باید فرهنگ مطالبه گری را در جامعه نهادینه کنیم/ پیشرفت صنعت موشکی و افزایش توان نظامی بدون تدابیر و توصیه‌های رهبر انقلاب میسر نبود
1398/5/2
نماینده ولی فقیه در دیدار با موثرین فرهنگی استان
باید فرهنگ مطالبه گری را در جامعه نهادینه کنیم/ پیشرفت صنعت موشکی و افزایش توان نظامی بدون تدابیر و توصیه‌های رهبر انقلاب میسر نبود
نماینده ولی فقیه دراستان به عملکرد نامناسب برخی از مسئولان و مدیران فرهنگی انتقاد کرد و عنوان کرد: باید فرهنگ مطالبه گری را در جامعه نهادینه کنیم و به جای توجیه، مطالبه گر باشیم که چقدر کار می کنیم و چقدر در میدان هستیم. و در کل باید مطالبه فرهنگ و آرمانها را از خودمان داشته باشیم چون خودمان بهتر فرهنگ و تمدن خودمان را می شناسیم.
به گزارش  پایگاه  اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه دراستان کردستان،  حضرت آیت الله سید محمد حسینی شاهرودی شامگاه سه شنبه  در دیدار با  موثرین فرهنگی استان  اظهارداشت: ما توانسته ایم فرهنگ مقاومت، شهادت و شجاعت را صادرکنیم و امروزه جوانان غربی دنبال سخنان رهبر معظم انقلاب در باب اسلام  و فرهنگ اسلامی هستند.
وی با انتقاد از وضعیت فعلی  درزمینه  فرهنگی گفت: متاسفانه دراین برهه از زمان درکشورما برای ترویج فرهنگ  و دین کمتر وقت می گذارند و هزینه می کنند. اما برای ضد فرهنگ حاضرند هم وقت بگذارند و هم هزینه کنند.
نماینده ولی فقیه گفت: امروز متاسفانه،  می بینیم کسانی در پست های مدیریتی  فرهنگی قرار دارند که هیچگونه تعامل و ارتباطی با دین و مذهب ندارند و حتی  به ایرانی بودن خود هم اعتقادی ندارند. بلکه آشکار و علنی با حاکمیت ارزش ها و فرهنگ اسلام  در نظام اسلامی ضدیت دارند و این یک معضل فرهنگی  و ضد دینی است. 
وی با اشاره به عملکرد نامناسب برخی از مسئولان و مدیران فرهنگی عنوان کرد: باید فرهنگ مطالبه گری را در جامعه نهادینه کنیم و به جای توجیه،   مطالبه گر باشیم  که چقدر کار می کنیم و چقدر در میدان هستیم. و در کل باید مطالبه فرهنگ  و آرمانها  را از خودمان داشته باشیم چون خودمان بهتر فرهنگ و تمدن خودمان را می شناسیم.
آیت الله حسینی شاهرودی با بیان اینکه دین گریزی و گرایش جوانان به فرهنگ غرب همواره دغدغه هایی را برای دین داران و خانواده های متدین به وجود آورده اظهارداشت : این پدیده در سده های اخیر، به ویژه در قرن بیستم، نسبت به گذشته زیاد شده و این  تهدیدی برای نسل جوان محسوب می شود. 
وی خاطرنشان کرد: دشمن با اشاعه فرهنگ خود دنبال عوض کردن  و تغییرفرهنگ نسلهای سوم و چهارم  ما است  و با  دقت و طراحی های خاصی دارد روی سبک زندگی، ذائقه و ظاهر و باور آنها کار می کند.
نماینده ولی فقیه دراستان  فرهنگ را سنگ زیرین بنای یک جامعه و تمدن برشمرد و تصریح کرد:  دشمن و استعمارگران  اکنون به این نتیجه رسیده اند که بهترین راه نفوذ در سایر کشورها، نفوذ در فرهنگ آنان و استحاله درونی آن است. و دشمن دقیقا همان جایی که در بحث فرهنگی ضعف داریم نشانه گرفته  و هدف قرار داده  و روی آن  دارد کار می کند. 
عضومجلس خبرگان رهبری نفوذی های  دشمن در بین مسئولین  و مردم را  بهترین ابزار برای اهداف  و برنامه های دشمن دانست و گفت:  عوامل داخلی که  امروز به شکل نفوذی به ظهور رسیده اند  بیشتر از  خود دشمنان خارجی  به  این ملت  و نظام ضربه می زنند .
وی رهبر معظم انقلاب،  به معنی واقعی شخصیتی متخصص درمسائل مختلف فرهنگی عنوان کرد و گفت: مقام معظم رهبری بالاتر از بزرگان  فرهنگی هم خوب موارد و مشکلات فرهنگی را می شناسد و هم ارائه طریق می دهد.
