کتاب قرآن بهترین راهنما برای بشر است
1398/2/21
نماینده ولی فقیه در محفل انس با قرآن کریم و تجلیل از حافظین جزء سی ام قرآن
کتاب قرآن بهترین راهنما برای بشر است
نماینده ولی فقیه دراستان کردستان گفت: کتاب قرآن بهترین راهنما برای بشر است که به ارزشمند ترین وپایدارترین مسیر وراه ممکن بشر را هدایت می کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه دراستان کردستان، آیت‌الله سید محمد حسینی شاهرودی پیش از ظهر امروز در محفل انس با قرآن کریم و همایش تجلیل از حافظین وجزء سی قرآن کریم و فعالین نماز و عترت اظهار داشت: قرآن درماهی نازل شد که ماه برکت، ماه رحمت ومغفرت می باشد.ماهی که روزو شب هایش ولحظه به لحظه آن جزء بهترین زمانها برای بهره بردن و رسیدن به کمال وتقوا است.
نماینده ولی فقیه گفت: ماه رمضان زمینه تقوا دروجود آدمی را فراهم می کند وروزه گرفتن دراین ماه هم برای روح وهم برای جسم انسان مفید  می باشد.


وی بابیان اینکه اعتماد خداوند نسبت به بندگانش بستگی به تقوای شخص دارد تصریح کرد: بهترین انسانها نزد خداوند کسانی می باشند که تقوای بیشتری دارند و حدود الهی را رعایت می کنند وبه دستورات خداوند عمل می کنند.
آیت الله حسینی شاهرودی افزود: کتاب قرآن بهترین راهنما برای بشر است که به ارزشمند ترین وپایدارترین مسیر وراه ممکن بشر را هدایت می کند.


نماینده ولی فقیه در استان کردستان یادآور شد: ماه رمضان به دلیل نزول قرآن در این ماه دارای ارزش و جایگاهی ارزنده است چراکه قرآن کریم کتاب هدایت همه مسلمانان بوده و هر آنچه که بشر نیاز دارد را در اختیارش قرار می‌دهد.


وی گفت: کتاب قرآن ازطرف خالقی بر پیامبرش نازل شده که همه نیازمندیهای زندگی انسان را می داند وهمه مسیر زندگی را تشریح، وزمینه را فراهم می کند که انسانها دربهترین جاهای بهشت همراه با انبیاء واولیاء خدا قراربگیرند.


نماینده مردم استان درمجلس خبرگان رهبری خاطر نشان کرد: روزه برای همه مسلمانان خیر بوده و به فرموده پروردگار اگر علم آن را داشته باشیم می‌دانستیم که چقدر دارای منفعت است و یکی از این منافع روزه گرفتن خروج سموم از بدن است.


آیت‌الله حسینی  شاهرودی بیان کرد: نگاه پروردگار به بندگان نگاه رحمت و مهربانی است و برای اینکه انسان به جایگاه خود برسد قرآن کریم را نازل کرده تا از دستورات آن اطاعت کند.
وی عنوان کرد: انسان در نور می‌تواند حرکت و رشد کند بنابراین حیات وی به نور وابسته است که قرآن کریم نیز به انسان زندگی، نور، حرکت و رشد می‌بخشد.


 عضو مجلس خبرگان رهبری بر آموختن قرآن کریم و تمسک به قرآن کریم تاکید کرد و گفت: نماز، قرآن و عترت در کنار هم هستند و باید انسان‌های مومن به هر سه مولفه بپردازند.
نماینده ولی فقیه در استان کردستان اضافه کرد: هدایت بشریت به وسیله قرآن کریم انجام می‌گیرد و این مصلحین هستند که جامعه جهانی را اصلاح می‌کنند.


آیت‌الله حسینی شاهرودی با اشاره به اینکه در دوران شاهنشاهی کسی که در ارتش نماز می‌خواند مورد شک قرار می‌گرفت، افزود: امروز کشور اسلامی ما بر مبنای قرآن کریم حرکت می‌کند و دشمنان دین مبین اسلام قطعا دشمن خدا و قرآن کریم به شمار می‌روند.


وی اظهار کرد: از افتخارات مسلمانان در کشور اسلامی این است که قاریان و حافظان قرآنی کشورهای دیگر در مسابقات بین‌المللی که در ایران برگزار می‌شود کسب رتبه می‌کنند و رتبه خود که در مسابقات کشور ما کسب کرده‌اند را مایه افتخار خود می‌دانند.
 
 
 
 


آخرین کتاب ها