بررسی و الگوهای درست را اجرا کنند و فرهنگ صرفه‌جویی جایگزین فرهنگ مصرف شود.
وی با تاکید بر اصلاح باورهای فرهنگی افزود: باید باورهایمان اصلاح شود و باور درست جایگزین فرهنگ کنونی جامعه شود.
فاصله گرفتن از مسائل دینی و اسلامی باعث پیش آمدن مشکلات اقتصادی شده است
رئیس شورای فرهنگ عمومی کردستان با بیان اینکه جلوگیری از اسراف از دستورات اکید دین مبین اسلام است، گفت: امروزه فاصله گرفتن از مسائل دینی و اسلامی در جامعه سبب ایجاد مشکلات اقتصادی شده است.
آیت الله حسینی‌شاهرودی تاکید کرد: باید در فرهنگ استانداردسازی کنیم و با اهمیت دادن به آنچه که به فرهنگ عمومی مردم مربوط می‌شود به اصل خود برگردیم و فرهنگ عمومی جامعه به این سمت و سو هدایت شود.
 
 
 

آخرین کتاب ها