روحانیون و ماموستاهای شیعه و سنی در دفاع از نظام با هم متحدند
1398/5/24
نماینده ولی‌فقیه در دیدار رئیس قوه قضائیه با علما و روحانیون استان
روحانیون و ماموستاهای شیعه و سنی در دفاع از نظام با هم متحدند
نماینده ولی فقیه در کردستان گفت: همه روحانیون و ماموستاهای شیعه و سنی در دفاع از نظام باهم یکدل، یکصدا و متحد هستند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه دراستان کردستان، حضرت آیت‌الله سیدمحمد حسینی‌شاهرودی پیش از ظهر امروز در دیدار رئیس قوه قضائیه با علما و روحانیون استان کردستان اظهار داشت: روحانیت کردستان در بخش‌ های مختلف آموزشی،دولتی،پزوهشی استان فعال هستند و این ظرفیت در کردستان وجود دارد که از جامعه روحانیت دردستگاه قضا بیشترمورداستفاده قرار گیرند.
وی گفت:  شهدای روحانیت استان از جمله شهیدان ماموستا شیخ‌الاسلام و ماموستا عالی نگاهی وحدت‌آفرین داشتند که ماموستا شیخ‌الاسلام در آخرین مصاحبه‌اش بیان کرده بود که مذهب شافعی نزدیک‌ترین مذهب به مذهب جعفری است.

نماینده ولی فقیه دراستان  به فعالیت سه هزار روحانی و ماموستا در استان کردستان اشاره کرد و افزود: همواره تلاش شده است تا مشکلات پیش روی آنها برداشته شود و برای ادامه تحصیل نیازی برای خروج از استان نداشته و ارتقا سطح تحصیلی تا اندازه ای است که سایر استان ها به ایجا بیایند و استفاده کنند.

آیت الله حسینی شاهرودی با اشاره به تأسیس و فعالیت نخستین مرکز تخصصی امام شافعی در استان تصریح کرد: این مرکز زمینه تحصیل علاقمندان و پیروان امام شافعی را فراهم کرده و به مرکزی برای ترویج فقه شافعی تبدیل شده است.
وی عنوان کرد:  از آنجایی که کردستانات و اهل سنت منطقه غرب کشور شافعی‌مذهب هستند، کردستان مرکزیتی برای ترویج فقه شافعی شده است.
نماینده ولی فقیه اذعان داشت: کنگره امام شافعی یکی از برنامه‌ها در کردستان است که تاکنون پیش‌کنگره‌هایی در ایران و از جمله کشورهای تانزانیا، اندونزی و عراق برگزار شده است.
وی به فعالیت سایت شافعی نیوز اشاره و خاطرنشان کرد: این سایت در مرکز بزرگ غرب اسلامی کشور با پنج زبان زنده دنیا، تمام شافعی‌مذهبان را در سراسر دنیا پوشش می‌دهد.

 


آخرین کتاب ها