هفته وحدت فرصتی برای نشان‌دادن انسجام مسلمانان شیعه و سنی است
1398/8/13
نماینده ولی فقیه در کردستان
هفته وحدت فرصتی برای نشان‌دادن انسجام مسلمانان شیعه و سنی است
نماینده ولی‌فقیه در استان کردستان گفت: باید مسلمانان شیعه و سنی در هفته وحدت با انسجام قدرت جهان اسلام را به دنیا نشان دهند

به گزارش  پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه در استان کردستان، آیت‌الله سیدمحمد حسینی‌شاهرودی در جلسه هماهنگی و برنامه‌ریزی برنامه‌های هفته وحدت ضمن تبریک ماه ربیع‌الاول و ولادت باسعادت نبی اکرم(ص), امام جعفر صادق(ع) و امامت حضرت مهدی(عج) اظهار داشت: در ماه ربیع‌الاول شاهد دو مناسبت بزرگ و مهم هستیم که در مقابله با دشمنان اسلام و در جهت پیشبرد اهداف انقلاب اسلامی و امت اسلامی بسیار تاثیرگذارند.
وی با بیان اینکه روز 13 آبان روز ملی مبارزه با استکبار جهانی است, افزود: آمریکایی‌ها از ابتدای انقلاب تاکنون با ملت ایران دشمنی داشته و همچنان ادامه دارد.


نماینده ولی‌فقیه در استان کردستان در مورد حرکت انقلاب در پروسه‌های زمانی مختلف و رویدادهای رخ‌داده تصریح کرد: حرکت انقلاب به‌گونه‌ای پیش رفت که با تحریک احساسات مردم، دانش‌آموزان در 13 آبان در حرکتی انقلابی مدارس را تعطیل و در دانشگاه تهران تجمع کردند و تعدادی از آنان مجروح و تعدادی نیز به شهادت رسیدند.


وی با بیان اینکه حرکت انقلابی و خون پاک دانش‌آموزان در 13 آبان ماه سال 58 جان تازه‌ای به حرکت انقلاب بخشید, خاطرنشان کرد: تسخیر لانه جاسوسی توسط دانشجویان خط امام نشان از وجود رهبری مدبر داشته و وحشت دولت موقت آن زمان را برانگیخت.


آیت الله حسینی‌‌شاهرودی با ذکر اینکه حضرت امام(ره) تسخیر لانه جاسوسی آمریکا را انقلاب دوم دانست و یادآور شد: در انقلاب اول مزدوران آمریکا و شاه سرنگون شدند اما در انقلاب دوم خود آمریکا تسخیر و سرنگون شد.


وی با تأکید بر اینکه لانه جاسوسی آمریکا در عراق بانی تمام ناآرامی‌های اخیر در کشور عراق است اظهار کرد: تنها در یک مورد حدود 5 هزار گروه سایبری و فعال در فضای مجازی و حقیقی آمریکایی برای انجام کارهای مختلف در عراق بسیج شده‌اند.


نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری خاطرنشان کرد: خود مسئولان عراقی اعلام کرده که اگر ایران و کمک ایرانیان نبود, کربلا و بغداد هم وجود نداشت چرا که آنان همچنان نیازمند کمک ایران هستند اما آمریکایی‌ها در مناطق سنی‌نشین و شیعه‌نشین واقعیات‌‌‌ها را وارونه نشان می‌دهند.


وی با بیان اینکه ایران به عزت و اقتدار رسیده است, ادامه داد: آمریکایی‌ها به‌هیچ‌ وجه‌ جرات درگیری با ایران را ندارند.


آیت الله حسینی‌شاهرودی به تشکیل جبهه مقاومت در میان مسلمین جهان اشاره کرد و گفت: این جبهه شامل مستضعفین و امت اسلامی و تعدادی کشور است که به‌تنهایی قادر به مقابله با آمریکا نبوده و با پیوند به این جبهه توان مقاومت در برابر استکبار را پیدا خواهند کرد.


وی با بیان اینکه آمریکا قادر به انجام هیچ کاری نیست اظهار داشت: به برکت وجود جبهه مقاومت, آمریکا از لحاظ سیاسی، اقتصادی و امنیتی در وضعیت خرابی قرار دارد.


نماینده ولی‌فقیه در استان کردستان با ذکر اینکه انقلاب اسلامی متعلق به تمام مسلمانان است افزود: باید شیعه و سنی با وحدت و انسجام قدرت جهان اسلام را به دنیا نشان دهند.


وی به قدس که منشأ وحدت مسلمین جهان است اشاره و تصریح کرد: باید به قدس توجه ویژه‌ای شود چرا که محوریت همه مسلمانان را به هم پیوند داده و هر کسی از این محور خارج شود, در جبهه کفر قرار می‌گیرد.


به گفته عضو مجلس خبرگان رهبری, تمام تلاش مزدوران آمریکایی و انگلیسی برای ایجاد تفرقه و اختلافات میان مسلمانان است تا بلکه جمعیت مسلمانان جهان کم شود.


وی گفت: هر چه مسلمانان شیعه و سنی در استان منسجم‌تر, متحدتر و برادرانه‌تر زندگی کنند امنیت، توسعه و پیشرفت بیشتری در کردستان حاکم و اختلاف و تفرقه نیز سبب ایجاد مشکلات زیادی می‌شود.


آیت الله حسینی‌شاهرودی با تاکید بر اینکه باید ادارات و ارگان‌ها در هفته وحدت مجالسی در سطح استانی و ملی برگزار کنند, تاکید کرد: مجالس شادی در همه شهرستان‌های کردستان اجرا شود.


وی از اصحاب رسانه استان خواست که برنامه‌های ایام مبارک ماه ربیع‌الاول و ظرفیت‌های کردستان را به‌خوبی منعکس کنند.
 


آخرین کتاب ها