تامین کالاهای اساسی مورد نیاز در استان از اهمیت زیادی برخورداراست /دشمن جنگ روانی را به کمک تحریم اقتصادی آورده است
1397/12/25
نماینده ولی فقیه در جلسه کمیسیون تنظیم بازار استان
تامین کالاهای اساسی مورد نیاز در استان از اهمیت زیادی برخورداراست /دشمن جنگ روانی را به کمک تحریم اقتصادی آورده است
نماینده ولی فقیه در استان کردستان تصریح کرد: تامین کالاهای اساسی مورد نیاز در استان از اهمیت زیادی برخوردار است و باید قبلا در این راستا بیشتر تلاش می‌کردیم چرا که دشمنان دنبال ایجاد جنگ روانی به عنوان یکی دیگر از اضلاع این هجمه اقتصادی هستند. نماینده ولی فقیه در جلسه کمیسیون تنظیم بازار استان


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه دراستان کردستان، حضرت آیت‌الله سیدمحمد حسینی‌شاهرودی پیش از ظهر امروز در جلسه کمیسیون تنظیم بازار استان کردستان ضمن تبریک ماه رجب وایام اعیاد پیش رو اظهار کرد: آنچه در بحث بازار و شرایط آن باید مورد توجه باشد این است که درگیر جنگ تمام عیاراقتصادی ازطرف دشمن هستیم و باید با مدیریت مناسب دراین جنگ اقتصادی تحریم‌ها را پشت سر گذاشته و به پیروزی برسیم.
وی با اشاره به بیانات اخیر مقام معظم رهبری در حوزه تحریم‌های اقتصادی دشمنان، گفت: دشمنان با تمام توان جلو آمده و خود آنها اعلام نموده اند که تحریمها علیه ایران درتاریخ بی سابقه بوده است، پس به فرموده رهبری، شکستی که آمریکا در جنگ اقتصادی علیه ایران خواهد خورد نیز بی سابقه خواهد بود.
نماینده ولی فقیه در استان بابیان اینکه تهیه و تامین کالاهای اساسی مورد نیاز در استان از اهمیت زیادی برخوردار است اظهارداشت: باید قبلا برای تامین اقلام مصرفی که کمبود داریم پیش بینی و تلاش می‌کردیم که این چنین نمی شد .چرا که دشمنان دنبال ایجاد جنگ روانی به عنوان یکی دیگر از اضلاع این هجمه اقتصادی هستند.
نماینده ولی فقیه تصریح کرد: مسئولین باید با الگو گیری از فرمایش بزرگان دین ونظام، مشکلات را زودتر از اتفاق پیش آمده پیش بینی وجلوی آن را بگیرند.
آیت الله حسینی‌شاهرودی اظهار کرد: اگر پیش‌تر به فکر ذخیره و توزیع درست کالاهای اساسی در کشور و استان بودیم شاید این میزان گرانی و تنش‌ها در بازار به وجود نمی‌آمد.
نماینده ولی فقیه عمده مشکلات و گرانی را مربوط به بخش روانی قضیه دانست و گفت:  دشمنان به دنبال این هستند که  دراین جنگ اقتصادی روحیه مردم را ضعیف، وجنگ روانی ایجاد کنند . چون به این باور رسیده‌اند که تحریم به تنهایی نمی‌تواند مردم ایران را به زانو در بیاورد. 
وی اظهار کرد: مسئولین دربرابر جنگ روانی که دشمن به راه انداخته است باید با جدیدت کامل عملیات امید وتلاش به مردم القاء کنند تا بتوانیم جوابگوی دشمن باشیم. 
نماینده ولی فقیه در استان کردستان افزود: مردم با وفای ایران کاملا به اهداف دشمن  مطلعند وهیچ وقت پشت نظام برای استکبار خالی نمی کنند همچنان که با وجود تمام این مشکلات در راهپیمایی 22 بهمن ثابت کردند پشتیبان نظام هستند.  
وی عنوان کرد: تمام تلاش آمریکا براین است که بر آسیا مسلط شود اما به فرموده رهبری، نظام اسلامی ایران نمی گذارد آمریکا به اهدافش درمنطقه برسد. 
وی اظهار داشت: در مقابل تمامی مشکلات وکمبودها مسئولان و مدیران کشور باید تمام تلاش و انرژی خود را بکار گیرند که آسیبی به مردم وارد نشود.
نماینده ولی فقیه در استان کردستان تشکیل کمیته‌ای برای نظارت هرچه بیشتر بر وضعیت بازار را مورد تاکید قرار داد و گفت: باید با افرادی که در فضای مجازی در جامعه ناامیدی تزریق می‌کنند و در مسیر اهداف دشمنان قرار دارند به صورت جدی برخورد شود.
نماینده ولی فقیه در کردستان اضافه کرد: افزایش مصرف گندم در هر منطقه ای نشان از بالارفتن فقر در آن منطقه است لذا اگر در کردستان گندم و آرد زیادی وجود دارد باید اطلاع رسانی شود که بخشی از آن به منظور صادرات ذخیره سازی شده است.
وی افزود: آرد خام نباید صادر شود و باید محصولات فرآوری شده از آن تهیه و به دیگر نقاط کشور و خارج از کشور صادرات شود.  
آیت الله حسینی‌شاهرودی اضافه کرد: استان کردستان به دلیل امنیت و داشتن جاذبه‌های مختلف گردشگری و همچنین طبیعت زیبا هر ساله میزبان گردشگران زیادی از سراسر کشور است که باید از این فرصت استفاده کرد ولی باید پیش‌بینی‌های لازم را داشته باشیم و زیرساخت‌های لازم برای استقبال از مهمان‌ها فراهم شود.
 


آخرین کتاب ها