جشنواره رضوی باعث رشد و تعالی فکری انسان‌ها می‌شود
1398/6/7
معاون فرهنگی نماینده ولی‌فقیه در استان کردستان
جشنواره رضوی باعث رشد و تعالی فکری انسان‌ها می‌شود

حجت‌الاسلام سید مصطفی حسینی در آئین اختتامیه نهمین جشنواره ملی رضوی که با حضور مسئولان در آمفی تئاتر کتابخانه عمومی شهید مطهری این شهر برگزار شد، ضمن تبریک دهه ولایت و امامت اظهار داشت: جای خرسندی است که این مراسم کتابخوانی و یکی از رویدادهایی بزرگ فرهنگی کشور که می‌تواند باعث رشد و تعالی فکری انسان‌ها شود به نام مبارک «علی بن موسی الرضا(ع)» عجین شده است.

وی به فضلیت و ثواب زیارت امام رضا(ع) و جایگاه والای امام ‌هشتم اشاره کرد و ‌افزود: کسی که امام رضا(ع) را زیارت کند ثوابت حج مقبول برای وی محسوب می‌شود.

معاون فرهنگی نماینده ولی‌فقیه در استان کردستان دانش را آشکارترین صلاح که باعث عزت و قدرت جوامع می‌شود، عنوان و تصریح کرد: صرف داشتن دانش نظری کافی نبوده و پیشرفت جوامع در گروه داشتن دانش همراه با توانایی عملی است.

وی افزود: کشورهای غربی با دانش و توانایی پیشرفت کسب کرده‌اند اما از لحاظ فرهنگی در فقر شدید بوده و بنیادهای اخلاقی و اعتقادی سستی دارند.

حجت‌الاسلام حسینی با ذکر اینکه در حوزه فرهنگ کتابخوانی کاستی‌هایی وجود دارد، بیان کرد: آمار و زمان مطالعه در جامعه بیشتر مربوط به دانش‌آموزان آن هم در ایام امتحانات است.

وی به اهداف پیامبران و‌ مجاهدت آنان برای تغییر سبک زندگی اشاره کرد و افزود: دین یک‌چیز فردی نیست و احکام اسلامی همه احکام اجتماعی است و پیامبران نیز تلاش کردند تا یک جامعه توحیدی و اجتماعی بنا کنند.

معاون فرهنگی نماینده ولی‌فقیه در استان کردستان خاطرنشان کرد: برگزاری مسابقات مربوط به کتاب و کتابخوانی فرزندان را راغب به کتابخوانی می‌کند و از سوی دیگر نیز تداوم این فرهنگ از سوی والدین باعث ایجاد انگیزه و الگو در بین فرزندان می‌شود.


آخرین کتاب ها