نقش معلمان در تربیت دانش آموزان خلاق و توانمند بسیار مهم است
1398/2/18
نماینده ولی فقیه در دیدار با اعضای ستاد بزرگداشت مقام معلم استان
نقش معلمان در تربیت دانش آموزان خلاق و توانمند بسیار مهم است
نماینده ولی فقیه در کردستان با بیان اینکه نقش معلمان در تربیت دانش آموزان اساسی و بی بدیل است، گفت: هزینه برای تعلیم و تربیت سرمایه گذاری است و در این عرصه سرمایه گذاری یک نیاز است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه دراستان کردستان، حضرت آیت الله سیدمحمد حسینی شاهرودی دردیداربا اعضای ستاد بزرگداشت مقام معلم استان کردستان، ضمن تبریک هفته معلم وفرارسیدن ماه مبارک رمضان درابتداء به ویژگیها وفضائل این ماه پرداخت واظهارداشت:ماه مبارک رمضان فرصتی است برای رسیدن به تقوای الهی و از این رو شناخت اهمیت و ارزش این ماه برای آمادگی روحی بسیار ضروری است.
وی روزه داری را یکی از عوامل مهم  برای تقویت و رشد بُعد معنوی دانست وگفت:  اگر انسان بخواهد خودش را از جنبه معنوی رشد و پرورش دهد و به طهارت و کمال مطلوب برسد، باید هوای نفس خود را مهار کند وبرکات معنوی روزه داری بهره مند شود.
نماینده ولی فقیه دربخش دگیری از سخنان خود بر بازنگری جدی و نگاه ویژه به مسائل آموزش و پرورش تاکید کرد و اظهار داشت : لازمه اجرای دقیق و درست سند تحول بنیادین آموزش و پرورش، توجه به نقش معلم است.چون معلم است که  شاکله شخصیت دانش آموزان در مدارس و دوران تحصیل را شکل می دهد وترسیم می کند. 
وی همچنین به تلاش دشمنان برای القای سبک زندگی و فرهنگ غربی در قالب سند ۲۰۳۰ اشاره کرد و با بیان اینکه آنها با جنگ تمدن و فرهنگ در صدد القای فرهنگ غربی و تغییر ذائقه زندگی مردم هستند تا با گسترش مسائل شهوانی به طور خزنده در فرهنگ اصیل اسلامی و ایرانی رسوخ کنند، افزود: اجرایی شدن سند تحول بنیادین نیازمند برنامه‌ریزی و اختصاص اعتبارات لازم است.
نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری همچنین با اشاره به تلاش دشمنان و عدم موفقیت آنها در این خصوص ادامه داد: بر همین اساس مسئولان و دست اندر کاران امر باید ضمن برنامه‌ریزی و توجه به مسائل پرورشی، دانش آموزانی در تراز اسلام و نظام مقدس جمهوری اسلامی تربیت کنند و دانش آموزان باید دارای روحیه حماسی، شجاعت و شهادت طلبی باشند و ضمن ایستادگی در مقابل مفاسد، زیر بار زور گویی استکبار جهانی نروند.
آیت الله حسینی شاهرودی نقش معلمان را در تربیت دانش آموزان اساسی و بی‌بدیل دانست و با تاکید بر ضرورت مراقبت در جذب و انتخاب معلمان و رسیدگی به نیازهای این قشر خدوم و پر تلاش یادآور شد: افتخار پیامبر اکرم)ص)  معلمی بود و اولویت اول باید به معلمان داده شود و در کنار آموزش‌های به روز به مسائل معیشتی آنان نیز باید توجه ویژه صورت گیرد.
وی هفته معلم را فرصتی برای مرور مسائل آموزش و پرورش دانست و با تاکید بر ضرورت برنامه‌ریزی و اتخاذ تدابیر در جهت کاهش مشکلات، به توانمندی‌های کشور در حوزه‌های دفاعی، علمی و عرصه‌های دیگر اشاره کرد و با روشن ارزیابی کردن آینده کشور، بیان کرد: در حوزه اقتصادی نیز بر اساس برآوردهای صورت گرفته ایران در ۱۰ سال آینده دارای پیشرفت‌های چشم‌گیری خواهد بود و همه باید برای عبور از این مرحله کمک کنند.

آخرین کتاب ها