اهل بیت(ع) منشا حفظ وحدت و اتحاد بین همه مومنین و مسلمانان دراین عالم هستند
1398/7/16
نماینده ولی فقیه در کردستان
اهل بیت(ع) منشا حفظ وحدت و اتحاد بین همه مومنین و مسلمانان دراین عالم هستند
نماینده ولی فقیه درکردستان اذعان داشت: اهل بیت(ع) منشا حفظ وحدت و اتحاد بین همه مومنین و مسلمانان دراین عالم هستند و همه مسلمانان با هر مذهب و عقیده ای باید از این ظرفیت برای حفط انسجام و همبستگی در جامعه اسلامی بهره برداری کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه در استان کردستان، حضرت آیت الله سیدمحمد حسینی شاهرودی ظهر امروز در همایش شجره طیبه سادات استان کردستان با موضوع «اهل بیت محور وحدت»  در شهر دهگلان اظهار داشت: جلسه و همایش به نام تکریم فرزندان پیامبر اسلام(ص) است و هر انسان  مسلمانی وظیفه دارد به (سادات)که  فرزندان و ذریه پیامبر اسلام (ص) هستند  احترام بگذارد.
وی با اشاره به فرمایشات پیامبر اسلام (ص) نسبت به احترام گذاشتن به فرزندان و اهل بیت آن حضرت  افزود: براساس روایات مختلف، پیامبر(ص) کسانی را که به فرزندان و اهل بیتش احترام می گذارند را مورد محبت قرار داده و قدردان احترام آنان است.
نماینده ولی فقیه درادامه به دعای حضرت ابراهیم (ع) در حق فرزندان و ذریه اش اشاره کرد و عنوان داشت: حضرت ابراهیم علیه السلام یکی از پیامبران بزرگ الهی است که از خداوند درخواست نمود که توجه قلوب و افکار مومنان نسبت به فرزندان و  مکتب او و بهره‌مند شدن ذریه‌ی او از ثمرات به وی عطا بفرماید.
وی گفت: خداوند به اهل بیت علیه السلام، توفیق اقامه‌ی نماز، و ماموریت  برافراشتن دین خدا را داده تا مورد محبت و مودت مومنان نیز قرارگیرند.
آیت الله حسینی شاهرودی تصریح کرد: اهل بیت  پیامبر اسلام(ص) و سادات مورد محبت و احترام همه مردم هستند. و مودت و عشق ورزیدن مردم  نسبت به اهل بیت (ع) و سادات باید بروز و ظهور پیدا کند.
نماینده ولی فقیه با بیان اینکه یکی از موضوعاتی که در آثار و رفتار امام  شافعی بسیار دیده می‌شود و شهرت زیادی دارد، ارادت و محبت وی نسبت به  اهل بیت (ع) است. افزود:  امام شافعی عشق و محبت خاندان پیامبر(ص) را از واجبات و فرائض می داند و  معتقد است اگر کسی در نماز به خاندان نبوت درود نفرستد، نمازش صحیح نمی باشد. 
عضو مجلس خبرگان رهبری  در ادامه اذعان داشت:  اهل بیت(ع) منشا حفظ وحدت و اتحاد بین همه مومنین و مسلمانان دراین عالم هستند و همه مسلمانان با هر مذهب و عقیده ای باید از این ظرفیت برای حفط انسجام و همبستگی در جامعه اسلامی بهره برداری کنند.
نماینده ولی فقیه با بیان اینکه  یکی از ویژگیها و حسن خوب سادات بخشش و کمک کردن به  دیگران  است افزود: اهل بیت پیامبر (ص) همیشه  در بخشش و کمک کردن به  دیگران الگو و پیش قدم بوده اند که در مقوله تشریعی نیز باید به سادات خمس پرداخت کرد تا از لحاظ مالی دچار مشکل نباشند چرا که خاندان پیامبر (ص) در صورت داشتن توان مالی، بسیار بخشنده هستند.
وی با اشاره به  اینکه دین اسلام توسط سادات تقویت و گسترش می‌یابد، یادآور شد: کسانی که به سادات و خاندان پیامبر(ص) احترام نگذارند مانند آن است که در حق نبی مکرم اسلام(ص) و فرستاده خداوند متعال جفا کرده‌اند و این حرکت نوعی نفاق و گناه بزرگ محسوب می شود. 
آیت الله حسینی شاهرودی اظهارداشت:  انقلاب اسلامی بدست سید و فرزند فاطمه زهرا (س) و حمایت مردم به پیروزی رسید.و  سادات نسلی هستند که همواره خیر و برکت برای بشریت دارند و این مهم را بعد از انقلاب در کشورمان به وضوح مشاهده کردیم.
 وی گفت: حرکت اربعین همان حرکتی و طوفانی است مورد خواست پیامبر و امام حسین(ع)  که خانه ظالمان را ویران می کند که حقانیت مکتب امام حسین(ع) ودین خدا را اینگونه به جهانیان اثبات می کند.
نماینده ولی فقیه در کردستان گفت: راهپیمایی اربعین نمادی از وحدت امت اسلام است و اکنون کاروان عشاق اهل بیت و امام حسین(ع) اعم از شیعه و اهل سنت در حال حرکت به سمت کربلا هستند تا عشق و دلدادگی خود را به فرزندان پیامبر (ص) اعلام کنند. 
 


آخرین کتاب ها