ارادت ماموستا شیخ‌الاسلام به بزرگان دین اسلام و مقام معظم رهبری بی‌نظیر بود
1398/6/27
نماینده ولی فقیه در کردستان
ارادت ماموستا شیخ‌الاسلام به بزرگان دین اسلام و مقام معظم رهبری بی‌نظیر بود
نماینده ولی فقیه در کردستان گفت: ارادت ماموستا شیخ‌الاسلام به پیامبرگرامی اسلام(ص)، اهل‌بیت(ع)، امام خمینی(ره)، مقام معظم رهبری و سادات بی‌نظیر بود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه در استان کردستان، حضرت آیت‌الله سیدمحمد حسینی‌شاهرودی، در شب خاطره شهید ماموستا محمد شیخ‌الاسلام که در سالن همایش صداوسیما مرکز کردستان برگزار شد، با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی و اشاره به فرموده قرآن اظهار داشت: یکی از اهداف انبیاء در طول تاریخ مبارزه با انسان‌های مستکبر بود که در مقابل با دین خدا ایستاده و انبیاء با شناختی که از دین خود داشتند در این راه جان خود را فدا کردند.
وی افزود: انبیاء باوجود تمام مشکلات سر راهشان و خسارات وارد شده، هیچ‌گاه از مسیر خود بازنگشته و تسلیم نشدند و این حرکت، تا نابودی کفر و استکبار حرکتی تاریخی و ماندگار است.
نماینده ولی فقیه در استان کردستان با اشاره به احادیث پیامبر اکرم(ص) در مورد امت اسلامی تصریح کرد: دانشمندان و علمای امت پیامبر اکرم(ص) بالاتر از انبیاء بنی اسرائیل هستند چراکه آنها ماموریت تبلیغ اجرای دین را بر عهده داشتند.
وی با یادآوری اینکه حاکمیت در نظام اسلامی بر مبنای حاکمیت ولی فقیه است، گفت: افرادی که امین خداوند و علمای دین هستند باید مجاری امور و احکام را به دست گیرند تا هم قانون‌گذاری و‌هم اجرای قوانین به وسیله آنان انجام شود.
آیت‌الله حسینی‌شاهرودی یادآور شد: علمای ما در طول تاریخ بعد از پیامبراکرم (ص) هرکدام در منطقه خود اقدام به اعمال حاکمیت کرده‌اند.
وی اظهار کرد: بزرگانی که خود جزو مراجع بودند به‌دلیل حمایت از حضرت امام(ره) به شهادت رسیدند که در استان کردستان نیز افرادی امثال شهید ماموستا محمد شیخ‌الاسلام، شهید محمدی در بانه، شهید ملامحمد ذبیحی و ملاحیدر فهیم با 80 سال سن در حمایت از امام راحل(ره) جان خود را در این راه فدا کردند.
نماینده ولی فقیه در استان کردستان به وجود شهدای بزرگ و‌ علمای نام‌آور در منطقه اشاره کرد و افزود: علمای زیادی در استان در حمایت از این نهضت بزرگ اسلامی جان خود را از دست دادند.
وی با اشاره به اقتدار و عزت نظام جمهوری اسلامی افزود: حرکت و ‌نهضت اسلامی به جایی رسیده که منجر به پیروزی حق بر باطل شده و این موضوع باید فراگیر شده تا در طول تاریخ اسلامی ماندگار شود.
نماینده ولی فقیه در استان کردستان با اشاره به وعده خداوند در قرآن کریم خاطرنشان کرد: افرادی که خون پاکشان در راه خدا فدا شده، از بین نمی‌روند بلکه این خون‌ها بهم پیوسته و با جوشش خود منجر به ریشه‌کن کردن ظلم می‌شود.
وی بیان کرد: ارادت ماموستا شیخ‌الاسلام به پیامبرگرامی اسلام(ص)، اهل‌بیت(ع)، امام خمینی(ره)، مقام معظم رهبری و سادات بی‌نظیر بود.
آیت‌الله حسینی‌شاهرودی یادآور شد: ماموستا شیخ‌الاسلام از مروجین اصلی تقریب مذاهب اسلامی بودند و در طول حیاتشان در مقام یک روحانی و استاد دانشگاه و مدرس فلسفه اسلامی در راه مبارزه با افراطی‌گری‌ گام برمی‌داشت و به شهادت رسید.

آخرین کتاب ها