اردوهای راهیان نور سبب زنده نگه‌داشتن تاریخ دفاع مقدس می‌شود
1398/5/19
نماینده ولی فقیه در دیدار با فرمانده قرارگاه راهیان نور سپاه پاسداران
اردوهای راهیان نور سبب زنده نگه‌داشتن تاریخ دفاع مقدس می‌شود
نماینده ولی فقیه در استان کردستان تصریح کرد: اردوهای راهیان نور سبب زنده نگه‌داشتن تاریخ دفاع مقدس می‌شود و باید همواره تداوم داشته باشد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه دراستان کردستان، حضرت آیت الله سیدمحمد حسینی شاهرودی با سردار یعقوب سلیمانی فرمانده قرارگاه راهیان نور سپاه پاسداران و سردار محمدحسین رجبی فرمانده سپاه بیت‌المقدس استان کردستان دیدار و گفت‌وگو کردند.
دراین دیدار نماینده ولی فقیه در استان کردستان ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای والامقام انقلاب اسلامی و استان کردستان، با اشاره به اثرگذاری حرکت عظیم راهیان نور اظهار کرد: این حرکت عظیم فرهنگی سبب ماندگاری انقلاب اسلامی و تفکر انقلابی‌گری شده است.
آیت‌الله سیدمحمد حسینی‌شاهرودی با اشاره به محتوای روایت‌های راویان از هشت سال دفاع مقدس و فرهنگ ایثار و شهادت افزود: باید جوانان با حماسه‌ها و فداکاری‌های شهدا آشنا شوند. 
وی گفت: باید مسئولان و متولیان امر حضور و تردد مسافران و زائران به مناطق عملیاتی و یادمان‌های دفاع مقدس را تسهیل‌ کنند.
نماینده ولی فقیه در استان کردستان تصریح کرد: اردوهای راهیان نور سبب زنده نگه‌داشتن تاریخ دفاع مقدس می‌شود و باید همواره تداوم داشته باشد.
سردار یعقوب سلیمانی فرمانده قرارگاه راهیان نور سپاه پاسداران  نیز در این دیدار ، اظهار داشت: سال گذشته 7 میلیون نفر زائر از مناطق عملیاتی غرب، شمال‌غرب‌ و جنوب کشور بازدید داشتند که این نشان از تلاش‌ها و اقدامات انجام شده در این حوزه است.
سردار یعقوب سلیمانی راهیان‌نور را انعکاس عینی و معنوی پیشینه دیروز در آئینه امروز و تولد بهینه فردایی پیروز در پیشانی آینده نسلی دانست که امروز قدم در این یادمان‌ها می‌گذارند و افزود: راهیان نور محور وحدت، بستر گسترش از خودگذشتگی‌ها و فداکاری‌هاست.
وی با تاکید بر اینکه باید این حرکت فرهنگی به نحو احسن منعکس شود، به فرموده رهبر معظم انقلاب اشاره کرد و گفت: توسعه دامنه تأثیرگذار حادثه دفاع مقدس در کردستان جدا از هر جای دیگری است و اگر درست بازتاب داده شود می‌توان اثرگذاری آن را در افکار زائران مشاهده کرد.
فرمانده قرارگاه راهیان نور سپاه پاسداران با ذکر اینکه راهیان نور با فرهنگ مردم عجین شده، به ضرورت‌های مورد اشاره رهبر معظم انقلاب درباره این اقدام فرهنگی پرداخت و تصریح کرد: «معظم‌ له» 9 بار در مناطق عملیاتی حضور پیدا کرده‌اند که این نشان‌دهنده اهمیت این اردو‌هاست.
وی با اشاره به هماهنگی‌های انجام شده برای تعالی راهیان نور در سراسر کشور بیان کرد: در هر استان می‌توان امکان حضور هر چه بیشتر قشر تأثیرگذار برای زیارت قدمگاه شهدا و یادمان‌های دفاع مقدس فراهم کرد.
سردار سلیمانی با اعلام اینکه با حمایت‌ها و برنامه‌ریزی‌های لحاظ‌شده شاهد حضور زائرین بیشتری از مناطق عملیاتی غرب و شمال غرب کشور خواهیم بود، خاطرنشان کرد: تلاش می‌شود تمام اقشار جامعه در این کاروان‌ها حضور یافته و توجه مضاعف‌تری به این مهم لحاظ شود.
فرمانده سپاه کردستان: هیچ مشکل امنیتی زائران راهیان نور را تهدید نمی‌کند 
فرمانده سپاه بیت‌المقدس استان کردستان نیز در این دیدار با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی اظهار داشت: به برکت خون پاک شهدا امنیت پایدار، آسایش و آرامش در نقطه به نقطه استان و بین مردم این دیار برقرار است.
سردار محمدحسین رجبی راهیان نور را فرصتی مناسب برای حفظ، نشر و ترویج تفکر انقلابی و بهترین بستر برای نهادینه کردن هویت دینی و ملی ایران اسلامی دانست و افزود: امروز باید به اردو‌های راهیان نور توجه و اهتمام بیشتری شود چراکه گسترش این حرکت عظیم فرهنگی می‌تواند در مقابل دشمن عامل بازدارنده باشد.
وی به اقدامات انجام‌شده در سال‌های اخیر در حوزه زیرساختی زائرسراها و زائرپذیری اشاره کرد و گفت: خوشبختانه وضعیت زائر سراهای موجود در کردستان در مقایسه با نه سال پیش پیشرفت بسیار خوبی داشته است.
سردار رجبی با یادآوری اینکه استان کردستان سالانه میزبان زائران زیادی از سراسر کشور است، خاطرنشان کرد: هیچ مشکل امنیتی زائران راهیان نور را تهدید نمی‌کند و امیدواریم ظرفیت اسکان و اقامتگاه‌های زائران افزایش یابد.
 

آخرین کتاب ها