دستیابی به دانش انرژی هسته ای برگرفته از باور دینی و تفکرامام و دانشمندان و نخبگان کشور است
1398/3/19
نماینده ولی فقیه درافتتاحیه اولین نمایشگاه دستاوردهای هسته‌ای، هوافضا و فرهنگی دراستان کردستان
دستیابی به دانش انرژی هسته ای برگرفته از باور دینی و تفکرامام و دانشمندان و نخبگان کشور است
نماینده ولی فقیه در استان کردستان رسیدن به جایگاه انرژی هسته ای را ناشی از تفکر دینی و اسلامی امام و دانشمندان و نخبگان کشور دانست که امروز قلب‌هایی در دنیا را تسخیر کرده‌اند
به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه دراستان کردستان، آیت‌الله سیدمحمد حسینی‌شاهرودی عصر امروز در افتتاحیه اولین نمایشگاه دستاوردهای هسته‌ای، هوافضا و فرهنگی گرامیداشت کنگره ۵۴۰۰ شهید کردستان اظهار داشت: انرژی هسته ای از آن نظر دارای اهمیت است که به عنوان انرژی پاک شناخته شده است ودنیا به سمت آن می رود.
وی گفت: پیشرفت‌های علمی در کشور تمامی زمینه‌های علمی را بیان کرده است و به گونه‌ای بیان می‌شود که به تمامی مسائل در قرآن اشاره شده است.
نماینده ولی فقیه در استان کردستان اذعان داشت: همچنین در قرآن به موضوع آتش اشاره شده است و انفجاراتی که در جهنم بوسیله سنگ و انسان ایجاد می‌شود.
آیت الله حسینی شاهرودی گفت: بحث هسته‌ای به لحاظ انرژی پاک که دنیا به سمت آن می‌رود و از آلودگی‌ها جلوگیری می‌کند و فواید و ویژگی‌های آن از اهمیت بسزایی برخوردار است.
وی افزود: اگر چه بمب هسته‌ای نیز از انرژی هسته‌ای است اما ما به خاطر فتوای رهبری نمی‌توانیم به دنبال ان باشیم و موارد دیگری که ایران انحصارهای جهانی را شکست.
نماینده ولی فقیه در کردستان ادامه داد: ما بخاطر حمایت از مطلوم نیازمند این انرژی پاک هستیم و پیشرفت ما در این زمینه ناشی از این تفکر دفاع از مظلوم بخاطر مسائل پزشکی و انرژی پاک و استفاده‌های صلح‌امیز بشری است.
آیت الله حسینی شاهرودی درپایان گفت: ما افتخار داریم که چرخه کامل انرژی هسته‌ای داریم و در این زمینه به سایر کشورها وابسته نیستیم هر چند پیشرفت‌های ما فراتر از دستاوردهای جهانی است که مصادیق آن در پهبادها، رادیوداروها و ... است.
وی رسیدن به این جایگاه را ناشی از تفکر دینی و اسلامی امام و دانشمندان و نخبگان کشور دانست که امروز قلب‌هایی در دنیا را تسخیر کرده‌اند.

آخرین کتاب ها