رسانه ها در آرامش بخشی به جامعه نقش موثری دارند
1398/5/16
نماینده ولی فقیه در بازدید از خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران (ایرنا) کردستان
رسانه ها در آرامش بخشی به جامعه نقش موثری دارند
نماینده ولی فقیه همراهی و اهتمام ویژه اصحاب رسانه در انعکاس اخبار و اطلاع رسانی از فعالیت ‌های مسئولین و خدمات نظام مقدس جمهوری اسلامی مایه دلگرمی مردم دانست و افزود: این از وظیفه خطیر رسانه ها می باشد که در زمینه های مختلف عملکرد مسئولین و دستگاههای نظام اسلامی را به سمع و نظر احاد جامعه برسانند و آن را زیرپوشش خبری خود قراردهند که این اقدام نقش موثری در آرامش بخشی جامعه خواهد داشت.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه دراستان کردستان، حضرت آیت‌الله سید محمد حسینی شاهرودی روز چهارشنبه در آستانه روز خبرنگار و به مناسبت ۸۵ سالگی ایرنا از خبرگزاری جمهوری اسلامی مرکز کردستان بازدید کرد.
 وی ضمن تبریک به مناسبت سابقه طولانی این رسانه ملی،  در جمع خبرنگاران  اظهار داشت: تجربه ۸۵ سال فعالیت در عرصه خبر و اطلاع رسانی، نشانه بلوغ کامل این خبرگزاری است.
وی با تبریک روز خبرنگار و بزرگداشت سالروز شهدای خبرنگار بخصوص شهید محمود صارمی افزود: رسالت خبرنگاران به ویژه خبرگزاری ایرنا، این است که در حالت جنگی که امروز کشورمان در جبهه فرهنگی و رسانه ای با دشمن دارد، نقش خود را به خوبی ایفا کنند.
نماینده ولی فقیه گفت:  خبرنگاران با سلاح قلم و تصویر، در راه اعتلای روزافزون جامعه و رشد و توسعه همه جانبه گام بر می دارند.
رسانه ها در آرامش بخشی به جامعه نقش موثری دارند
نماینده ولی فقیه همراهی و اهتمام ویژه اصحاب رسانه در انعکاس اخبار و اطلاع رسانی از فعالیت ‌های  مسئولین و خدمات نظام مقدس جمهوری اسلامی مایه دلگرمی مردم دانست و افزود: این از وظیفه خطیر رسانه ها می باشد که در زمینه های مختلف عملکرد مسئولین و دستگاههای نظام  اسلامی را به سمع و نظر احاد جامعه برسانند و آن را  زیرپوشش خبری خود قراردهند که این اقدام نقش  موثری در آرامش بخشی  جامعه خواهد  داشت.
رسانه های داخلی می توانند با انتشار اخبار و واقیت های  جامعه، خبرهای کذب رسانه های  معاند را بی اثر کنند.
وی تاكید كرد : رسانه های داخلی در مواجهه با رسانه های معاند  باید ابتكار عمل در حوزه اطلاع رسانی را به دست بگیرند و به بمنظور جلوگیری از دامنه شایعات کذب،  اجازه ندهند كه رسانه های مخالف نظام به تخریب دستاوردهای نظام بپردازند. 
عضو مجلس خبرگان رهبری مهمترین هدف دشمن را نا امن كردن فضای كشور دانست و تصریح كرد: همه باید به این احساس و درك مشترك برسیم كه امنیت ملی كشور و آرامش و امنیت باید بالاتر از همه اهدافمان باشد و به یك اولویت جدی به آن بنگریم
نماینده ولی‌فقیه در کردستان به وابستگی برخی خبرگزاری‌ها به اشخاص و نهادها اشاره کرد و یادآور شد: خبرگزاری ایرنا متعلق به همه نظام است و باید استقلال خود را داشته باشد و خدمات نظام اسلامی  را به اطلاع مردم برساند.
آیت الله حسینی شاهرودی تاکید کرد: اعتمادی که به رسانه ها  در بین مردم و مسئولان وجود دارد باید فزونی یابد و اخبار واقعی در بین همه اقشار مردم و مسئولین فراگیر شود.
وی کفت:  با این حال خبرگزاری ایرنا با سابقه‌ترین و با تجربه‌ترین خبرگزاری کشور است که نگاه داخل و خارج به اخبار این رسانه رسمی متفاوت بوده و در واقع مورد تایید نظام اسلامی محسوب می‌شود.
نماینده ولی‌فقیه در کردستان، ایرنا را رسانه نظام و در خط مقدم جبهه فرهنگی انقلاب معرفی کرد و افزود: نوع جهت‌گیری و مواضعی که این رسانه در برابر دشمنان دارد قابل تقدیر است چرا که برای ساماندهی همه نیروهای انقلاب در جبهه نظام اسلامی تلاش می کند و این وظیفه سنگینی است.
آیت‌الله حسینی شاهرودی تنظیمات مسائل جامعه را به دست خبرگزاری‌ها و رسانه‌ها دانست و یادآور شد: ایرنا با سابقه و اتصالی که به نظام اسلامی دارد با بهره گیری از تجربه خود که متمایز از دیگر خبرگزاری‌هاست، می تواند در شرایط کنونی موج‌های مخرب را به سمت آبادانی و پیشرفت هدایت کند.
وی اظهار داشت: گاهی به جایی می رسیم که خود قانونگذار می خواهد قانون را دور بزند و اینجاست که حساسیت رسانه ای می تواند جامعه را بر مدار قانون‌مداری نگه دارد.
نماینده ولی فقیه در کردستان بخشی از کارکرد رسانه را بی اثر کردن تبلیغات سوء دشمنان برشمرد و گفت: رسانه با ظرفیت خبری خود می تواند زمینه تغییرات جامعه را مثبت کرده و سبک زندگی مردم را ایرانی - اسلامی کند.
وی نیروهای ایرنا را جوان، مومن و انقلابی توصیف کرد و افزود: این نیروهای ارزشمند می توانند آرامش را بر جامعه حاکم کرده و بدون اتکا به جایگاه فعلی خود با تمام توان برای رسیدن به اوج تلاش کند.
آیت الله حسینی شاهرودی با بیان اینکه خبرنگاران باید تلاش کنند تا فرهنگ بد در جامعه نهادینه نشود، به خبرنگاران ایرنا توصیه کرد با تلاش بیشتر، احساس توسعه و آرامش را مانند احساس امنیت در استان کردستان برای مردم مشهود و ملموس کنند.
.

آخرین کتاب ها