مهم‌ترین مولفه‌های قدرت ایران در مقابل دشمنان روحیه و ایمان قوی است
1398/8/11
نماینده ولی فقیه در کردستان
مهم‌ترین مولفه‌های قدرت ایران در مقابل دشمنان روحیه و ایمان قوی است
نماینده ولی فقیه در استان کردستان ایمان و معنویت و تکیه بر خدا را مولفه اصلی قدرت ایران اسلامی عنوان کرد و اذعان داشت: روحیه، ایمان و معنویت از مولفه‌های تاثیرگذار قدرت است که دشمنان را به زانو درآورده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه در استان کردستان، حضرت آیت‌الله سیدمحمد حسینی‌شاهرودی پیش از ظهر امروز در دیدار با دانش‌آموزان بسیجی استان در سنندج ضمن گرامیداشت یاد وخاطره شهدای دانش آموزی، اظهار کرد: طی سال‌های اخیر اقدامات بسیار خوبی در راستای افزایش و ارتقای زیرساخت‌های آموزشی در سطح استان انجام شده اما نیاز به اقدامات بیشتری داریم.
وی با بیان اینکه آنچه لازمه دانش آموزان بسیجی است پیدا کردن قدرت درمقابل دشمنان است و ما امروز با دشمنانی روبرو هستیم که باید در مقابل آنها قدرت پیدا کنیم، اضافه کرد: قرآن در این راستا تنها به کسب قدرت نظامی اشاره نمی‌کند بلکه قدرت در همه ابعاد مد نظر است.
نماینده ولی فقیه در استان کردستان گفت:‌ محاسبات دشمن برای غلبه بر انقلاب محاسباتی مادی است که تاکنون بی‌اثر بوده است و برای پیروزی در جنگ‌های نامتقارن و نابرابر باید از داشته‌های دیگری که بیشتر غیرمادی است باید بهره برد.


وی با بیان اینکه قدرت و قوه مقابله با دشمنان صرف داشتن تجهیزات و یا تعداد نیرو و ابزارآلات نیست گرچه بسیار موثر است، گفت: وقتی مولفه‌های قدرت را حتی در نظام‌های مادی می‌شمارند در پیروزی‌ها چیزی که بیشترین بها را به آن می‌دهند روحیه است.


به گفته نماینده ولی فقیه در استان کردستان، نقش اساسی در پیروزی‌ها را انسان دارد البته انسانی که روحیه داشته باشد روحیه و ایمان از مهم‌ترین مولفه‌های قدرت در مقابل دشمنان است.


وی تصریح کرد: دشمنان تمام توان خود را از آغاز پیروزی انقلاب برای ضربه زدن به انقلاب بکار گرفته‌اند، اما هرگز به اهداف خود نرسیدند چرا که این نظام به شکلی طراحی شده دشمن از هر دری که وارد می‌شود سرش به سنگ می‌خورد.


آیت الله حسینی شاهرودی با بیان اینکه تحریم‌های دشمنان همواره موجب پیشرفت بیشتر ملت ما شد، گفت: بخش زیادی از وابستگی‌هایی که قبل از انقلاب ما به سایر کشورها داشتیم به خاطر تحریم‌های دشمن با تکیه بر توان داخلی برطرف کردیم.


نماینده ولی فقیه در استان کردستان عنوان کرد: ایرانی که قبل از انقلاب در بحث تامین تجهیزات نظامی در بدترین شرایط بود امروز در تولید پیشرفته‌ترین تجهیزات نظامی از جایگاه و توان خوبی برخوردار است.


آیت الله حسینی‌شاهرودی اضافه کرد: الان ایران در سرمرزهای تمام دشمنانی که زمانی تمام توان خود را برای ناامن کردن کشور ما و کشاندن جنگ به داخل ایران بودند قرار دارد و این موضوع موجب تثبیت هرچه بیشتر امنیت پایدار در کشور شده است.


وی با بیان اینکه مقابله با دشمنان و زورگویان از دستورات دین اسلام است، گفت: امروز اقتدار ایران اسلامی به جایگاهی رسیده است که به لحاظ قدرت لرزه به اندام دشمنان انداخته است و این بخاطر این است که مولفه قدرتی داریم که دشمنان ندارند.


عضو مجلس خبرگان رهبری اظهار کرد: اتحاد و تبعیت محض از ولی فقیه از دیگر مولفه‌های قدرت ملت ایران است که موجب شده تمام توطئه‌های دشمنان را نقش برآب کنند.


وی افزود: منطق ملت ایران جهاد در راه خدا و اسلام است و همین منطق موجب شده در برابر تمام دشمنان پیروز شود.


نماینده ولی فقیه درکردستان با بیان اینکه عده‌ای دنبال تکیه بر دشمنان و راه‌اندازی برجام دو هستند، گفت: برجام دو دنبال ضربه زدن به توان موشکی ایران و پیشرفت‌های ما در این حوزه است.


وی خاطرنشان کرد: برخی استراتژیک‌ها و مولفه‌های قدرت مانند قدرت مقاومت، قدرت جهاد، قدرت ایمان و غیره در برنامه‌ریزی‌های دشمنان قابل محاسبه نیست به همین دلیل در برابر ما محکوم به شکست هستند.


آیت الله حسینی شاهرودی  تصریح کرد: جوانان باید با تکیه بر قدرت ایمان، توان و تخصص انقلاب را تحویل و آن را به تمدن نوین اسلامی و پیروز شدن بر تمدن منحط غربی برسانند.


نماینده ولی فقیه در کردستان گفت: بسیج دانش‌آموزی باید نیروهایی را تربیت کنند که بتوانند در درخشش آینده کشور نقش پررنگ و تعیین کننده خود را به درستی ایفا کنند.


آخرین کتاب ها