شهادت نهایت راهی است که انسان طی می کند و ما باید از شهداء درس ایثار و شجاعت بگیریم
1398/6/26
معاون فرهنگی اجتماعی دفتر نماینده ولی فقیه
شهادت نهایت راهی است که انسان طی می کند و ما باید از شهداء درس ایثار و شجاعت بگیریم
معاون فرهنگی واجتماعی دفتر نماینده ولی فقیه عنوان داشت: در واقع شهادت نهایت راهی است که انسان طی می کند و ما باید از شهداء درس ایثار و شجاعت بگیریم که توانستند به این مقام بلند و رفیع در پیشگاه خداوند برسند.

 
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه در استان کردستان، حجت الاسلام والمسلمین سید مصطفی حسینی شاهرودی، معاونت فرهنگی و اجتماعی دفتر نماینده ولی فقیه در استان کردستان درنشست تخصصی با موضوع عوامل رشد فرهنگ ایثار و شهادت با تاکید بر رسالت عاشورا، که در دانشگاه آزاد واحد سنندج برگزار شد ضمن تسلیت ایام شهادت حضرت امام حسین(ع) و یاران باوفای آن حضرت اظهار داشت: یکی از راههای تقویت ایثار و شهادت طلبی،  تقویت باورها و اعتقادات است.
وی  با اشاره به پیروزی ملت ایران در برابر استکبار و غلبه بر رژیم فاسد پهلوی و دفاع شجاعانه در هشت سال دوران دفاع مقدس بیان داشت: این حس و روحیه شهادت طلبی و شهادت خواهی در وجود ملتی بود که  بدون هیچ امکانات و ابزار جنگی توانست  بر طاغوت و استکبار جهانی غلبه کند و به پیروزی برسد.
معاون فرهنگی و اجتماعی دفتر نماینده ولی فقیه عنوان داشت: در واقع شهادت نهایت راهی است که انسان طی می کند و ما باید از شهداء درس ایثار و شجاعت بگیریم که توانستند به این مقام بلند و رفیع در پیشگاه خداوند برسند.
وی تصریح کرد: آنهایی که از شهادت و مردن در راه خدا می ترسند آنها شکست خورده درگاه الهی هستند. چون طبق آیه شریفه « انا لله و انا الیه راجعون » همانا ما از آن خداییم و به سوی او بازمی‌گردیم. همه انسانها  روزی از این دنیا خواهند رفت و چه بهتر اینکه این مردن و بازگشت به سوی او با درجه رفیع شهادت باشد.
سیدمصطفی حسینی زنده نگه داشتن یاد و نام شهداء را یکی دیگر از راههای تقویت ایثارو  شهادت طلبی دانست و افزود: یکی دیگر از عوامل موثر در روحیه شهادت طلبی و الگو سازی تربیت نیروهای مجاهد و خداترس است که  بتوانند با ایمان قوی و محکم راه آنها را ادامه دهند و دربرابر دشمنان اسلام و دین  خدا بایستند.
ایشان خاطر نشان کرد و افزود: انسان مومن و خداترس همیشه نگاهش برایثار و ازخود گذشتگی است . ولی متاسفانه بسیاری از مشکلات که امروز برای جامعه ما به وجود آمده ناشی از این است که جای ایثار،  استیثار قرار داده ایم و در واقع انسان‌ها همواره خودشان را بر دیگران مقدم می دارند و نفع فردی را به عموم و اجتماع  ترجیح می دهند.
معاون فرهنگی اجتماعی دفتر نماینده ولی فقیه پیوند با سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) اساس  تقویت ایثار و شهادت طلبی  دانست و افزود:  امام حسین (ع) نماد عشق و ایثار و شهادت  طلبی است و از جای جای آن واقعه عظیم کربلا می توان درس ایثار و از خود گذشتگی گرفت. و در واقع آن حضرت الگویی شد برای تمام انسان های مومن که در مواقع به خطر افتادن ارزش های الهی با سرمشق گرفتن از عمل کرد امام حسین علیه السلام در برابر طاغوت ها قیام کرده، و پا پس نگذارند.

آخرین کتاب ها