نماینده ولی فقیه اذعان داشت: امروزه  نفوذ فکری و فرهنگی ما نیز به شکل خوبی در غرب  داره  به  پیش می رود جوان های ایرانی در دل  اروپا  تفکرات  و ایده های رهبری را دنبال ، و  پیاده می کنند.
وی به  تاثیر فرهنگ مقاومت  و ایثار نظام اسلامی درغرب  اشاره  کرد و بیان داشت:  تاثیر فرهنگ مقاومت  و ایثار ایران در کشورها  و حکومتهای  دیگر به  وضوح نمایان است. و  گذشته از کشورهای  سوریه،لبنان، یمن و عراق،  پوتین با الگو گرفتن از ایران فرهنگ مقاومت ، شهادت و شجاعت  را به جوانان روسیه دارد یاد می دهد.
 وی تصریح کرد: ما باید فرهنگ مقاومت  و مبارزه را ترویج و سرلوحه کار خود قراردهیم تا تسلیم و تابع دشمن نشویم و تنها با فرهنگ مقاومت است که می توانیم به پیروزی برسیم. و این فرهنگ است که اثرگذاراست و دشمن را به زیر می کشد.
آیت الله حسینی شاهرودی اذعان داشت: ما جوانانی با رویشها ی اسلامی و فرهنگ دینی نیز کم نداریم،  جوانان مومن و مقیدی که اگر جنگی رخ دهد کمتر از جوانان زمان جنگ نیستند. 
وی گفت : امروز مقام معظم رهبری  اعتقادی که به نسل جوان پیدا کرده سعی براین دارد که جوانان را در رأس کارهای فرهنگی، مدیریتی و اقتصادی قراردهد.
نماینده ولی فقیه با اشاره به اقدامات دشمن دربحث فرهنگی اذعان داشت:  اقدامات دشمن وظیفه ما را بالا می برد که درمقابل آن بایستیم و کار کنیم و باید به جوانان امید داد و آنها را در جهت مبارزه با فکر دشمن آموزش داد.
وی درادامه گفت: نگاهها باید مثبت شود و ناامیدی به خود راه ندهیم و با ایجاد راهکارهایی موثر از فرصتهای فرهنگی ، اقتصادی و سیاسی استفاده کنیم. 
آیت الله حسینی شاهرودی دربخش دیگری از سخنان خود به زدن پهپاد خاص و ویژه آمریکا اشاره کرد و گفت: خدا را شکر که ایران امروزه  تبدیل به قدرت اول منطقه  شده و این قدرت،  دشمنان ما را  مایوس و مجبوربه عقب نشینی کرده است.
وی گفت : قدرت وعزت ایران اسلامی به جایی رسیده که آمریکا ازایران تشکر می کند به خاطر نزدن هواپیمایی که چندسرنشین داشت و پهپاد را هدایت می کردند.
 آیت الله حسینی شاهرودی خاطرنشان کرد: از زمانی که ایران پهپاد خاص و ویژه آمریکا را زده و همه جهان  به  قدرت نظامی ایران  پی برده اند.  همان نوکران آمریکا  درمنطقه که وی را تحریک و تشویق به حمله به ایران می کردند امروزه خودشان به غلط کردن افتادن و می گویند با ایران درگیر نشوید.
وی تصریح کرد: دنیا این پیشرفتها و نقطه زنی های موشکی ایران را می بیند و این همه پیشرفت  و قدرت درزمینه موشکی بی حمایت و هدایت رهبری ممکن نبود. وآنچه که  از اول کار مدنظر رهبری بود.  با دانش  و اراده قوی و مستحکم جوانان بومی  به نتیجه رسید که دنیا آنرا می بیند.
نماینده ولی فقیه اظهارداشت: امروز همانگونه  که  جاسوسان آمریکایی در ایران دستگیر می کنیم ما هم جوانانی داریم که در دل کاخ سفید برای ایران کار می کنند. همچنین ایران به جاها و کشورهایی که زمانی جزء حیات خلوت آمریکا بودند حضور پیدا می کند. و اینها ناشی از تفکر اسلامی است  که درمسیر پیروزی قراردارد.
آیت الله حسینی شاهرودی در پایان همه پیشرفتهای موشکی و دانش بنیان را مدیون حمایت ها و نظارت های مقام معظم رهبری دانست  و گفت: رمز پیشرفت صنعت موشکی ایران و افزایش توان نظامی بدون تدابیر و توصیه‌های رهبر انقلاب میسر نبود و به حمد خدا به جایی رسیدیم که دشمن از پیشرفت موشکی ایران رعب و وحشت دارد. 

آخرین کتاب ها