هیچ تفاوتی در میدان رشد و تکامل معنوی میان زن و مرد نیست
1398/6/22
نماینده ولی فقیه در تجمع بانوان عاشورایی شهر قروه
هیچ تفاوتی در میدان رشد و تکامل معنوی میان زن و مرد نیست
نماینده ولی فقیه گفت: از آنجا که خداوند حضرت فاطمه(س) را نمونه تمام فضائل و ارزشهای انسانی قرار داد و به عالیترین مقامات از لحاظ معنوی رسید پس باید گفت هیچ تفاوتی در میدان رشد و تکامل معنوی میان زن و مرد نیست و زن هم می‌تواند به بالاترین مقامات از لحاظ معنوی و انسانی برسد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه در استان کردستان، حضرت آیت الله سید محمد حسینی شاهرودی صبح پنجشنبه درمراسم تجمع بانوان عاشورایی در مسجد جامع شهر قروه با اشاره به نقش های برجسته زنان در طول تاریخ بشری اظهار داشت: در طول تاریخ بشری، نقش های برجسته زنان، در بردارنده برگ های زرینی از تاریخ بوده است.
وی گفت: به یقین در مقاطع حساس و مهم تاریخی، این نقش ها بیش از پیش نمایان می شود، زمانی که واقعه‎ی خونینی همچون واقعه‎ی کربلا اتفاق می افتد، به نتیچه رساندن چنین هدف و رسالت الهی، نیازمند یک سری افرادی می باشد که شجاعت و دلیری بیشتری داشته باشد تا آن واقعه تحقق یابد.
وی با بیان اینکه همانگونه که امروز دشمنان و شیاطین طمع بیشتری برای فریب زنان و دختران دارند افزود: با اینکه حضرت آدم پیغمبر بود، و انسانی دانا و عاقل و خوب بودند، و از تعلیم اسمای الهی بهره مند بود اما شیطان توانست از طریق همسرش حوا،  وی را فریب دهد.
نماینده ولی فقیه درکردستان به حضرت هاجر مادر اسماعیل در اطاعت امر خداوند اشاره کرد و گفت: از آنجا که حضرت هاجر توکل به خدا کرد درماجرای جوشیدن چاه زمزم در آن بیابان خشک  نشان رحمت الهی را دریافت کرد و سجده شکر به جای آورد. چون تلاش و سعی هاجر با اخلاص و توکل توأم بود،
وی آسیه همسر فرعون را یکی دیگر از زنان برتر در خدا شناسی  برشمرد و گفت: آسیه همسر فرعون زنی که زیر بار شوهر متجاوز و قدرتمند خود به نام فرعون  نمی رود و این جاست که شوهری در حد فرعون  نمی‌تواند راه گمراهی را بر او تحمیل کند. و به خدا ایمان می‌آورد، و راه خدا و راه حق را انتخاب می‌کند. لذا به عنوان یک موجود و یک انسان برجسته، نه فقط از میان زنان، بلکه از میان همه‌ی بشریت انتخاب می‌شود.
آیت الله حسینی شاهرودی درادامه این مبحث  حضرت خدیجه همسر پیامبربزرگوار(ص) به عنوان  یکی دیگر از زنان و شخصیت هایی که  در راه اسلام و قرآن نقش آفرینی کردند نام برد و تصریح کرد:  حضرت خدیجه(س)  کسی بود که تمام ثروت و دارایی خود را در راه نشر دعوت به اسلام دراختیار پیامبر(ص) گذاشت و جزء اولین کسانی بود که به پیامبر(ص) ایمان آورد و او را در راه  رسیدن به هدفش کمک و یاری کرد.
نماینده ولی فقیه درادامه گفت: از آنجا که خداوند حضرت فاطمه(س) را نمونه تمام فضائل و ارزشهای انسانی قرار داد و به عالیترین مقامات از لحاظ معنوی رسید پس باید گفت هیچ تفاوتی در میدان رشد و تکامل معنوی میان زن و مرد نیست و زن هم می‌تواند به بالاترین مقامات از لحاظ معنوی و انسانی برسد.
عضو مجلس خبرگان رهبری به نقش ارزشمند حضرت زینب(س) در واقعه عاشورا اشاره و خاطر نشان کرد: حضرت زینب (س) در حادثه کربلا حضور داشت و نقش بسیار ارزنده‌ای در این قیام ایفا کرده است. این بانوی گرامی پس از شهادت برادر بزرگوارش امام حسین علیه السلام و یاران فداکار ایشان، وظایف خویش را به خوبی انجام داد و حماسه حسینی را برای همیشه ماندگار ساخت. نقش ارزنده ایشان علاوه بر محافظت از امام سجاد علیه السلام و اطفال و اسرای کربلا، تلاش در رساندن پیام امام حسین علیه السلام بوده است. 
آیت الله حسینی  شاهرودی  حضرت زینب(س) را پیام رسان واقعه کربلا معرفی و خاطر نشان کرد: خطبه حضرت زينب(س) در مسجد كوفه و بيان واقعيت‌های آن، اولين ضربه را بر پيكر حكومت جعلی اموی وارد کرد.

آخرین کتاب ها