اگر انسان از خواسته‌های نفسانی خود گذر کند لباس زینت تقوی را به تن خواهد کرد/ انقلاب اسلامی پایه گذار فرهنگ ایستادگی و مقاومت در جهان شد
1398/5/21
نماینده ولی فقیه در خطبه‌های نماز عیدسعید قربان
اگر انسان از خواسته‌های نفسانی خود گذر کند لباس زینت تقوی را به تن خواهد کرد/ انقلاب اسلامی پایه گذار فرهنگ ایستادگی و مقاومت در جهان شد
نماینده ولی فقیه دراستان: اگر انسان از خواسته‌های نفسانی خود گذر کند به تقوی می‌رسد و لباس زینت تقوی را به تن خواهد کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه دراستان کردستان، حضرت آیت‌الله سیدمحمد حسینی‌شاهرودی صبح امروز در خطبه‌های نماز عیدسعید قربان در حسینیه سنندج ضمن تبریک این عید بزرگ به تمامی مسلمان و مردم استان کردستان اظهار داشت: عید قربان عید بندگی و عبادت است؛ عید تبعیت از دستور حق و یکی از اعیاد بزرگی است که از طرف خداوند متعال معرفی شده واین روز،  روز پیروزی انسان بر شیطان، نفس شیطانی و عمل به دستور خداست.
وی با تفسیر دعای نماز عید قربان بیان داشت: از خدا بخواهیم همان شرف و کرامتی که  به  پیامبر روا داشته  به ما نیز عطا بفرماید و از خدا می‌خواهیم زندگی ما نیز همانند و پیرو پیامبر اکرم و اهل‌بیت ایشان باشد.
نماینده ولی فقیه تصریح کرد:  عید قربان؛ عید پیروزی در انجام وظیفه، ادای فرمان حق، قربانی کردن هوای نفسانی و کرنش در برابر مخلوق و تقرب به معبود است،  واین عید درس گذشت، صبر و مقاومت به ما می‌دهد. 
وی با بیان اینکه توفیق انجام عمل صالح نیازمند شکیبایی در برابر سختی و مخالفت با نفس است، تصریح کرد: قربان، عید ولایت و امامت حضرت ابراهیم است که با پیروری از دستور خدا تمام عالم از آن یاد می‌کنند و خداوند به فرزندان صالح ابراهیم نیز این شایستگی را عطا کرده است.
وی به خلوص نیت گروه‌های صالحین و مخلصین اشاره کرد و گفت: این افراد با نیت خیر در راه خدا خدمت می‌کنند و شهادت و عاقبت به‌خیری خواسته واقعی آنهاست.
آیت‌الله حسینی‌شاهرودی ادامه داد: بندگان مخلص از شر شیطان به خداوند متعال پناه برده که این عمل نشانه تقواست و در نماز عید فطر، قربان و نماز جمعه از آن یاد می‌شود. 
وی افزود: اگر انسان از خواسته‌های نفسانی خود گذر کند به تقوی می‌رسد و لباس زینت تقوی را به تن خواهد کرد.
وی با یادآوری اینکه دنیا مکانی برای ذخیره تقوا و عمل صالح  برای روز آخرت است، اظهار کرد:  باید با خدمت به مردم و بندگی خدا از این فرصت بزرگ استفاده کنیم؛ تقوا همانند لباسی برای روح، زشتی‌های انسان را می‌پوشاند و صفات نیکو، بندگی خدا، خدمت‌گذاری، شجاعت و ایثار نمونه بارزی از آن بوده و انسان را از بدی دور می‌کند؛ بنابراین رعایت حریم خدا تقواست و انسان باید به این سمت حرکت کند.
نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه تمام اعمال ما در این دنیا باید در راه خدا باشد، گفت: انسان با زندگی در این دنیا، توشه‌ای برای ابدیت ذخیره می‌کند و باید علاوه‌بر اطاعت از خدا، کمک به نیازمندان و خدمت به خلق در راه خدا را فراموش نکند.
