تربیت و تعالی انسان به کار معلم و فعالیت آموزش و پرورش بستگی دارد
1398/2/22
نماینده ولی فقیه دردیدار وتجلیل از معلمان نمونه استان
تربیت و تعالی انسان به کار معلم و فعالیت آموزش و پرورش بستگی دارد
نماینده ولی فقیه در کردستان با بیان اینکه تربیت و تعالی انسان به کار معلم و فعالیت آموزش و پرورش بستگی دارد، گفت: امروز رسالت آموزش و پرورش بیش از هر زمانی است و باید خلاء های موجود تربیتی خانواده ها را تامین و ترمیم کند .
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه دراستان کردستان، حضرت آیت الله سید محمد حسینی شاهرودی در دیدار وتجلیل از معلمین نمونه استان با تبریک ماه مبارک رمضان و گرامیداشت یاد و خاطره معلم شهید مرتضی مطهری، شهدای فرهنگی و تبریک هفته معلم، از ماه رمضان به عنوان ماه برکت و تقوی و تربیت نام برد و با بیان اینکه خداوند متعال مربی انسان است، گفت: یکی از ویژگی های رسولان الهی و پیامبر اکرم ( ص ) این بود که معلم مبعوث شده اند.
نماینده ولی فقیه دراستان استخراج دفائن عقول بشری را کار انبیای الهی عنوان کرد و با اشاره به ظرفیت انسان و استعداد های خدادادی وی، اظهار داشت: اگر انسان تربیت شود و میوه تربیت به ثمر بنشیند، رشد یافته و مورد تکریم و احترام قرار می گیرد . 
آیت الله حسینی شاهرودی جسم و روح سالم را از برکات روزه بر شمرد و با بیان اینکه انسان برای ادامه حرکت در مسیر الهی نیازمند تقوی است، تصریح کرد : یکی از چیز هایی که برای تربیت انسان موثر است، همین روزه است که به نفع انسان است. 
 نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری قرآن را کتاب هدایت و دستور الهی برای رستگاری بشریت ذکر کرد و با بیان اینکه خداوند متعال سبک زندگی انسان را در قرآن ترسیم کرده است، گفت: کسی که تربیت یافته مکتب الهی باشد به خدا ایمان دارد و از هیچ کس هراس ندارد . 
وی در ادامه سخنان خود به ویژگی انبیای الهی و خدمتگزاران واقعی اشاره کرد و با بیان اینکه انسان خدمتگزار منتظر پاداش دنیوی نیست بلکه اجر خود را از خداوند می خواهد، گفت: یاد خدا محور و کنترل کننده است و پاداش اقدامات فرهنگی و مزد معلمی را کسی نمی تواند جبران کند و این عملی است که خداوند متعال مزد آن را می دهد چرا که اجر رسالت با خداست. 
وی در بخش دیگری از سخنان خود به نقش آموزش و پرورش و جایگاه آن پرداخت و با بیان اینکه هزینه برای تعلیم و تربیت سرمایه گذاری است و مردم نفع و بهره آن را می برند، تصریح کرد: صعود و سقوط انسان به کار معلم و فعالیت آموزش و پرورش بستگی دارد و امروز رسالت آموزش و پرورش بیش از هر زمانی است و باید خلاء های موجود تربیتی خانواده ها توسط آموزش و پرورش تامین و ترمیم شود . 
آیت الله حسینی شاهرودی خانواده و محیط تعلیم و تربیت سالم را موجب سلامت جامعه دانست و با اشاره به تلاش دشمنان برای فروپاشی نهاد مقدس خانواده و ارزش های اسلامی، گفت: دشمن با راه انداختن جنگ روانی، فرهنگی و نرم، سلامت خانواده ها را هدف قرار داده است . 
وی گریزی هم به سند 2030 و اهداف تدوین کنندگان آن و بردن فضای تعلیم و تربیت به سوی امیال خود پرداخت و با تاکید بر ضرورت مراقبت در این خصوص و ارائه محتوای آموزشی مناسب ، تجربه غرب را در این خصوص تلخ توصیف کرد و گفت : حاصل همین ارتباطات خارج از چارچوب خانواده ها در غرب، مشکلاتی است که امروز مشهود است . 
وی با تاکید بر اینکه رسالت آموزش و پرورش فقط تربیت دانش آموزان در مدرسه نیست بلکه در استحکام بنیان خانواده ها نیز نقش آفرین است، گفت: در فرآیند تعلیم و تریت باید به سلامت جسم و روان دانش آموزان اندیشید و برای آن برنامه ریزی کرد . 
نماینده ولی فقیه در بخش پایانی سخنان خود به مسائل و مشکلات پیش روی آموزش و پرورش و ضرورت رسیدگی به وضعیت معلمان و تامین معیشت آنان پرداخت و گفت: معلمی شغل انبیا است و رسالتی ارزشمند است و کار معلم ساختن انسان است که می تواند دنیا را تغییر دهد . 
گفتنی است در پایان این مراسم با حضور نماینده ولی فقیه در کردستان از معلمان برتر استان در سال 98 تجلیل شد . 
 

آخرین کتاب ها