همراهی با اهل بیت (ع) مایه رشدوکمال انسان می شود.
1398/4/17
نماینده ولی فقیه دردیدار با کاروان زیرسایه خورشید
همراهی با اهل بیت (ع) مایه رشدوکمال انسان می شود.
نماینده ولی فقیه اظهارداشت: همراهی و عشق ورزیدن به خاندان اهل بیت علیهم السلام مایه برکت و رشد و ترقی انسانها می شود همانگونه که هرانسانی قلبا به آنها وصل شود با ارزش و عزتمند می شود که این نشانه مودت و دوستی است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه دراستان کردستان حضرت آیت الله حسینی شاهرودی ظهر امروز دردیدار با کاروان زیرسایه خورشید که چند سالی است درایام دهه مبارک کرامت حامل بیرق مطهر حرم امام رضا(ع) به استان کردستان هستند ضمن تبریک دهه کرامت  اظهارداشت: دهه کرامت، دهه اول ماه ذی‌العقده است و آغازش با ولادت حضرت معصومه(علیهالسلام) و پایانش با ولادت حضرت ابوالحسن علی بن موسی‌الرضا(علیه السلام) می‌باشد.این دهه یادآور لطیف‌ترین علائق و مهر و وفاهای کم‌نظیر یک خواهر نسبت به مقام شامخ و معنوی برادر است.
وی به ابعاد شخصیتی حضرت معصومه کبری(س) پرداخت و گفت: حضرت فاطمه معصومه سلام‌الله‌علیها دارای شخصیتی رفیع و والا مقام می‌باشد بطوری که ائمه طاهرین علیهم السّلام از این بانو، با جلالت و تکریم یاد کرده‌اند. 
نماینده ولی فقیه دراستان کردستان گفت: حضرت معصومه کبری(س) همانند مادر پاکش حضرت فاطمه اطهار سلام‌الله‌علیها شفیع روز محشر خواهد بود و این جایگاه و عظمت را نزد پروردگار دارد که  با شفاعت او همه انسانها وارد بهشت می‌شوند.
آیت الله حسینی شاهرودی درادامه  تصریح کرد: اگر کسی با دل پاک به زیارت آن حضرت برود، و عارفانه ایشان را زیارت کند و جایگاه واقعی وی را بشناسد معرفت بهشتی پیدا می کند و وارد بهشت می شود.
وی با اشاره به جایگاه اهل بیت (ع) در نزد پروردگار گفت: خداوند برای اهل بیت جایگاه،‌ ارزش و عظمت خاصی قائل است و از این نگاه و نظر است که انسانها را به همراهی کردن آنها ملزم کرده است.
نماینده ولی فقیه درادامه به شخصیت والای امام رضا علیه السلام پرداخت و گفت: شخصیت امام رضا (ع) همچون خورشیدی زرین می درخشد و ایشان یک شخصیت کامل انسانی است که سیره و رفتار وی منطبق با آیات قرآنی است و به همراه پیامبر و ائمه (ع)بهترین الگو برای ساخت زندگی هر انسانی  است.
آیت الله حسینی شاهرودی به حدیثی از امام رضا اشاره کرد و گفت:  امام رضا علیه السلام فرموده اند اگر مردم زیبای های سخنان و کلام مارا می شناختند بی شک عقلای عالم همه از ما پیروی می کردند و هیچ وقت از ما فاصله نمی گرفتند.
نماینده ولی فقیه اظهارداشت: ارتباط و عشق  ورزیدن به خاندان اهل بیت علیه السلام مایه برکت و رشد و ترقی انسانها می شود همانگونه که هرانسانی قلبا به آنها وصل شود با ارزش و عزتمند می شود که این نشانه مودت و دوستی است.
نماینده ولی فقیه خاطر نشان کرد: اگر انسان بخواهد درزندگی هدایت شود باید محب اهل بیت (ع) باشد و عشق وعلاقه خود را نسبت به آنها  ابراز نماید.
وی عشق به اهل بیت علیهم السلام زمینه ساز عشق به خداوند دانست و گفت: دوست داشتن اهل بیت پیامبر صلی الله علیه و آله جزء مهر ورزیدن به ارزش های والای الهی می باشد. و رسیدن به قله رفیع کمالات معنوی و انسانی بدون دوستی اولیاء الهی ممکن نیست.
حسینی شاهرودی درادامه بیان کرد:خداوند به پیامبر فرموده  که ای پیامبر از مردم بخواهید که نسبت به  اهل بیت(ع) عشق بورزند. چون رفعت این خاندان باعث رفعت و ماندگاری نام خداوند خواهد شد.
نماینده ولی فقیه ارتباط با پیامبر و خاندان وی مایه آرامش دانست و گفت: عشق مومنین به پیامبر و خاندان  مطهر وی باعث ایجاد ارتباط معنوی می شود و انسان را درفضایی قرارمی دهد که احساس آرامش خاصی بر وجود وی  حاکم می شود.
عضومجلس خبرگان رهبری اظهارداشت: هرکسی که با خداوند مرتبت باشد می تواند حاجت دیگران را نیز برآورده نماید.ائمه اطهار علیهم السلام جدا ازاین ویژگی حامل وحی خداوند نیز هستند و قلب اینها جایگاه اصلی وحی الهی است..
حسینی شاهرودی درپایان گفت : مردم استان کردستان به تبع از امام شافعی پیشوای مذهب شافعی تبعیت و ارادت خاصی نسبت به پیامبر و اهل بیت علیه السلام دارند.و این عشق و علاقه هرسال دراستقبال از بیرق مطهر رضوی(ع) نشان داده اند. 

 


آخرین کتاب ها