اولین وظیفه روحانیون، پاسداری از اسلام و نظام اسلامی است/ به برکت وجود مردم وفادار و تلاش نیروهای امنیتی، امنیت برکردستان حاکم است
1398/6/26
نماینده ولی فقیه در دیدار با جمعی از روحانیون خراسان رضوی
اولین وظیفه روحانیون، پاسداری از اسلام و نظام اسلامی است/ به برکت وجود مردم وفادار و تلاش نیروهای امنیتی، امنیت برکردستان حاکم است
نماینده ولی فقیه تصریح کرد: به برکت وجود مردم وفادار و انقلابی و همچنین تلاش نیروهای امنیتی، امنیت برکردستان حاکم است و این استان یکی از استانهای امن درکشور به شمار می رود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه در استان کردستان، حضرت آیت الله سیدمحمد حسینی شاهرودی صبح امروز در دیدار با جمعی از روحانیون خراسان رضوی اظهارداشت:  امروز مسؤولیت روحانیت، بسیار سنگین است. اولین مسؤولیت و وظیفه روحانیون، پاسداری از اسلام و نظام اسلامی است. 
وی گفت: علما و روحانیون  به عنوان وارثان انبیاء  شناخته شده اند و باید همانند پیامبران الهی و انبیاء وظیفه ارشاد و هدایت داشته باشند. 
نماینده ولی فقیه با بیان اینکه علماء و روحانیون باید آیات الهی را به  مردم تعلیم و تزکیه کنند افزود: کسانی که مردم را تعلیم می دهند و آنها را دیندار می کنند و بر هدایت شان  می افزایند اینها اهل دین و هدایتند .
وی گفت: یکی از وظایف دیگر علماء و روحانیون تلاش درجهت بالا بردن سطح آگاهی و دانش مردم است و باید مسیر دینی و اجتماعی را به مردم آموزش دهند تا به جامعه خیر برسد و رشد معنوی وعلمی داشته باشد.
آیت الله حسینی شاهرودی به حدیثی از امام حسین (ع) اشاره کرد و گفت: امام حسین (ع)  در مورد احکام جامعه اسلامی فرمودند مجاری امور احکام وشرع اسلام ، باید دردست علماء و روحانیون باشد.و این امر امروز وظایف علماء را سنگین تر کرده و باید دین خدایی برجامعه حاکم باشد نه تفکر و اندیشه غیر اسلامی.
عضو مجلس خبرگان رهبری به تصویری از وضعیت دین در جهان قبل از انقلاب اسلامی شامل غرب لیبرال، شرق کمونیستی و شرق اسلامی اشاره کرد و عنوان داشت:  قبل از انقلاب اسلامی جهان به دو قطب شرق و غرب تقسیم شده بود و آنها دین را افیون جامعه می دانستند. تا آنجا که کمونیست ها وجود خداوند و به طور کلی تمامی امور غیبی را انکار کرده بودند.
نماینده ولی فقیه به تاثیر انقلاب بر جهان اشاره کرد و بیان داشت: آن روز که جهان میان شرق و غرب مادی تقسیم شده بود و کسی گمان یک نهضت بزرگ دینی را نمی‌برد، انقلاب اسلامی ایران، با قدرت و شکوه پا به میدان نهاد چهارچوب‌ها را شکست؛ دین و دنیا را در کنار هم مطرح کرد و آغاز عصر جدیدی را اعلام نمود.
وی درادامه به روند پیشرفت و نفوذ  تفکر انقلاب اسلامی در طول چهل سال بر جهان اشاره کرد و گفت: امروز انقلاب اسلامی ایران علیرغم هجمه همه‌ جانبه استکبار جهانی و تبلیغات ناجوانمردانه دشمن، در اعماق قلوب مردم آزادی‌خواه جهان جای گرفته و هرروز بر پیشرفت و عظمت آن افزوده می‌شود. 
آیت‌الله حسینی شاهرودی به فرمایشات امام راحل که باید با طاغوت مبارزه و حکومت اسلامی را در جهان به معنای واقعی گسترش و ترویج کنیم، اشاره کرد و گفت: در دوران انقلاب و بعد از آن، نهضت اسلامی را به جهان صادر کردیم و می‌خواهیم این نهضت را به  مقصد نهایی خود برسانیم.
وی خاطرنشان کرد: همچنین باید همه اذعان و ایمان داشته باشند که تنها راه پیشرفت و سعادت ملت و کشور برخورداری از تفکر و روحیه انقلابی، تکیه بر ظرفیت‌های داخلی و روحیه جهادی، ایستادگی و مقاومت، بی‌اعتمادی به دشمن، التزام عملی به اصل ولایت‌فقیه بوده که باید توسط مسئولین و دست اندر کاران اداره کشور در همه قوا رعایت شود.
نماینده ولی فقیه بیان داشت: امروز اقتدار و عزت ایران اسلامی درمنطقه و جهان برکسی پوشیده نیست و با پیشرفت در زمینه علمی و نظامی استکبار را به ستوه آورده است و توانسته اقتدار آمریکا و انگلیس را درمنطقه و جهان بشکند.
وی در ادامه به وضعیت  کردستان قبل از انقلاب و حال اشاره کرد و عنوان داشت: کردستان یکی از مناطق مهم و قابل توجه دشمنان از اول انقلاب بوده و هست و دشمن ناامنی را از اینجا شروع کرد و هنوز هم دست برنداشته و سازمانهای جاسوسی دشمن در مرزها و مناطق مختلف کردستان برای ناامنی تلاش می کنند.
نماینده ولی فقیه درادامه تصریح کرد: به برکت وجود مردم وفادار و انقلابی و همچنین تلاش نیروهای امنیتی،  امنیت  برکردستان حاکم است و این استان یکی از استانهای امن درکشور به شمار می رود. 
وی عنوان داشت : بیش از 30 شبکه کردی در رسانهای مختلف  ضد نظام تلاش می کنند مردم کردستان را نسبت به انقلاب اسلایم بدبین کنند اما با توجه  به  وفاداری این مردم هیچ اثری نداشته و مردم  کردستان  در راهپیمایی ها و انتخابات  بیشتراز حد متوسط کشوری شرکت می کنند.
آیت الله حسینی شاهرودی به  پیشرفت های علمی وعمرانی کردستان نسبت به قبل از انقلاب اشاره کرد و بیان داشت: در دوران رژیم پهلوی کردستان یکی از استانهای محروم بود اما امروز به  برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران کردستان در زمینه های مختلف عمرانی،  بهداشت و درمان، جاده ها  برق گاز وغیره  بهره مند شده است.
نماینده ولی فقیه  به فعالیت ها و اقدامات انجام شده مرکز بزرگ اسلامی اشاره کرد و بیان داشت: درمرکز بزرگ اسلامی یک سری کارها و اقدامات انجام گرفته که جنبه فرا  استانی داشته که برگزاری کنگره امام شافعی  درشهر های استان و پیش کنگره هایی درخارج از کشور درسلیمانیه عراق، تانزانیا و اندونزی  که  دارای بار وحدت و اتحاد بوده  می توان نام برد.
آیت الله حسینی شاهرودی بیان داشت : مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور در جهت تقویت وحدت بسیار فعال بوده و ما باید بدانیم دشمن مشترکی داریم که با اصل دین کاردارد و همه  اهل تسنن و تشیع باید فرامذهبی فکر کنند و از دین اسلام دفاع کنند.
 

آخرین کتاب ها