قوم کرد همیشه پشتیبان وحامی نظام بوده اند / تجلیل از مشاهیر و مفاخر نشانه فرهنگ و دینداری است
1398/4/11
نماینده ولی فقیه درکنگره مشاهیر کرد در سنندج
قوم کرد همیشه پشتیبان وحامی نظام بوده اند / تجلیل از مشاهیر و مفاخر نشانه فرهنگ و دینداری است
نماینده ولی فقیه در استان کردستان بااشاره به وفاداری قوم کرد به ایران اسلامی تصریح کرد: در وفاداری كردها به نظام هیچ شكی نیست قوم کرد درهرزمانی که خطری یا تهدیدی برای ایران احساس می شده است با تمام توان وقدرت از نظام وانقلاب حمایت کرده اند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه دراستان کردستان، حضرت آیت‌الله سیدمحمد حسینی‌شاهرودی صبح امروز در افتتاحیه کنگره بین‌المللی مشاهیر کرد که در تالار مولوی دانشگاه کردستان برگزارشد، اظهار داشت: اینکه چنین کنگره ای  با این شور وشعب برگزار می گردد واز عالمان و مشاهیرکرد تجلیل می شود جای خوشحالی وخرسندی دارد.
وی گفت: احترام وبزرگداشت مشاهیر ونام آوران هر قوم وقبیله ای  که توانسته اند فرهنگ یک ملت را رقم بزنند و باعت افتخار یک ملت و قوم می‌شوند نشان از درس اخلاق وزیبایی است که اسلام به ما آموخته است.
نماینده ولی فقیه در استان تکریم وبزرگداشت مشاهیر ومفاخر هرقومی را نشان از دین داری آن ملت و قوم برشمرد وگفت: مشاهیر وعالمان کسانی هستند که اخلاق وتربیت را به انسان می آموزند وطبق فرمایش پیامبر اسلام (ص) اگر می خواهید خداوند را احترام کنید به بزرگانتان احترام بگذارید که اینها جلوه ای از جمال وجلال خداوند است.
آیت الله حسینی‌شاهرودی با بیان اینکه تجلی وکمالات خداوند درانسانهای بزرگ  است، گفت:‌ افرادی که توانسته‌اند یک پله، اخلاق، هنر، دانش وفرهنگ را برای هر قوم ترقی بخشند و رشد دهند مایه خیر و برکت هستند.
وی خاطرنشان کرد: در دین اسلام کسانی که به عنوان یک مربی و دانشمند فعالیت می‌کنند، آنقدر مورد احترام واقع شده‌اند که نگاه به درب خانه عالم را عبادت تعریف کرده‌اند.
نماینده ولی فقیه درادامه از مردم کرد به عنوان مردمی باصفا و شجاع نام برد و به دیدگاه مقام معظم رهبری در مورد این قوم اشاره کرد و گفت: جلسه‌ای نبود که در محضر رهبری باشیم و معظم‌له از این قوم سخن به میان نیاوده باشند و نام‌آوری و ایثار و از خودگذشتگی آنها را یادآوری نکرده باشند.
نماینده ولی فقیه در استان کردستان بااشاره به وفاداری قوم کرد به ایران اسلامی تصریح کرد: در وفاداری كردها به نظام هیچ شكی نیست. درهرزمانی که خطری یا تهدیدی برای ایران احساس می شده است اقوام کًردبا تمام توان وقدرت از نظام وانقلاب حمایت کرده اند.
آیت الله حسینی شاهرودی تقدیم ۱۰ هزار شهید کُرد در هشت سال دفاع مقدس را نشانه وفاداری این قوم به ایران برشمرد و افزود: در جنگ تحمیلی نه تنها کردهای ایران در این جنگ مشغول دفاع از کیان ایران بودند بلکه کردزبانان دیگر کشورها هم فداکاری های بزرگی برای خاک ایران داشتند که این ایثارها هیچگاه فراموش نمی شود.
وی خاطر نشان کرد: نگاه رژیم طاغوت به کردها یک نگاه تهدیدی بود اما انقلاب اسلامی کردها را فرصتی در مسیر رشد و ترقی کشور می‌داند.
آنماینده ولی فقیه دراستان کردستان با اشاره به دیدگاه نظام اسلامی ورهبر معظم انقلاب  نسبت به قوم کرد اظهار کرد: بزرگان و رهبران ایران اسلامی نگاه  و احترام خاصی به قوم کًرد دارند وهر جا خطری برای کردها پیش آمده به دستور حضرت آقا به صورت فوری به آن رسیدگی شده و در این راستا از هیچ حمایتی فروگذار نشده است.
آیت الله حسینی‌شاهرودی گفت: نمونه حمایت ملت ایران از کردها مقابله با داعش بود که ساعت 3 بامداد از ایران درخواست کمک شد و بلافاصله ورود پیدا کردیم و در کمتر از چند ساعت داعش را از اقلیم که داشت سقوط می‌کرد بیرون کردند.
عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه قوم کرد 8 هزار سال سابقه ایرانی بودن را دارد، گفت: نام‌داران و مشاهیر کرد بسیار زیاد هستند، برخی‌ها را مقام معظم رهبری نام می‌برد و از این سرزمین به عنوان سرزمینی پرورش انسان‌های بزرگ یاد می‌کند.
وی تصریح کرد:‌ به تاریخ کرد که نگاه می‌کنیم می‌بینیم کردها همه جزء از ایران بوده‌اند، اما با توطئه‌هایی که صورت گرفته رفته رفته سرزمین‌های کرد از هم جدا شده است.
نماینده ولی فقیه در استان کردستان خاطرنشان کرد:‌ کرد هرجا هست، انجا ایران است و هرجا کردی وجود دارد ایرانی است و همه کردها ایرانی هستند و علاقه خاصی به ایران دارند.
آیت الله حسینی‌شاهرودی با بیان اینکه امنیت حاکم در کشور ضمن تقدیر از تمام تلاش‌های نیروهای مسلح و نیروهای امنیت حاصل پای کار بودن  مردم است، عنوان کرد: این امنیت پایدار و مردمی است که در سایه مشارکت و دلسوزی مردم با حفظ اتحاد و یکپارچگی به دست آمده است.
وی در پایان ابراز امیدواری کرد، این کنگره آغازی برای تجلیل از مشاهیر کرد باشد در این مراسم از تعدادی از این عزیزان تجلیل و امیدواریم در گام‌های بعدی نیز شاهد تجلیل از مفاخر دیگر باشیم.

آخرین کتاب ها