قرآن نوری است که بشریت را از ظلمت ها نجات می دهد
1398/4/19
نماینده ولی فقیه در همایش بزرگ قرآن و عترت
قرآن نوری است که بشریت را از ظلمت ها نجات می دهد
نماینده ولی فقیه گفت: قرآن کتاب هدایت بشریت است و این کتاب در واقع بشریت را از ظلمت ها نجات می دهد و او را به سمت نور هدایت می کند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه دراستان کردستان، حضرت آیت الله سید محمد حسینی شاهرودی پیش از ظهرامروز در همایش بزرگ قرآن و عترت که با حضور جمعی از مسوولان کشوری و استانی و فعالان عرصه قرآنی در سنندج برگزار شد اظهارداشت: هر مسلمانی که قرآن و عترت را در زندگی همراه خود داشته و به آنها عمل کند هیچگاه منحرف و گمراه نمی شود و در مسیر درست حرکت خواهد کرد. 
وی گفت: هر جا و مکانی که  به  قرآن و دستورات خدا عمل کردیم  پیشرفت کردیم و نتیجه و تاثیر آن را مشاهده کردیم و هرکجا کمتر عمل کردیم دچار مشکل شدیم .
نماینده ولی فقیه دراستان کردستان با اشاره به اینکه روزی مکتب قرآن بر جهان حکومت خواهد کرد: افزود: خدا را شاکریم به برکت عمل به قرآن نتایج خوبی گرفته‌ایم و امروز می‌بینیم دشمنان خدا در هرجای دنیا که هستند از ما وحشت دارند.
آیت الله حسینی شاهرودی یادآور شد: دشمن وقتی این را می بیند که با عمل کردن به تنها بخشی از دستورات  قرآن به چه پیشرفت هایی دست پیدا کرده ایم به خوف و هراس افتاده و به هر نحوی سعی دارد از گسترش علوم قرآنی و اسلام در جهان جلوگیری کند.
وی بیان کرد: در کنار این پیشرفت های علمی، کشور ما به رشد معنویت، فضائل، کمالات انسانی و تربیت انسان های والا نیز رسیده و همین امر باعث می شود با توجه به اینکه ایمان و اعتقاداتمان همواره پیسش روی چشمانمان است از هیچ قدرتی هراس نداشته باشیم.
نماینده ولی فقیه در استان کردستان گفت: قرآن کتاب عمل است و در پرداختن به کوچکترین مسئله ای که برای بشر لازم است هیچ فروگذاری نکرده و عمل کردن به دستورات الهی به معنای گشودن درهای پشرفت در علوم و فنون مختلف است.
وی با بیان اینکه کشور ما در معنویت و فضائل و کمالات انسانی رشد خوبی داشته است، گفت: امیدوارم همه ما بیش از پیش با قرآن انس بگیریم و در طول زندگی درجات مختلف یادگیری علوم دینی را طی کنیم چون مسلمانی که قرآن و عترت را با هم داشته و به آنها عمل کند هیچ گاه منحرف و گمراه نمی‌شود.
آیت‌الله شاهرودی اضافه کرد: پیامبر اکرم(ص) دوچیز ارزشمند و وزین و سنگین برای ما به یادگار گذاشته‌اند که شامل قرآن و اهل بیت بوده و اگر این دو را با هم داشته باشید گمراه نخواهیم بود.
وی گفت: ۱۵ هزار حدیث از تفسیر آیات قرآن از اهل بیت داریم که تفسیر آیات قرآن کریم را در آن بیان کرده‌اند و باید از آنها بهره ببریم.

آخرین کتاب ها