قیام امام حسین (ع) یکی از موثرترین عامل برای پیشرفت علمی و معنوی بشریت است
1398/6/17
نماینده ولی فقیه در همایش امر به معروف و نهی از منکر شهرستان بیجار
قیام امام حسین (ع) یکی از موثرترین عامل برای پیشرفت علمی و معنوی بشریت است
نماینده ولی فقیه در کردستان گفت: قیام امام حسین (ع) یکی از موثرترین عوامل برای پیشرفت علمی ومعنوی بشریت است.چون باعث اصلاح امت اسلامی و زنده نگهداشتن دین و عمل به فریضه الهی امر به معروف و نهی از منکر شد که همانا مهمترین هدف امام حسین (ع) برای قیام علیه ظلم و ستم و خلق واقعه بی نظیر کربلا بود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه در استان کردستان، حضرت آیت‌الله سیدمحمد حسینی‌شاهرودی روز شنبه در همایش هفته امر به معروف و نهی از منکر شهرستان بیجار اظهار داشت: نهضت امام حسین(ع) حرکتی است برای مبارزه با منکرات، بدیها وزشتی های زمان خود که ما باید از آن حضرت درس شجاعت، شهادت، عدالت خواهی، مبارزه با ظلم و دفاع از مکتب را فراگیریم.
وی با بیان اینکه در قرآن، آیات  فراوانی است که دلالت بر قیام آن حضرت، دارد تصریح کرد: امام حسین (ع) پرورش یافته مکتب پیامبر (ص) و امیرالمومنین (ع) است که این مکتب اجرای دستورات خداوند متعال برای سعادت بشر است.
نماینده ولی فقیه  با بیان اینکه کسانی که در راه نهضت حسینی به شهادت رسیدند، خون شان تا ابد در جامعه می‌جوشد و امر به معروف و نهی از منکر می‌کند، افزود: پرچم سرخ سید الشهدا (ع)  به تنهایی منکرات جامعه را به امر به معروف دعوت می‌کند.
آیت‌الله حسینی‌شاهرودی با اشاره به اینکه نهضت حسین (ع) امروز جهانی شده و در هر گوشه از دنیا پرچم سرخ سیدالشهدا (ع) مردم را به امر به معروف و نهی از منکر دعوت می‌کند، اضافه کرد: مکتب امام حسین (ع)، مکتب آزادگی و مبارزه با استکبار است و عزت و افتخار نظام اسلامی ایران بخاطر پرورش یافتگی در این مسیر و تفکر است.
نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری یادآور شد: در مقابل حرص و تمع آمریکا برای غارت جهان، جمهوری اسلامی ایران با پرچم یا حسین ایستاده و ذلت و انزوا را به استکبار جهانی تحکیم می‌کند.
وی با اشاره به شرایط کشورمان در روابط بین‌الملل یادآور شد: عقب نشینی‌های سیاسی و اقتصادی آمریکا و برخی متحدانش، همه و همه نتیجه ایستادگی و مقاومت براساس تکیه  بر نهضت حسینی است.
آیت‌الله حسینی‌شاهرودی تاکید کرد: تحولات منطقه و گرایش کشورهای همسایه برای اتحاد و همبستگی با جمهوری اسلامی ایران، نتیجه امر به معروف و نهی از منکر و تاسی از قیام سیدالشهدا (ع) است که تا ابد پرشور تر و گسترده تر ادامه خواهد داشت.

آخرین کتاب ها