فرهنگ های حسنه و ارزشمند گذشته، به جامعه اسلامی برگردد
1398/8/14
نماینده ولی فقیه در کردستان
فرهنگ های حسنه و ارزشمند گذشته، به جامعه اسلامی برگردد
نماینده ولی فقیه در استان کردستان گفت: در گذشته فرهنگ‌های گوناگونی رایج بود که باید آنها را دوباره احیا کرد و جهت جامعه اسلامی را باید به سمت فرهنگ‌ها و سنت‌های حسنه هدایت کنیم.چرا که آن فرهنگ‌ها بسیاری از مشکلات جامعه را برطرف خواهد کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه در کردستان، آیت‌الله سیدمحمد حسینی‌شاهرودی شامگاه دوشنبه در یکصد و یکمین جلسه شورای فرهنگ عمومی استان کردستان, با تاکید بر ضرورت ترویج فرهنگسازی ارزش‌ها در جامعه اظهار داشت: فرهنگ صرفه‌جویی و درست مصرف‌کردن، فرهنگ تولید، فرهنگ کشاورزی، فرهنگ پرداختن به ارزش‌های انسانی و اسلامی فرهنگ جامعه است و باید به آن پرداخته شود.
وی با بیان اینکه باید فرهنگ عمومی در بخش‌های مختلف به گذشته برگردد، افزود: برای تحقق این مهم می‌توان از ظرفیت هنر و رسانه بهره گرفت.


نماینده ولی فقیه در استان کردستان از صداوسیما به عنوان یک دانشگاه عمومی در راستای ترویج فرهنگ عمومی نام برد وگفت: یکی از رسالت‌های صداوسیما  پرداختن به فرهنگ جامعه و منطقه است و باید فرهنگ اسلامی، انسانی، ایرانی و قومیتی در کشور تقویت و ترویج شود.


وی با تاکید بر اینکه  اصولی همچون صداقت، راستی، قانون‌گرایی و اصل انسانی  درجامعه فرهنگ بوده عنوان داشت: این اصول باید به عنوان فرهنگ جامعه نهادینه شود، و اگر این فرهنگ‌ها اصلاح شود، آن وقت جامعه اصلاح می‌شود.


آیت‌الله حسینی‌شاهرودی با تاکید بر رواج شاخص‌های فرهنگی در بین جوانان گفت: باید دستگاه‌های مختلف در برنامه های خود، مسائل فرهنگی را شناسایی و در راستای توسعه فرهنگ عمومی تلاش کرده و باعث تحول فرهنگ عمومی در جامعه شوند.


وی با بیان اینکه فرهنگ مقاومت، فرهنگ عمومی است، یادآوری کرد: فرهنگ ذلت‌ناپذیری اساس فرهنگ است و این در فرهنگ دینی و اسلامی به آن سفارش شده است.


نماینده ولی فقیه در استان کردستان افزود: وحدت بین مسلمانان یک فرهنگ عمومی و دینی است و اگر ملتی فرهنگ مقاومت، وحدت، الفت، برادری و رحمت باشد، این ملت انسجام پیدا  میکند وعزیز می‌شود.


وی تصریح کرد: یک جامعه برای ادامه و بقا نیاز به همه شغل‌ها و حرفه‌ها دارد که اگر فرهنگ‌سازی درستی در جامعه انجام شود و افراد به شغلشان افتخار کنند بسیاری از مشکلات در حوزه بیکاری رفع می‌شود.


نماینده ولی فقیه درکردستان افزود: متاسفانه به سمتی حرکت می‌کنیم که برخی‌ حرکت‌های خلاف قانون را ارزش می‌دانند و حتی اگر کسی هم قانون را رعایت می‌کند مورد تمسخر دیگران قرار می‌گیرد.


آیت الله حسینی‌شاهرودی در ادامه گفت: فرهنگ مقاومت توسط امام راحل تبیین و در  ایران از همان سال‌های 42 ترویج شد که 13 آبان منبعث از آن فرهنگ است.


وی همچنین گفت: باید فرهنگ کمک به دیگران در جامعه نهادینه شود چرا که یاری‌رسانی و ایثار از دستورات اسلام است.


نماینده ولی فقیه در استان کردستان گفت: در گذشته فرهنگ‌های گوناگونی رایج بود که باید آنها را دوباره احیا کرد و جهت جامعه را باید به سمت فرهنگ‌ها و سنت‌های حسنه هدایت کنیم. چرا که آن فرهنگ‌ها بسیاری از مشکلات جامعه را برطرف خواهد کرد.  
آیت‌الله حسینی‌شاهرودی خطاب به مسئولان تاکید کرد که در راستای تقویت فرهنگ عبودیت، خدمت‌رسانی، کمک به همنوعان و ترویج سنت‌های حسنه گام بردارند.


آخرین کتاب ها