هیئات مذهبی عامل رشد فرهنگ و معنویت در جامعه هستند
1398/5/26
نماینده ولی فقیه در دیدار با مسئولان هیئات مذهبی استان
هیئات مذهبی عامل رشد فرهنگ و معنویت در جامعه هستند
نماینده ولی فقیه در کردستان گفت: نقش هیئات مذهبی در تربیت جامعه و ایجاد نشاط اجتماعی مهم و اثرگذار است و مسؤلان باید برای ترویج نشاط در جامعه هیئات را که عامل رشد فرهنگ و معنویت در جامعه هستند گسترش دهند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه دراستان کردستان، حضرت آیت‌الله سید محمد حسینی شاهرودی صبح امروز در  دیدار مسؤولان هیئات مذهبی و فعالان فرهنگی غدیر استان کردستان ضمن تبریک اعیاد قربان و غدیر اظهار کرد: هیئت های مذهبی نقشی بی بدیل درنشاط اجتماعی جامعه دارند و باعث نشاط روحی و معنوی  بسیاری از افراد جامعه می شوند.
وی گفت: هیئات مذهبی نقش اثرگذاری در برگزاری اعیاد و شهادت‌ها دارند و اساس برگزاری چنین برنامه‌های مناسبتی اجرای دستور خداوند است که باید اجرا شود.
نماینده ولی فقیه با اشاره به اینکه مودت و عشق در شادی‌ها و اعیاد ظهور و بروز می‌یابد، بیان کرد: کسانیکه دوستدار اهل بیت هستند در اعیاد و ولادت‌ها شادند و در شهادت‌ها حزن و اندوه در چهره آنها دیده می‌شود.
وی افزود: برخی شادی‌ها که با موسیقی کذایی ایجاد می‌شوند نمی‌تواند در ایجاد شادی و نشاط در فرد اثرگذار باشد و به مرور منجر به غم خواهد شد، اما شادی‌هایی که منجر به نشاط اجتماعی شوند در همین ولادت‌ها و اعیاد است که نمود می‌یابد.

آیت الله حسینی شاهرودی یادآور شد: هیئات مذهبی با پرداختن به برگزاری جشن و شادی در اعیاد و ولادت‌ها نشاط اجتماعی به وجود می‌آورند و قطعا ایجاد نشاط اجتماعی به جامعه امید و جان می‌دهد و جامعه را فعال می‌کند.
نماینده ولی فقیه درکردستان خاطرنشان کرد: وجود هیئات مذهبی چه شیعه و چه سنی در استان کردستان می‌توانند اثرات گسترده‌ای در ایجاد نشاط اجتماعی فراهم کنند و علاوه بر آن در رشد معنویت و فرهنگ جامعه نیز موثر هستند چرا که ارادت اهل سنت به اهل بیت علیهم‌السلام کمتر از اهل تشیع نیست.
وی شرکت در مراسم و برنامه‌های کذایی را منجر به رسیدن به فساد و پوچی دانست و گفت: انسان‌هایی که به دنبال شادی لحظه‌ای و کذایی هستند راه به جایی نخواهند برد و منفعتی هم برای جامعه نخواهند داشت.
آیت الله حسینی شاهرودی اضافه کرد: بی‌شک سرمنشا آسیب‌های اجتماعی در جامعه از جمله طلاق، اعتیاد و غیره دوری از هیئات مذهبی و نشاط اجتماعی است و باید شور و نشاط اجتماعی را در جامعه بسط و توسعه داد.
وی گفت: وجود هیئات مذهبی نقش موثری درتربیت جوانان جامعه دارد و انجیو های جامعه باید کمک کار این نوع هیئت ها باشند که جوانانی مومن و دوستدار اهل بیت تربیت شوند.
نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری عنوان کرد: خداوند متعال برای انسان‌ها الگوهایی آفریده‌اند که از هرلحاظ آزمون خود را پس داده‌اند و کسانی مانند پیامبر اکرم(ص) و علی(ع) از نظر وجودی و کمال یکی هستند و بهترین الگو و اسوه برای جامعه به شمار می‌روند.
آیت‌الله حسینی شاهرودی با بیان اینکه در قرآن کریم و همچنین منابع تسنن و تشیع به شان حضرت علی(ع) اشاره شده است، افزود: بی‌شک هیچ چیز از دید خداوند متعال پنهان نمی‌ماند و باید مردم با تبعیت از خداوند و اهل بیت زمینه‌ساز رشد معنوی خود باشند.
وی اعلام کرد: حضرت علی(ع) یاور دین خدا و وارت همه علوم آدم بوده و ولی خداوند روی زمین به شمار می‌رود براساس فرموده خداوند پیامبر دعوت کرده که باید با علی بیعت نمود و هر کسی پیمان‌شکنی کند به ضرر خود و جامعه‌اش خواهد بود.
 


آخرین کتاب ها