وی با ذکر اینکه هدایت انسان در مسیر درست یکی از بهترین نعمت‌هاست، یادآور شد: صبر در معصیت، گرفتاری‌ها و مشکلات بسیار مهم است و انسان باید در چنین شرایطی که شیاطین در کمین او هستند، صبر پیشه کند چراکه خداوند نیز خیر، برکات و عزت را بر آنها ارزانی می‌دارد.
نماینده ولی فقیه در استان کردستان در بخش دیگری از خطبه‌های خود با اشاره به شرایط سیاسی و اقتصادی کشور خاطرنشان کرد: شرایط اقتصادی کنونی همانند امتحانی است که باید در این ایام با صبر، تقوا، وحدت و اطاعت از ولایت رهبری در مقابل دسیسه‌ها و توطئه‌های دشمنان ایستادگی و مقابله کرده تا سربلند از آن بیرون بیایم.
وی با بیان اینکه مشکلات نوید پیشرفت است، عنوان کرد: هر ملتی که پیشرفت کرده قطعاً شاهد مشکلات فراوانی خواهد بود و پیشرفت‌های مادی و معنوی ما نیز در این 40 سال و گام نخست انقلاب به برکت ایستادگی ملت و نتیجه رویش‌های معنوی انقلاب است.
آیت االله حسینی شاهرودی یادآور شد: همه دستاوردهای مادی و معنوی کشور و پیشرفت‌ها در بخش‌های مختلف علمی و نظامی نتیجه وجود رهبری شجاع و مدبر است. 
وی اضافه کرد: آمریکا با توطئه اخیر خود تلاش کرد مسئله فلسطین را به نفع اسرائیل حل کند که رهبر معظم انقلاب آن را به جنایت تعبیر کردند اما همه ترفندهای دشمن در مقابل مقاومت محکوم به شکست است. 
نماینده ولی فقیه در کردستان با بیان اینکه جنگ اقتصادی را بر کشور تحمیل کردند اما همزمان در جبهه جنگ فرهنگی نیز فعالیت می‌کنند افزود: در این شرایط باید حرکت و تلاش بیشتری داشته باشیم و به رونق تولید کمک کنیم.
آیت‌الله حسینی‌شاهرودی به سرنگونی پهباد آمریکایی و توقیف کشتی انگلیسی اشاره کرد و افزود: از بین بردن پهباد جاسوسی اقتدار ایران را به دنیا نشان داد و فرمایش رهبر معظم انقلاب مبنی بر اینکه «آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند، بکند» تحقق یافت و به برکت رهبری امپراطوری دریایی انگلیس نیز از بین رفت.
وی تصریح کرد: پیروزی جبهه مقاومت در برابر دشمن با تقوا و خدمت در راه خدا، محقق خواهد شد و ما نیز باید در جبهه رونق تولید تلاش کرده و موانع این راه را از بین ببریم.
عضو مجلس خبرگان رهبری با تاکید بر ضرورت هشیاری جوانان در برابر توطئه دشمنان، تصریح کرد: جوانان باید انتقال‌دهنده ارزش‌های انقلاب اسلامی به نسل‌های آینده باشند و با پشتیبانی از رهبری و نظام مقدس جمهوری اسلامی، اجازه سوءاستفاده به دشمنان و بدخواهان را ندهند.
آیت‌الله حسینی‌شاهرودی با اشاره به در پیش بودن عید غدیر خم افزود: عید غدیر خم مصادف با دهم تا 18 ذی‌الحجه به‌عنوان دهه ولایت و امامت نام‌گذاری شده و پیامبر اکرم(ص) در نیز خطبه این عید از مسئله رهبری نام برده چراکه بحث بسیار مهم و منشاء پیشرفت‌های علمی است.

آخرین کتاب ها