منزلت اجتماعی نیروی انتظامی در میان مردم بسیار زیاد است
1398/7/10
نماینده ولی فقیه در کردستان
منزلت اجتماعی نیروی انتظامی در میان مردم بسیار زیاد است
نماینده ولی فقیه در کردستان با بیان اینکه گستردگی و ارتباط مستقیم با مردم در نقاط مختلف یکی از ویژگی‌های نیروی انتظامی است افزود: نیروهای انتظامی مایه آرامش مردم هستند و منزلت اجتماعی نیروهای مسلح بخصوص نیروی انتظامی در میان مردم بسیار زیاد است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه در استان کردستان، حضرت آیت‌الله سیدمحمد حسینی‌شاهرودی صبح امروز در دیدار با فرماندهان و کارکنان نیروهای انتظامی و مرزبانی استان کردستان که به مناسبت هفته نیروی انتظامی برگزار شد ضمن تبریک هفته نیروی انتظامی به همه غیورمردان و یاد و خاطره شهدای نیروی انتظامی، اظهار کرد: از اینکه خداوند توفیق حاصل نموده در این زمان تحت  فرماندهی یکی از فرزندان حضرت زهرا(س) و در راستای تقویت دین خدا و شریعت دین اسلام و فی‌سبیل‌الله خدمت می کنید، توفیق بزرگی است.
وی تصریح کرد: امروز که به برکت نظام انقلاب اسلامی در چنین شرایطی و زیر لوای حکومت اسلامی و در این مسیر و وادی قرار گرفته‌ایم عنایت الهی است که باید قدردان آن باشیم و در این مسیر با شیاطین بجنگیم.
نماینده ولی فقیه گفت: زمین باید دست صالحین خداوند باشد و برای تحقق این مهم اجرای امر به معروف و مقابله با منکرات و مبارزه با شیاطین از نیازهای اصلی در راستای تحقق حکومت صالحین بر زمین است.
آیت الهط حسینی شاهرودی گفت: شیاطین همه و همه برای تقویت فرهنگ منحط غربی و شیطانی تلاش می‌کنند و در نقطه مقابل این انسان‌های صالح هستند که در راستای حاکمیت دین خداوند و حاکمیت فطرت انسانی گام بر می‌دارند.
وی افزود: عمل و رفتار انسان‌هاست معلوم می کند که در چه جبهه‌ای گام بر می‌دارد، اگر خروجی کارها منجر به رضای خدا و گسترش ارزش‌های دینی می‌شود در جبهه حق قرار گرفته‌ایم.
عضو مجلس خبرگان رهبری اظهار کرد: پیروزی براساس آنچه خداوند وعده داده با جبهه حق است و تمام مکرهای جبهه دشمنان با همه ابزارو تسلیحات نظامی و انسانی محکوم به شکست خواهد بود که این را در طول تاریخ اسلام در جنگ‌های مختلف مسلمانان علیه کفر شاهد بوده‌ایم.
آیت الله حسینی‌شاهرودی گفت: در طول تاریخ نامردی‌ها و عهدشکنی‌های آمریکا همواره برای ما ثابت شده است، اینکه هرگز به هیچ عهد و پیمانی پایبند نیستند و مذاکر با آنها اصلا جایز نیست.
وی با بیان اینکه با اقرار خود دشمنان،  ایران آنقدر قدرت پیدا کرده که یک ساعته می‌تواند بعضی از دشمنان را از بین ببرد، اظهار کرد: رسیدن به این سطح از اقتدار و قدرت مقابله با دشمنان همان لطف الهی است.
نماینده ولی فقیه در استان کردستان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به شعار «پلیس هوشمند؛ امین مردم» خاطرنشان کرد: انتخاب این شعار برای هفته ناجا بسیار هوشمندانه است چراکه انسان هوشمند باید تجهیزات هوشمند را ساخته و هوشمندانه عمل کند.
وی افزود: صرفاً با بکارگیری نیروی انسانی در سیستم اداری، نظارت کامل انجام نمی‌شود و باید از امکانات و تجهیزات هوشمند به‌ درستی استفاده کرد.
آیت‌الله سیدمحمد حسینی‌شاهرودی ساخت تجهیزات هوشمند را در گرو انسان‌های هوشمند دانست و خاطرنشان کرد: تعهد لازمه اصلی هوشمندی است و پس از تربیت انسان‌های هوشمند، باید تعهد ماندن و خدمت به کشور در آنها وجود داشته باشد تا دچار ضرر نشویم.
وی تعهد را از الزامات هوشمندی عنوان کرد و گفت: تعهد موجب می‌شود که انسان‌های هوشمند به مکانی که زمینه تربیت آنها را فراهم کرده متعهد باشند و با این کار فرار مغزها اتفاق نمی‌افتد.
نماینده ولی فقیه درکردستان با بیان اینکه گستردگی و ارتباط مستقیم با مردم در نقاط مختلف  یکی از ویژگی‌های نیروی انتظامی است افزود: نیروهای انتظامی مایه آرامش مردم هستند و منزلت اجتماعی نیروهای مسلح بخصوص نیروی انتظامی در میان مردم بسیار زیاد است.
حسینی‌شاهرودی تصریح کرد: برای مقابله با موضوع قاچاق در مرحله اول باید معیشت مرزداران تامین شود که اگر چنین شد خود همین مرزداران مدافعین واقعی مرز خواهند بود.
نماینده ولی فقیه در استان کردستان با بیان اینکه مرزهای  کردستان ظرفیت‌های مناسبی دارند، هشدار داد: دشمن در صدد آلوده کردن خاورمیانه به مواد مخدر است و باید هوشمندانه در برابر آنها ایستاد.
وی با بیان اینکه گستردگی کار نیروی انتظامی و ارتباط مستقیمی که با اقشار مختلف مردم دارد آن را از سایر نیروهای مسلح متفاوت کرده است، افزود: پلیس مایه آرامش مردم است اما بدون اینکه بر مسئولیت این نیروها تاثیر بگذارد، باید این حس در مردم نیز تقویت شود.
آیت الله حسینی شاهرودی تاکید کرد: باید به شیوه‌ای عمل کرد که مردم قلبا به این باور برسند که انجام وظایف و فعالیت‌های نیروی انتظامی به نفع آنها و در راستای ایجاد حس امنیت و آرامش جامعه است در این صورت در این مسیر با پلیس همکاری می‌کنند.  
نماینده ولی فقیه در کردستان در بخش دیگری از سخنان خود گفت: دشمنان و مفسدان چه آنهایی که اسلحه بدست می‌گیرند چه در بخش اقتصادی و چه بخش‌های دیگر به مردم و نظام اسلامی آسیب می‌رسانند در جهت تقویت فرهنگ منحط شیطانی غرب کار می‌کنند.  
وی یادآور شد:  زمانی که عربستان به یمن حمله کرد تصور نمی‌کرد به این فلاکت برسد و آمریکا هم پشت او را خالی کند که این از نشانه‌های یاری خداوند است البته باید هوشمند عمل کرد، دشمن زمان خود را بشناسیم و نحوه مبارزه با آنها را بدانیم.  
 

آخرین کتاب ها